Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Valstybės kontrolės tarptautinis koordinavimas

Valstybės kontrolės tarptautinis koordinavimas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Lietuvos Respublikos (LR) valstybės kontrolė ir tarptautinės valstybinio audito organizacijos. Lietuvos Respublikos (LR) valstybės kontrolės bendradarbiavimas Europos Sąjungoje (ES). Daugiašalis ir dvišalis bendradarbiavimas. Tarptautiniai mokymai.

Ištrauka

LR Valstybės kontrolė praėjusių metų veiklos ataskaitoje teigia, kad "pernai metais daug dėmesio skyrė Valstybės kontrolės, kaip institucijos, vystymuisi: tobulino valstybinio audito metodus, gerino ryšius su visuomene, plėtė tarptautinį bendradarbiavimą, auditoriai kėlė kvalifikaciją" . Taip pat šioje ataskaitoje pabrėžiama, kad 2006-2010 metų Valstybės kontrolės strategija nustatyta remiantis "Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (INTOSAI) standartais ir INTOSAI 2005−2010 m. strateginiu planu, Techninės ir finansinės šalių donorių paramos šalims kandidatėms fondo (PHARE) Dvynių projektu ir ES paramos organizacijos Centrinės ir Rytų Europos šalims (SIGMA) ekspertų siūlymais" .
Remiantis SIGMA ekspertų ataskaita "Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą 2004 metų gegužės mėnesį, Valstybės kontrolės ryšiai su kitomis aukščiausiosiomis audito institucijomis šalyse narėse, Europos Audito Rūmais (ECA) ir kitomis ES institucijomis tapo dažnesni ir įprastiniai. Institucijoje yra gerai išvystytas ir puikiai veikiantis tarptautinių ryšių koordinavimo padalinys. Narystė ES paskatino įplaukas iš įvairių fondų bei "nuosavus išteklius" ir poreikį užtikrinti, kad tos lėšos būtų paskirstomos skaidriai ir t. t. Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė glaudžiai dirba bei bendradarbiauja su kitomis buvusiomis šalimis kandidatėmis, kad pagerintų audito institucijų veiklą ir procedūras. Valstybės kontrolė šiandien yra tvirta ir gerai motyvuota organizacija" .
LR Valstybės kontrolės įstatymo 22 straipsnis skelbia, kad "Valstybės kontrolė dalyvauja Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos INTOSAI ir jos padalinio EUROSAI veikloje" .
Nuo 1992 metų spalio Lietuvos Respublikos Valstybės kontrolė yra Tarptautinės aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (INTOSAI) narė, o nuo 1993 metų birželio 14 d. ir jos regioninio padalinio Europos aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos (EUROSAI) pilnateisė narė .
INTOSAI yra 1953 metais įkurta profesinė organizacija, vienijanti 186 aukščiausiąsias audito institucijas. "Organizacijos tikslas yra padėti aukščiausioms audito institucijoms prisitaikyti prie didėjančių joms keliamų reikalavimų, skatinti patirties ir naujovių audito srityje sklaidą" . Limos deklaracija dėl audito principų gairių, priimta IX-ajame INTOSAI kongrese, yra vienas svarbiausių šios organizacijos dokumentų. Limos deklaracijos 15 straipsnis nustato tarptautinis audito institucijų pasikeitimus patirtimi. Šis straipsnis skelbia, kad:

1. Tarptautinis pasikeitimas idėjomis ir patirtimi per Tarptautinę aukščiausiųjų audito institucijų organizaciją (INTOSAI) yra priemonė, padedanti aukščiausioms audito institucijoms atlikti savo užduotis.
2. Šis tikslas įgyvendinamas rengiant kongresus, mokymo seminarus kartu su Jungtinėmis Tautomis ir kitomis organizacijomis, regioninėse darbo grupėse ir leidžiant profesinį žurnalą.
3. Pageidautina šias pastangas ir veiklą plėsti ir aktyvinti. Ypač svarbu yra parengti vienodai suprantamą lyginamąja teise paremtą valstybinio audito terminiją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-03
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis18.6 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKomunikacijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybes kontroles tarptautinis koordinavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą