Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Raidos psichologija>Raidos psichologija (8)

Raidos psichologija (8)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Suaugusiojo žmogaus psichologinės raidos stadijos. Jauno suaugusiojo psichologinė charakteristika. Vidutinio suaugusiojo psichologinė charakteristika. Vyresnio suaugusiojo psichologinė charakteristika. Išvados.

Ištrauka

Raidos psichologija- psichologijos sritis, kuri tiria su amžiumi susijusių pokyčių prigimtį ir kryptį . Suaugusiojo raida apima pokyčius atsirandančius po paauglystės. Tai pati naujausia raidos psichologijos šaka. Pilnametystė neturi griežtai apibrėžtos pradžios; šis laikotarpis apibūdinamas santykine finansine ar kitokia nepriklausomybe nuo tėvų ir gebėjimu atsakyti už savo veiksmus. Tokį apibrėžimą turbūt gali atitikti kai kurie šešiolikmečiai ir būti nepasiekią, kai kurie trisdešimtmečiai.
Vienu laiku psichologai manė, kad suaugusio žmogaus amžiui , ypač gyvenimo viduriui tarp paauglystės ir senatvės, nėra būdingi ryškesni pokyčiai. Iki pastarųjų dešimtmečių į klausimus, kokių pokyčių žmogus gali tikėtis vėlesniais gyvenimo metais, psichologai atsakyti negalėjo, nes visas dėmesys buvo skiriamas kūdikystei, vaikystei ir paauglystei. Tačiau dabar ši nuomonė jau atgyveno. Tie kurie stebi suaugusiojo žmogaus gyvenimą, tiki, kad raida tęsiasi. Penkiasdešimtmečiai fiziškai, intelektualiai ir ypač socialiai yra visiškai kitokie negu buvo dvidešimt penkerių metų.
Suaugusiojo raidos tyrimas gali būti vertingas keliais požiūriais: auga įvairaus amžiaus , ypač senyvo, suaugusių žmonių skaičius, todėl itin svarbu suprasti jų poreikius ir sugebėjimus, kad visuomenė galėtų ne tik pasirūpinti jais, bet ir panaudoti jų patirtį. Suaugusiųjų raidos tyrimas taip pat gali išsklaidyti mitus apie senėjimą ir neteisingas nuostatas, iš kurių kyla egzistuojanti amžiaus diskriminacija.
Mokslas apie suaugusiųjų raidą kiekvienam iš mūsų gali padėti pasinaudoti turimomis galimybėmis ir išvengti mums ne naudingų situacijų, bei netinkamo gyvenimo būdo. Gal būt mums tai padėtų bendrauti ir suprasti tiek kitus žmones, tiek save. Bet kuriuo atveju atsiveria naujos galimybės gyventi visavertiškesnį gyvenimą.
Darbo tikslas – aprašyti suaugusio žmogaus pokyčius, susijusius su amžiaus tarpsniais.
Darbas buvo rašomas remiantis pakankamai nauja literatūra. Daugiausiai buvo naudotasi ,,raidos psichologija‘‘(Žukauskienė R. ). Taip pat nemažai informacijos suteikė Lemme B. H. knyga ,,suaugusiojo raida‘‘ ir kt.
Šis referatas suskirstytas į keturias dalis, neskaitant įvado ir išvadų. Pirmoje dalyje aprašomos suaugusiojo psichologinės raidos stadijos bendrai, kitose dalyse suaugusio žmogaus raidos tarpsniai analizuojami detaliau. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasRaidos psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Raidos psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis19.93 KB
Autorius...
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Raidos psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą