Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Viešojo administravimo vidinė ir išorinė priežiūra ir kontrolė

Viešojo administravimo vidinė ir išorinė priežiūra ir kontrolė

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Viešojo administravimo kontrolė. Seimo kontrolė. Vykdomosios valdžios administravimo kontrolė. Vietos savivaldos institucijų kontrolė. Valstybės kontrolė. Viešojo administravimo priežiūra. Valstybinių inspekcijų priežiūros funkcijos valstybinio viešojo valdymo srityje. Policijos kontrolės ir priežiūros funkcijos valstybinio viešojo valdymo srityje. Vietos savivaldos institucijų administracinė priežiūra. Teismų vykdoma išorinė kontrolė. Išvados.

Ištrauka

Viešasis administravimas apima didžiausią valstybės bei vietos savivaldos institucijų veiklos sritį. Tam kad egzistuotų viešas administravimas, reikalingas ir griežtas įstatymų laikymasis, kuris yra svarbiausia sąlyga, kad funkcionuotų valdymo sistema, sėkmingai būtų vykdomi ir įgyvendinami uždaviniai. Todėl vykdomosios valdžios institucijos savo kompetencijos ribose privalo užtikrinti įstatymų ir poįstatyminių aktų laikymąsi, rengti ir priimti priemones valstybinės tvarkos sutvirtinimui. Tokiu būdu siekiama užtikrinti teisėtumą, kuris yra vienas iš pagrindinių viešojo administravimo proceso įgyvendinimo sąlygų.
Užtikrinant teisėtumą viešojo administravimo srityje vykdomosios valdžios institucijos ar pareigūnai pagal savo kompetenciją naudoja kontrolę ir kitą teisėtumo užtikrinimo būdą-priežiūrą. Kontrolės procese tikrinamas veiklos teisėtumas ir tikslingumas, o priežiūros metu apsiriboja tik veiklos tikrinimu iš teisėtumo pusės. Tai reglamentuota veikla, todėl ji nefunkcionuoja chaotiškai, o remiasi tam tikromis pagrindinėmis nuostatomis, direktyvomis, kurios paprastai vadinamos principais.
Nors administracinės teisės teorijoje teisininkų nuomonės dėl administracinės priežiūros kaip savarankiško teisėtumo užtikrinimo valstybiniame valdyme būdo vertinimo išsiskiria, nes vieni teigia, kad administracinė priežiūra yra atskiras ir savarankiškas teisėtumo valstybiniame valdyme užtikrinimo būdas, kiti mano, kad tai specifinė administracinės kontrolės rūšis, tačiau visų svarbiausia kokį vaidmenį šie abu būdai vaidina viešajame valdyme.
Rašto darbe nagrinėjama seimo, vykdomosios valdžios, vietos savivaldos ir kitų institucijų, kurios įgyvendina viešąjį administravimą, veiklos priežiūra ir kontrolė veiklos teisėtumui ir tikslingumui užtikrinti.
Viešojo administravimo kontrolė yra laikoma viena iš pagrindinių teisėtumo užtikrinimo būdų. Plačiąją prasme kontrolė suprantama kaip tikrinimas, stebėjimas, taisyklės ir veiksmo rezultato santykio įvertinimas, kitaip tariant tai pasirinkto objekto stebėjimo ir tikrinimo sistema, kurios tikslas – pašalinti nukrypimus nuo nustatytų paramentrų. Kontrolė yra fukcija, kylanti iš žmonių veiklos, kuri turi būti vykdoma pagal tam tikras taisykles, standartus siekiant norimų rezultatų.
Viešojo administravimo kontrolė suprantama kaip valdymo objekto funkcionavimo, stebėjimo ir tikrinimo dėl priimtų valdymo sprendimų vykdymo sistema, nustatanti valdymo subjektų poveikių valdymo objektui rezultatus bei nukrypimus nuo priimtų valdymo sprendimų.
Vykdant viešojo administravimo kontrolę tiesiogiai atsakoma į klausimą: ar konkretus vykdomosios valdžios institucijos (pareigūno) veiksmas- dekretas, nutarimas, sprendimas, įsakymas, potvarkis-neprieštarauja Konstitucijai, konkrečiai veiklos sričiai, taip pat bendruosius valdžios ir atstovavimo principus reglamentuojančioms teisės normoms. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai11 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis29.53 KB
Autoriuszivilesss
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo administravimo vidine ir isorine prieziura ir kontrole [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą