Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Konstitucinė teisė>Konstitucinė kontrolė Lietuvos Respublikoje (2)

Konstitucinė kontrolė Lietuvos Respublikoje (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Tikslas: išsiaiškinti, konstitucinės kontrolės sąvoka ir konstitucinės kontrolės funkcijas. Konstitucinės kontrolės samprata. Konstitucinės kontrolės institucijos ir jų atsiradimas Lietuvoje. Valstybės taryba. Klaipėdos krašto statutinis teismas. Lietuvos vyriausiasis tribunolas. Konstitucinės kontrolės įvairovė. Konstitucinės kontrolės amerikietiškas modelis. Konstitucinės kontrolės europietiškas modelis. Konstitucinės kontrolės klasifikavimas. Konstitucinės kontrolės funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijos, kuri buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendumu, preambulėje skelbiama, kad Lietuvių Tauta siekia atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės. Konstitucijos preambulėje paskelbtas teisinės valstybės siekis realizuojamas konstitucinėse normose, nuostatuose ir juose įtvirtintais demokratiniais teisėtvarkos principais.
Konstitucijos kaip pagrindo valstybės teisės akto kūrimosi raidos problema yra ne nauja. Ji nagrinėjama įvairiai – istoriniu, politiniu, socialiniu, teisiniu požiūriu. Tačiau iškyla vis naujų, iki šiol neįžvelgtų aspektų. Ir tai visiškai suprantama – keičiasi politinė ir teisinė tikrovė, valstybių vidaus ir išorinių ryšių pobūdis. Pagaliau ir konstitucinės kūrybos raida yra nepertraukiama, ją nuolat papildo naujų teisinio reguliavimo ir būdų atradimas.
Darbo objektas: konstitucinė kontrolė
Darbo tikslas: išsiaiškinti, konstitucinės kontrolės sąvoka ir konstitucinės kontrolės funkcijas.
Darbo uždaviniai:
1. Apibrėžti, konstitucinės kontrolės sąvoką ir jos funkcijas.
2. Išsiaiškinti, konstitucinės kontrolės institucijas ir jų atsiradimą Lietuvoje.
3. Sužinoti, kaip yra klasifikuojama konstitucinė kontrolė.
Konstitucijoje trumpai nepasakoma, ką iš esmės atlieka Konstitucinis Teismas. To visiškai neatskleidžia pirmoji šiam teismui skirta nuostata "Konstitucinis Teismas sprendžia, ar /.../" (102 str. 1 d.), kadangi ją išplečia kitos nuostatos (105 str. 2d. ir 3d.). Turint tai omenyje, galima teigti, kad Konstitucijoje iš esmės įvardyta ne principinės Konstitucinio Teismo funkcija, bet kompetencija, kuri juridinės technikos požiūriu netobulai pateikta ("išmėtyta") dviejuose straipsniuose (K 102 str. 1 d. 105 str.), tarp kurių įterpti visiškai kitokio turinio (kitą reguliavimo objektą turintys) straipsniai (103 str. ir 104 str.). Taigi teoriškai ir praktiškai svarbu trumpai ir aiškiai įvardyti, ką įkūnija Konstitucinis Teismas pagal savo funkcinę paskirtį.
Atsižvelgiant į kritikuotiną Konstitucijos detalę, kad dviejuose straipsniuose (102 str. 1 d. ir 105 str. 1 d.) pasakoma beveik tas pats – tai, kad Konstitucinis Teismas vertina priimtų Seimo, Respublikos Prezidento ir Vyriausybės aktų atitiktį Konstitucijai, galima teigti, kad šis teismas iš esmės vykdo pagrindinių valstybės valdžios institucijų aktų konstitucingumo kontrolę (kaip minėta, teisės literatūroje vartojami terminai "konstitucinė priežiūra", "konstitucinė justicija" ar "konstitucinė kontrolė" preciziniu požiūriu nėra optimalūs pagal Konstitucinio Teismo veikos tikslą ir objektą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-10-29
DalykasKonstitucinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Konstitucinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis29.02 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasŠidlauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Konstitucine kontrole Lietuvos Respublikoje (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Šidlauskienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą