Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Viešojo administravimo kontrolė (2)

Viešojo administravimo kontrolė (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Viešojo administravimo kontrolės sąvoka, pagrindiniai principai bei rūšys. Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė ir jos administracinis teisinis statusas. Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės kompetencija. Valstybinių inspekcijų, policijos kontrolės ir priežiūros funkcijos viešojo administravimo srityje. Lietuvos Respublikos Seimo (parlamentinė) vykdoma viešojo administravimo institucijų kontrolė. Seimo kontrolieriai ir jų administracinis teisinis statusas. Lietuvos Respublikos Vyriausybės vykdoma kontrolė. Teismo kontrolinės funkcijos viešojo administravimo srityje. Teismo kontrolinių funkcijų formos ir jų ypatumai viešojo administravimo srityje. Bendrosios kompetencijos teismų kontrolinių funkcijų formos ir jų vykdymo ypatumai viešojo administravimo srityje. Specializuotų teismų kontrolinių funkcijų formos ir jų vykdymo ypatumai viešojo administravimo srityje. Konstitucinis Teismas ir viešojo administravimo institucijų kontrolė.

Ištrauka

Viešojo administravimo kontrolė laikoma vienu iš pagrindinių teisėtumo užtikrinimo būdų. Plačiąja prasme kontrolė suprantama kaip stebėjimas, tikrinimas ir priežiūra, taisyklės (etalono) ir veiksmo rezultato santykio įvertinimas. Kitaip tariant, tai pasirinkto objekto stebėjimo ir tikrinimo sistema, kurios tikslas – pašalinti nukrypimus nuo nustatytų parametrų. Teisėtumo užtikrinimą viešojo administravimo srityje lemia tiriamo dokumento arba veiksmo ir galiojančių teisės normų atitikimas (neprieštaravimas).
Pasirinkau tema "Viešojo administravimo kontrolė", nes norėčiau labiau įsigilinti į viešojo sektoriaus tvarką, o ypač viešojo administravimo kontrolės principus. Aš kaip busima viešojo sektoriaus darbuotoja norėčiau kuo daugiau sužinoti apie tam tikrų organizacijų kontrolę.
Savo rašto darbe bandysiu giliau nagrinėti LR Seimo kontrolę, Vyriausybėje vykdoma kontrolę, bei kitose institucijose.
Terminas "kontrolė" (pranc. controle) reiškia priežiūrą, ko nors patikrinimą, faktinės padėties lyginimą su reikalaujama padėtimi. Kontrolė yra funkcija, natūraliai kylanti iš bet kurią žmonių veiklos, kuri turėtų būti vykdoma pagal tam tikras taisykles, užduotis arba standartus siekiant norimų rezultatų. Todėl kontrolė tarnauja veiksmų teisingumui nustatyti.
Teisinėje literatūroje kontrolė suprantama kaip funkcionuojančio objekto proceso stebėjimo ir tikrinimo sistema, turinti tikslą pašalinti nukrypimus nuo nustatytų tikslų. Šia prasme viešojo administravimo kontrolė – tai valdymo objekto funkcionavimo, stebėjimo ir tikrinimo dėl priimtų valdymo sprendimų vykdymo sistema, nustatanti valdymo subjektų poveikių valdymo objektui rezultatus bei nukrypimus nuo priimtų valdymo sprendimų.
Pasitelkus efektyvią viešojo administravimo kontrolę galima vertinti, kaip įgyvendinami įstatymai ir kiti teisės aktai įvairiose valdymo srityse, kiek yra efektyvūs viešojo administravimo institucijų išleisti poįstatyminiai teisės aktai. Turint tokią informaciją galima šalinti teisės spragas teisėkūros procese, keisti bei pildyti teisės aktus, gerinti jų kokybę. Kontrolės metu gautos informacijos turėjimas padeda įgyvendinti viešojo administravimo reformos uždavinius, sukaupti išteklius, tobulinti vykdomosios valdžios institucijų sistemą, nustatyti administracinio (valdymo) personalo profesionalumą, kovoti su biurokratizmu ir nusikalstamumu valstybės tarnyboje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis27.06 KB
AutoriusTulka
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasE. Sakalauskas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo administravimo kontrole (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • E. Sakalauskas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą