Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės kontrolės vieta Lietuvos viešojo administravimo institucijų sistemoje

Valstybės kontrolės vieta Lietuvos viešojo administravimo institucijų sistemoje

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Valstybės kontrolės funkcijos ir veikla viešojo administravimo institucijų sistemoje. Vidaus audito vaidmuo Lietuvos viešojo administravimo institucijų sistemoje. Vidaus audito apimtis ir funkcijos. Vidaus audito skyriaus pareigos ministerijose ir kitose valstybės įstaigose. Valstybės kontrolės vaidmuo vietos savivaldoje. Išvados.

Ištrauka

Kiekvienas pilietis, o ypač valstybės vadovai, pareigūnai ir valdininkai nori ir turi teisę žinoti, ar teisingai skaičiuojamos valstybės gaunamos pajamos, kokios daromos išlaidos, ar tiksliai tvarkoma jų apskaita. Pastarųjų kelių dešimtmečių valstybių valdymo tendencijos rodo, kad ypač svarbu žinoti ne tik kur ir kaip, ar teisėtai leidžiamos valstybės lėšos, bet ar valstybės finansai ir kitas turtas naudojamas taupiai, efektyviai ir rezultatyviai, ar jis nešvaistomas ir negrobstomas, ar nesavivaliauja valdininkai. Manoma, jog šiuos klausimus gali išspręsti viešoji finansinė kontrolė, kurią vykdo speciali institucija. Lietuvoje viešosios finansinės kontrolės institucija yra Valstybės kontrolė.
Pagrindinis šio rašto darbo tikslas yra apžvelgti Valstybės kontrolės vietą Lietuvos viešojo administravimo institucijų sistemoje. Svarbiausi išsikelti tikslai yra: pateikti Valstybės kontrolės funkcijas bei veiklą Lietuvos viešojo administravimo sistemoje; apžvelgti vidaus audito vaidmenį bei Valstybės kontrolės vaidmenį vietos savivaldoje.
Tikslui pasiekti bus pasitelkti tokių autorių darbai, kaip A. Katkaus knyga "Valstybės kontrolė: teisinės padėties ypatumai", Mykolo Romerio Universiteto knyga "Lietuvos administracinė teisė" bei medžiaga, rasta internete.

Valstybės kontrolės vaidmuo susideda iš pareigos ir atsakomybės audituoti finansinę atsakomybę bei viešojo administravimo praktikos atitikimą įstatymų reikalavimus. Pagal socialinę paskirtį Valstybės kontrolė yra viešųjų finansų audito konstitucinė institucija, tačiau kaip savarankiška valstybės aparato grandis, ji vykdo tik jai priskirtus ir būdingus specifinius įgaliojimus. Todėl šioje rašto darbo dalyje didžiausias dėmesys bus skiriamas apžvelgti Valstybės kontrolės pagrindines funkcijas ir veiklą Lietuvos viešojo administravimo institucijose.
Svarbiausia Valstybės kontrolės institucijos funkcija – kontrolė. Valstybės kontrolės įstatyme Valstybės kontrolė apibūdinama kaip Seimui atskaitinga aukščiausioji valstybinio audito institucija, prižiūrinti, ar teisėtai valdomas ir naudojamas valstybės turtas ir kaip vykdomas valstybės biudžetas, atliekanti kitas jai įstatymu pavestas funkcijas.
Pagal Valstybės kontrolės įstatymo 4 straipsnį pagrindiniai Valstybės kontrolės uždaviniai visuose viešojo administravimo subjektuose yra šie:
1. prižiūrėti, ar teisėtai ir efektyviai valdomas ir naudojamas valstybės turtas ir kaip vykdomas valstybės biudžetas bei užtikrinti, kad valstybinis auditas būtų efektyvus;
2. užtikrinti, kad valstybinis auditas atitiktų Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos INTOSAI priimtus tarptautinius standartus.
Pagrindinė Valstybės kontrolės institucijos misija yra atlikti nepriklausomą valstybinį auditą. Svarbiausius valstybinio audito subjektus viešojo administravimo institucijose iliustruoja žemiau pateikta lentelė: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-06
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19.48 KB
Autoriusmonika
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes kontroles vieta Lietuvos viesojo administravimo instituciju sistemoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą