Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Demokratinės vertybės ir viešasis administravimas

Demokratinės vertybės ir viešasis administravimas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Viešojo administravimo samprata. Demokratijos samprata. Demokratinės vertybės viešajame administravime. Demokratinės vertybės. Demokratinis administravimas. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinės, modernios ir išsivysčiusios valstybės neįsivaizduojamos be demokratinės valdymo santvarkos, kada vadovaujamasi visų žmonių interesais, nepaisant jų socialinės padėties, politinių pažiūrų, rasės ir pan., ir visi jie turi lygias galimybes ir teises. Politikos įgyvendinimas ir valstybės valdymas, administravimas, kurį atlieka viešojo administravimo institucijose dirbantys valstybės tarnautojai, turi būti vykdomas remiantis demokratiniais principais ir vetybėmis. Demokratinių vertybių vaidmuo viešajame administravime dar nėra pakankamai ištirtas, tačiau viena yra aišku – kad viešojo administravimo institucijų veikla būtų efektyvi ir patenkintų visų piliečių interesus, administracinė valdžia turi vadovautis būtent demokratinėmis vertybėmis.
Rašto darbo tikslas – išsiaiškinti koks yra demokratinių vertybių ir viešojo administravimo santykis.
Iš iškelto tikslo galima išskleisti tokius uždavinius:
1. Pateikti viešojo administravimo sampratą.
2. Pateikti demokratijos sampratą.
3. Išanalizuoti kaip demokratinės vertybės pasireiškia viešajame administravime.
4. Apibūdinti demokratinį valdymą.
Darbo metodai – mokslinės, mokomosios literatūros apžvalga ir analizė.

Viešasis administravimas gali būti suprantamas kaip atskira mokslo ir tyrinėjimų sritis, universitetinės programos, siūlomos studentams, sena, bet kartu naujai atrasta profesija (7, p. 27). Tradiciškai jis apibūdinamas kaip plati, įvairiapusė valdžios ir valdymo institucijų veikla, apimanti politiką, viešąsias programas ir projektus (12, p. 8). Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatyme (1999 m. birželio 17 d. Nr. VIII-1234) pateikiamas toks viešojo administravimo apibrėžimas: "Viešasis administravimas – įstatymais ir kitais teisės aktais reglamentuojama valstybės ir vietos savivaldos institucijų, kitų įstatymais įgaliotų subjektų vykdomoji veikla, skirta įstatymams, kitiems teisės aktams, vietos savivaldos institucijų sprendimams įgyvendinti, numatytoms viešosioms paslaugoms administruoti".
Viešasis administravimas pirmiausia yra siejamas su viešosios politikos formulavimu ir įgyvendinimu. Jis apima įvairias politikos įgyvendinimo rūšis – valstybės valdymą, viešųjų paslaugų teikimą ar privačios veiklos reguliavimą (11, p. 423).
Viešojo administravimo įstaigos gali būti suskirstomos i šešias pagrindines grupes:
1. Prezidento institucija ir jai pavaldžios įstaigos
2. Vyriausybės kanceliarija, Ministro pirmininko aparatas ir vyriausybei pavaldžios įstaigos
3. ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos
4. apskričių viršininkų administracijos
5. savivaldybės
6. Seimui pavaldžios įstaigos (11, p. 429).
Asmenys, dirbantys valstybės institucijose ir atliekantys viešojo administravimo funkcijas, yra vadinami valstybės tarnautojais. Šalia valstybinio sektoriaus darbuotojų valstybės tarnautojų kategorijai priskiriami ir visuomeniniame sektoriuje (nevyriausybinėse, nepelno ir kitose organizacijose) dirbantys asmenys. Valstybės tarnautojai tarnauja valstybei, todėl atlyginimą gauna iš šalies biudžeto. Visuomenės tarnautojų veikla visų pirma yra orientuota į tarnavimą visuomenei, o ne valstybei. Jie yra tarpinė grandis tarp piliečių ir politinės valdžios. Valstybės tarnautojai naudojasi administracinio veikimo laisve įgyvendindami įstatymus ir valdžios nutarimus ir tokiu būdu dalyvauja demokratiniame valdymo procese (7, p. 28-29). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-02-20
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai12
Dydis20.66 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Demokratines vertybes ir viesasis administravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą