Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Pagrindiniai E. Eriksono teorijos teiginiai ir principai. Vystymosi stadijos

Pagrindiniai E. Eriksono teorijos teiginiai ir principai. Vystymosi stadijos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. E. Eriksono asmenybės raidos teorija. Kultūros veiksnių įtaka. Vystymosi stadijos. Asmenybės vystymosi stadijų charakteristika. E. Eriksono asmenybės vystymosi teorijos reikšmė. Eriksono vystymosi teorijos vertinimas. Išvados.

Ištrauka

Raidos psichologijoje yra nemažai teorijų, jos visos suskirstytos į stambias grupes: psichoanalitinę, bihevioristinę, bruožų, humanistinę, kognityvinę ir pan. Kiekviena teorija skirtingai žiūri į asmenybę, skirtingai aiškina psichologinius reiškinius.
Žvelgiant iš teorinės psichologinės perspektyvos, žmogus yra labai sudėtinga būtybė su daugeliu dimensijų bei sluoksnių, kurių kiekvienas turi savo viršūnę ir sukuria savotišką darinį "aš". Žmogus yra tarsi panteonas visų tų dalinių "Aš", kurių kiekvienas įtakoja jo sąmonę ir elgseną tam tikra kryptimi.
Asmenybės psichologija stengiasi tirti žmogų visais aspektais. Asmenybės tyrėjai šį darbą dažnai pradeda nuo siekimo suprasti save, nuo to kas jiems aktualu, įdomu, skaudu. Pradėję nuo aktualių problemų, tyrėjai vėliau ieško universalumo, tikrina faktus, bet kiekviena teorija atspindi tik kurį nors vieną asmenybės aspektą ir neišsemia viso jo turtingumo. Kita vertus, kiekviena mus ko nors moko ir padeda suprasti save ir kitus žmones.
Taigi, asmenybės formavimasis - ilgas procesas. Žmonėms įprasta manyti, kad vystosi tik kūdikiai, vaikai ir jaunuoliai, o suaugę jau yra susiformavę. Freudas teigė, kad žmogus vystosi tik kūdikystėje ir vaikystėje. Jungas buvo pirmasis, kuris pabrėžė suaugusiojo vystymąsi. Vienas garsių teoretikų, tyrinėjusių asmenybės raidą, asmenybės vystymosi stadijas yra psichologas E. Eriksonas, kuris pirmasis sujungė visus gyvenimo tarpsnius nuo kūdikystės iki senatvės.
Teoretikas savo darbuose remiasi klinikine antropologine, istorine ir biografine medžiaga. Psichologas, nagrinėdamas žmogaus asmens vystymąsi, dėmesį kreipia į žmogaus vidų, t.y. vidinio "aš" (ego) vystymosi fazes, klausdamas, ar gyvenimo kaitoje iškilusiose krizėse "aš" (ego) atsiliepia teigiamai ar neigiamai, suformuodamas teigiamą ar neigiamą savybę. Eriksono žvilgsnis yra nukreiptas į asmens "aš" vidaus savybių vystymąsi.
Darbo tikslas: išanalizuoti psichologo E.Eriksono raidos vystymosi teoriją, apžvelgti vystymosi stadijas.
Darbo objektas: Eriksono raidos teorija, vystymosi stadijos.
Darbo metodai: mokslinės-psichologinės literatūros analizė, jos sisteminimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis18.65 KB
AutoriusAlma
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pagrindiniai E. Eriksono teorijos teiginiai ir principai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą