Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Sveikatos apsauga: viešasis ir privatus sektoriai

Sveikatos apsauga: viešasis ir privatus sektoriai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Santykis tarp viešojo ir privataus sektoriaus sveikatos priežiūroje: finansavimo aspektas. Natūrali monopolija, ištekliai ir finansavimo formos. Informacijos asimetrija ir visuomenės dalyvavimas. Išvados.

Ištrauka

Sveikatos priežiūra yra viena socialiai jautriausių ir svarbiausių viešosios politikos sferų. Kaip bebūtų keista, tačiau būtent šioje srityje politika įgyvendinama bene prasčiausiai (palyginus su kitomis sritimis – socialinės apsaugos ar švietimo).
Nors ekspertai pabrėžia privačių medicinos įstaigų pranašumus palyginus su valstybinėmis, tačiau įgyvendinant sveikatos apsaugos politiką nesistengiama išnaudoti privačios medicinos teikiamų privalumų.
Įstatymuose įtvirtinta orientacija į pacientą, jo teisė rinktis gydytoją ir gydymo įstaigą, tačiau kompensacijų skyrimas institucijai šią galimybę smarkiai apriboja. Tai ypač pastebima apie besigydančius privačiose sveikatos įstaigose. Tai tik viena iš daugelio problemų, su kuriomis susiduria privati medicina ir norintys ja naudotis.
Šio darbo tikslas – išanalizuoti sveikatos apsaugos finansavimo sistemą; istoriškai susiformavusią natūralią monopoliją bei šioje sistemoje esančią informacijos asimetriją; esamas bei galimas finansavimo formas. Išsiaiškinti, kaip privati medicina padėtų išspręsti esamas sveikatos apsaugos finansavimo problemas.
Rašto darbo struktūra: pagrindinės Lietuvos sveikatos apsaugos problemos; natūrali monopolija ir finansavimo formos; informacijos asimetrija ir visuomenės aktyvus dalyvavimas sveikatos apsaugos sistemoje.

Trumpai pristatant sveikatos apsaugos sistemos kūrimąsi bei kontekstą ir apibendrinant, galima teigti, jog nepaisant to, kad, pagal gyventojų skaičių gydytojų skaičius Lietuvoje maždaug dvigubai viršija Europos vidurkį, medicinos paslaugos Lietuvoje nėra lengvai prieinamos. Buvo įprasta neoficialiai mokėti už suteiktas paslaugas. Tokie mokėjimai sudarė net 10 proc. visų išlaidų sveikatos priežiūrai. Nuolatos trūko vaistų, o pats sveikatos priežiūros sektorius buvo per daug specializuotas, nes nepakankamai dėmesio skirta pirminei sveikatos priežiūrai ir sveikatinimo veiklai. Sveikatos priežiūros darbuotojų atlyginimai buvo labai maži (mažesni už pramonės sektoriuje dirbančiųjų algą), o imtis privačios praktikos nebuvo leidžiama. Taigi veiklą sveikatos apsaugos srityje galima apibūdinti kaip pastangų pakeisti sovietinę sveikatos priežiūros sistemą ir pritaikyti ją nuolatos kintančiai socialinei aplinkai tarpusavio sąveiką.
Dabartinės sveikatos apsaugos sistemos pagrindinės problemos bei jos neefektyvumo priežastys:
• pacientai nepatenkinti teikiamų paslaugų kokybe;
• egzistuoja nelegalios priemokos už gydymo paslaugas, o legalios priemokos yra fragmentiškos;
• gydymo paslaugų tinklas ekstensyvus; jų vadyba silpna;
• gydytojų atskaitomybė ir atsakomybė yra prieš valstybę, ne prieš pacientą;
• privatus sveikatos draudimas tik atsiranda, sąlygos jam plėtotis yra nepalankios;
• dominuojanti, o neretai ir varžanti, valstybinių sveikatos priežiūros įstaigų padėtis;
• privačių gydymo įstaigų kuriasi mažai, sąlygos joms veikti nėra palankios, jų pacientai nepasinaudoja savo privalomojo sveikatos draudimo įmokomis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-08-28
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis22.4 KB
AutoriusAndrius
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasKropas
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasEkonomikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveikatos apsauga viesasis ir privatus sektoriai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • Kropas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą