Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Lietuvos sveikatos apsaugos reforma

Lietuvos sveikatos apsaugos reforma

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Sveikatos priežiūros samprata. Sveikatos, sveikatos priežiūros sistemos ir sveikatos priežiūros reformos sąvokų samprata. Sveikatos apsaugos sistemos modeliai. Sveikatos apsaugos sistemos reformos raida. Pagrindiniai teisės aktai, reglamentuojantys. Lietuvos sveikatos apsaugos sistemą. Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų klasifikacija. Sveikatos priežiūros organizavimas ir valdymas. Pirminės sveikatos priežiūros reforma. Sveikatos apsaugos sistemos finansavimo reforma. Esminiai sveikatos apsaugos reformos rezultatai. Nepalankios aplinkybės, sunkinančios reformos eigą. Sveikatos apsaugos reforma Kauno mieste. Sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimas. Žmogiškieji ištekliai. Greitoji medicinos pagalba. Išvados. Rekomendacijos.

Ištrauka

Lietuvai ir jos ūkio subjektams integruojantis į Vakarų pasaulio socialinę, ekonominę, kultūrinę bei politinę sistemą tenka transformuoti praktiškai visas veiklos sritis, nes jos nebetinka laisvos rinkos sąlygoms, neatitinka Europos Sąjungos keliamiems reikalavimams. Viena iš veiklos sričių yra sveikatos sistema.
Iki devintojo dešimtmečio sveikatos politika Lietuvoje buvo "pasyvi", nukreipta ne į ligų prevenciją, bet į jų gydymą, o sveikatos priežiūros sistemos plėtra vyko ekstensyviu keliu, t.y. statant naujas gydymo įstaigas, didinant medicinos personalo skaičių ir panašiai. Tik įvertinus tai, kad sovietinės medicinos modelis su ryškia tendencija į specializaciją buvo ekonomiškai nepateisinamas ir brangus bei atsižvelgus į kitų pasaulio šalių patirtį Lietuvoje pradėta reformuoti sveikatos apsaugos sistemą.
Sveikatos apsaugos sistemos reformavimas – tai nuolat vykstantis procesas. Net senas demokratijos tradicijas turinčiose šalyse, tokiose kaip Prancūzija ir Didžioji Britanija medicinos paslaugos yra nuolatinis vyriausybių dėmesio objektas. Ypatingai svarbios ir sudėtingos sveikatos apsaugos reformos yra tose šalyse, kur vyksta pereinamojo laikotarpio reformos ekonomikos ir socialinio vystymo srityse, turint omenyje sveikatos būklės svarbą ir reformų jautrumą politiniame kontekste.
Pastaraisiais metais šalyje formuojama sveikatos politika atitinkanti išsivysčiusių šalių patyrimą, o Sveikatos politikos koncepcijos pagrindinės nuostatos remiasi Pasaulio sveikatos organizacijos programa "Sveikata visiems". Per prabėgusį dešimtmetį Lietuva stengėsi padėti tvirtus konceptualius ir praktinius pagrindus sveikatos apsaugos sistemos tolesniam sėkmingam vystymuisi. Žlugus Sovietų Sąjungai ir palaipsniui atkūrus nepriklausomybę, Lietuvos politikos kūrėjai visą dėmesį sutelkė į struktūrinius ir institucinius pokyčius, rinkos mechanizmus ir sveikatos draudimo sistemos kūrimą, pirminės sveikatos priežiūros reformas bei naują požiūrį į visuomenės sveikatą. Deja, šiuo metu vykstanti sveikatos apsaugos reforma susilaukia įvairių vertinimų, tiek palankių tiek ir kritiškų.
Temos aktualumas. Nagrinėjama tema yra aktuali ne tik teoriniu požiūriu, bet ir praktinio politikos vykdymo bei strateginių Lietuvos sveikatos apsaugos politikos tikslų atžvilgiu. Nuo tada, kai Lietuvą pripažino Nepriklausoma valstybe, Lietuva padarė didelį šuolį: nuo SSRS aneksuotos iki vieno stipriausio pasaulio valstybių susivienijimo – Europos Sąjungos – nare.
Darbe remiamasi akademinio pobūdžio straipsniais bei knygomis, konferencijų medžiaga, spaudos pranešimais bei oficialiais Lietuvos dokumentais ir duomenimis, skelbiamais valstybės institucijų, tarptautinių organizacijų interneto puslapiuose, taip pat panaudoti duomenys iš interviu su Kauno miesto savivaldybės administracijos socialinių reikalų departamento Sveikatos skyriaus vedėjos pavaduotoju, A. Kažimėkaičiu bei Savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto pirmininku, A. Dumčiumi. Pagrindiniai literatūros šaltiniai – sveikatos ekonomikos centro išleisti leidiniai, kuriuose išsamiai išnagrinėtos sveikatos apsaugos sistemos reformos įvairios kryptys. Taip pat gana išsami informacija apie vykstančią sveikatos apsaugos reformą pateikiama L. Gustainienės knygoje "Sveikatos priežiūros politika ir organizacija".

Darbo objektas yra Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos reforma.

Darbe keliamas tikslas – atlikti dar vykstančios sveikatos apsaugos reformos analizę, įvertinti jos įgyvendinimo eigą bei pasiūlyti jos galimas korekcijas.

Darbo tikslui pasiekti iškeliami šie pagrindiniai uždaviniai:

• išskirti sveikatos apsaugos reformos prioritetines kryptis ir jas išanalizuoti;

• įvertinti sveikatos apsaugos reformos įgyvendinimo eigą;

• išanalizuoti Kauno mieste vykstančią sveikatos apsaugos reformą;

• pateikti vystymosi proceso galimas korekcijas efektyvesniam sveikatos apsaugos reformos įgyvendinimui.


Sprendžiant šiuos uždavinius buvo pasinaudota šiais kokybiniais tyrimų metodais: įvykių, dokumentų ir statistinių duomenų analizė, sisteminis nagrinėjimas ir vertinimas, nestruktūruotas interviu bei atvejo analizė.
Darbo struktūra. Darbas susideda iš trijų dalių: pirmoje dalyje, kuri susideda iš 2 skyrių paaiškinama kas yra sveikata ir kaip suprantama sveikatos apsaugos reforma, taip pat aptarti sveikatos apsaugos sistemos modeliai. Antroje dalyje, kuri susideda iš 7 skyrių analizuojama Lietuvoje vykstanti sveikatos priežiūros sistemos reforma, jos eiga ir reformos teigiamos bei neigiamos pusės. Trečioje dalyje išanalizuota Kauno mieste vykstanti sveikatos apsaugos reforma. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados ir rekomendacijos, literatūros sąrašas bei priedai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo diplominis darbas
KategorijaViešasis administravimas
TipasDiplominiai darbai
Apimtis45 puslapiai 
Literatūros šaltiniai42 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis86.59 KB
Autorius6ws40275
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPivoras
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos sveikatos apsaugos reforma [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 45 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Pivoras
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą