Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Asmenybės psichologija>Sigmund Freud (Z. Froidas) ir jo psichoanalitinė teorija

Sigmund Freud (Z. Froidas) ir jo psichoanalitinė teorija

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Z. Froido (Sigmund Freud) charakteristika. Z. Froido (Sigmund Freud) šeimyninis gyvenimas. Z. Froido (Sigmund Freud) darbo specifika. Psichoanalizė ir kaip ją suprato Z. Froidas (Sigmund Freud). Pagrindiniai Z. Froido (Sigmund Freud) psichoanalizės principai. Trinarė asmenybės psichikos struktūra. Psichoseksualinis vystymasis. Psichoseksualinio vystymosi stadijos. Gynybos mechanizmai. Išvados.

Ištrauka

Z. Freudas (1856-1939) - garsusis austrų gydytojas neurologas, psichiatras, psichologas, laboratorinių tyrimų pasaulį iškeitęs į žmogaus dvasios gelmių tyrinėjimus ir sukūręs naują mokslą apie žmogų – psichoanalizę. Vargiai aptiktume kitą XX a. asmenybę, kurios darbai būtų palikę tokį ryškų pėdsaką medicinoje, psichologijoje, filosofijoje, kultūroje ir mene ar tiesiog kasdieniame gyvenime. Savo ruožtu vargiai rastume ir kitą tiek ginčų, pykčio ir susižavėjimo sukėlusią mokslo kryptį kaip psichoanalizė. Ir vis dėlto nesvarbu, ar neigtume Freudą, nepripažintume jo, ar juo žavėtumės, vis tiek turėsime pripažinti neišdildomą jo indėlį į žmogaus pažinimą. Negalėsime nuneigti ir to, kad nemaža dalis Freudo teiginių ar komentarų virto mūsų kasdienio gyvenimo dalimi: libido, Edipo kompleksas, seksualinio potraukio sublimacija ir kiti dalykai tapo mūsų įprastinės kalbėsenos atributais.
Z. Freudo darbai sulaukė gabių ir ambicingų sekėjų, ėmusių atidžių psichoanalitiko žvilgsniu tyrinėti vidinį žmogaus pasaulį, - užtenka paminėti tokius vardus kaip Alfredas Adleris, Karen Horney, Erichas Frommas, Erikas Eriksonas, Carlas Gustavas Jungas, Melanie Klein. Ginčydamiesi su Freudu, nesutikdami su kai kuriais jo psichinio gyvenimo aiškinimais, patys žengdami toliau ir plėtodami psichoanalizę kaip mokslą ir gydymo metodą, jie rėmėsi pagrindinėmis savo pirmtako įžvalgomis. (http://www.rasyk.lt/knygos/kasdienio-gyvenimo-psichopatologija/986.html)


Zigmundas Freudas (Sigmund Freud) gimė 1856 m. gegužės 6 dieną, pusę septynių vakaro, Freiberge, esančiame Moravijoje, tuometinės Čekoslovakijos teritorijoje. Nuo mažens jam, vyriausiajam sūnui, buvo numatyta mokslininko karjera. Tėvai skatino mokytis, visada rūpindavosi, kad jis turėtų žibalinę lempą, o kiti šeimos nariai tenkindavosi žvakės šviesa. (R. Bielaiuskienė, p. 50)
Jis buvo pirmagimis, turėjo tris brolius ir penkias seseris. Z. Froido tėvas buvo vilnos pirklys, pasižymėjo aštriu protu ir geru humoro jausmu. Jo motina buvo labai gyvybinga, dvidešimčia metų jaunesnė už savo vyrą. Ji buvo jam antroji žmona. Jai buvo 21-eri, kai gimė pirmagimis, jos brangusis sūnus Z. Freudas. Kai jis buvo penkerių, šeima persikėlė į Vieną, kur jis gyveno didžiąją savo gyvenimo dalį. (http://www.ve.lt/?data=2006-06-02&rub=1065924826&id=1149179546)
Ernestas Jones, vienas iš Z. Freudo mokinių Anglijoje, yra parašęs plačią ir labai originalią Freudo biografiją, jos pavadinimas "The life work of Sigmund Freud". Biografiją sudaro trys dideli tomai, o jų turinys toks:
I tomas: Asmenybės susiformavimas ir didieji atradimai, 1856 – 1900, 483 p.
II tomas: Brandos amžius, 1901 – 1919, 590 p.
III tomas: Paskutinis tarpsnis, 1919 – 1939, 590 p.
Taip plačiai ir išsamiai neaptarti nė vieno iš didžiųjų psichologijos teorijos kūrėjų darbai. Jones parodo Freudo pažiūrų raidą, papildymas jų labai tiksliais biografijos duomenimis, išgyvenimais, laiškais ir jo mokslinius tyrinėjimus bei pažiūras nušviesdamas jo išgyvenimų kontekste. Labai aiškiai matyti, kaip gimsta mokslo problemos, keliamos temos, pažiūros ir kaip glaudžiai jos susijusios su asmenišku gyvenimu, patirtais džiaugsmais bei sielvartais. Ypač jaudinantis trečias tomas, kuriame Jones su jam būdingu tikslumu dramatiškai aprašo lėtą Z. Freudo agoniją: Z. Freudas keliolika metų sirgo burnos ertmės ir apatinio žandikaulio vėžiu ir turėjo iškęsti net 33 (!) operacijas, kurios ne tik sudarkė veidą, bet po jų jam buvo vis sunkaiu valgyti, ryti, kalbėti. Šalia Z. Freudo matome vieną iš jo dukterų, ištikimąją Anną, kuri po tėvo mirties tęsia jo darbus ta pačia dvasia. (Z. Plužek, psl. 16) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-21
DalykasAsmenybės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Asmenybės psichologija
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32 KB
AutoriusRasytee
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasA. Juodraitis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinės gerovės ir negalės studijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sigmund Freud (Z. Froidas) ir jo psichoanalitine teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • A. Juodraitis
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą