Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinė kontrolė Lietuvos Respublikoje

Konstitucinė kontrolė Lietuvos Respublikoje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Valstybės valdžios institucijų organizacijos ir funkcionavimo pagrindų konstitucinis reguliavimas – konstitucinės justicijos saugoma sritis. Konstitucingumo kontrolė teisingumo vykdymo požiūriu. Konstitucingumo kontrolės samprata. Optimalių terminų problema. Kontrolės tipai. Konstitucingumo kontrolės ir teisingumo vykdymo santykis. Konstitucingumo kontrolės ir įstatymų leidybos santykis. Konstuticingumo kontrolės iniciatoriai. Seimas. Seimo narių grupė. Respublikos Prezidentas. Teismai. Išvados.

Ištrauka

Aš pasirinkau temą "Konstitucinė kontrolė Lietuvos Respublikoje". Pasirinkau todėl, kad norėčiau išaiškinti kaip ši kontrolė paliečia viešąsias valdžios įstaigas, taip pat dalinai kontroliuoja prezidento galias, Seimą, teismus ir pagaliau mūsų piliečių gyvenimą. Siekiu atskleisti kam reikalinga Konstitucinė Kontrolė, kokios jos funkcijos ir kas ją įgyvendina ir kaip tai daro. Dar norėčiau pridurti, kad Konstitucinė kontrolė kontroliuojanti, ar valdžios organų ir pavienių asmenų skelbiami teisiniai aktai atitinka pagrindinį valstybės įstatymą. Konstitucinę kontrolę reikia skirti nuo parlamentinės kontrolės, visuomenės kontrolės, žiniasklaidos kontrolės, kai žiniasklaida teigia, kad aktai pažeidžia konstituciją, nuo valstybės administracijos ir valstybinės kontrolės. Ši tema yra aktuali kiekvienam besimokančiam teisės mokslus bei gyvenančiam Lietuvos valstybėje, kadangi besimokant socialinius mokslus, anksčiau ar vėliau yra privaloma žinoti šalies Konstitucinę kontrolę, kaip ji veikia ir aplamai, kas tai yra. Taigi šio mano kursinio darbo tikslas yra kuo geriau ir aiškiau išaiškinti šią temą ir pateikti kuo daugiau pavyzdžių. Stengsiuosi kuo geriau įsigilinti į šią temą pasinaudodamas autorių E.Šileikio, E.Jarašiūno teorijomis ir Lietuvos Respublikos Konstitucija.
Konstitucinis teismas – institucija, kurios paskirtis užtikrinti konstitucijos viršenybę teisės sistemoje, laiduoti konstitucijos principų, normų bei institutų apsaugą.Pagrindinė šių uždavinių įgyvendinimo forma – tyrimas ir vertinimas, ar jo normos neprieštarauja konstitucijai.
Valstybės valdžios institucijų organizacija, jų funkcionavimas – reikšminga konstitucinio reguliavimo sritis.Šios srities normos sudaro didžiąją konstitucijos teksto dalį. Tik aiškiai apibrėžus valdžios organizacijos ir funkcionavimo pagrindus galima užtikrinti demokratišką, saistomą teisės viešųjų reikalų tvarkymą, galima garantuoti, kad įkurtos valdžios struktūros vykdys nustatytas funkcijas, veiks neperžengdamos suteiktų įgaliojimų.Taip įtvirtinamos teisinės prielaidos užtikrinti konstitucijos, kaip svarbiausio šalies teisės akto, vaidmenį .Šis aktas turi apsaugoti piliečius nuo politinių valdžių savivolės; iš tiesų konstitucija yra pačias politines valdžiias įpareigojantis tekstas, šios negali pažeisti jos nuostatų, taigi piliečiai yra apsaugoti nuo savivalės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.61 KB
AutoriusAnarki
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucine kontrole Lietuvos Respublikoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą