Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Viešojo administravimo ir demokratinių vertybių santykis

Viešojo administravimo ir demokratinių vertybių santykis

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Viešojo administravimo samprata, istorinė raida. Viešojo administravimo turinys. Tradicinė viešojo administravimo paradigma. "Naujasis" viešasis administravimas. Viešojo administravimo istorija. Politikos ir viešojo administravimo ryšys. Politikos ir viešojo administravimo atskyrimas. Viešojo administravimo ir demokratijos sąryšis. Pagrindinės piliečių dalyvavimo valstybės valdyme prielaidos. Demokratinės vertybės viešajame administravime. Demokratinės vertybės. Demokratijos vertybių ir viešojo administravimo suderinimas. Išvados.

Ištrauka

Viešasis administravimas – tai mokslo sritis apimanti organizacinius susitarimus, įgyvendinant svarbias, valstybinės reikšmės viešąsias programas. Viešasis administravimas privalo veikti politiką įgyvendindamas kaip valstybės valio išraišką, remdamasis bendriausiais viešojo valdymo principais – kolegialumu, demokratiškumu, teisėtumu, viešumu bei specialiųjų principų derinimu, administravimo subjektų pavaldumu ir atsakomybės, visuomenės interesų viršenybės prieš grupinius ir asmeninius interesus, visuomenės įtraukimo į viešąjį valdymą ir kt.
Vienas svarbiausių viešojo administravimo veiklos kriterijų yra santykis su demokratinėmis vertybėmis. Viešojo administravimo teoretikai ir vadybos specialistai išskiria nemažai kategorijų, leidžiančių nuodugniau suprasti administracinės valdžios, jos sistemų vietą ir vaidmenį demokratinėje valstybėje.
Darbo tikslas – išsiaiškinti viešojo administravimo ir demokratinių vertybių santykį.
Darbo uždaviniai:
Pateikti administravimo sampratą; Supažindinti su viešojo administravimo istorine raida;Išanalizuoti viešojo administravimo ir demokratijos santykį;Išanalizuoti demokratines vertybes viešajame administravime.
Darbo metodai:
Mokslinės – teorinės literatūros analizė;
Mokomosios medžiagos apžvalga ir analizė.Valdymo organizavime dažniausiai išskiriamos trys valdymo rūšys, atliekančios valstybės valios vykdymo funkciją. Pirmoji valdymo rūšis, taikanti įstatymus konkrečiais atvejais, atsirandančiais, kada viešosios institucijos ir individai pažeidžia kitų subjektų teises, žinoma kaip teisinis valdymas. Antruoju atveju valdymas atlieka valstybės valios vykdymo priežiūrą; tai valstybės sprendimų įgyvendinimo valdymas. Trečiuoju atveju valdymas apima moksline, technine, komercinio valdymo sferą - tai administracinis valdymas.
Valdymui vis labiau sudėtingėjant, kiekviena minėtųjų, valdymo rūšių vis labiau skiriasi nuo kiti dviejų. Labiausiai išsiskiria įstatyminis (teisinis) valdymas, turintis pakankamai aiškią (teisinu) valdymo funkciją.
Aptariant valdymo funkcijas, tenka pažymėti dvi esmines formalios valdymo sistemos funkcijas-politiką ir administravimą. Politika išreiškia valstybės valią. Administravimas privalo veikti politiką įgyvendindamas kaip valstybės valios išraišką, remdamasis bendriausiais viešojo valdymo principais - kolegialumu, demokratiškumu, teisėtumu, viešumu bei specialiųjų - principų - centralizavimo ir decentralizavimo -derinimu, administravimo subjektų pavaldumo ir atsakomybės, visuomenės interesų viršenybės prieš grupinius ir asmeninius interesus, visuomenės įtraukimo j viešąjį valdymą ir kt.
Tradiciškai viešasis administravimas suprantamas kaip valstybės tarnybos veikla, kaip studijų sritis ir kaip profesija. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-20
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai8
Dydis42.29 KB
Autoriusgiedrius
Viso autoriaus darbų15 darbų
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasKupstienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Viesojo administravimo ir demokratiniu vertybiu santykis [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 25 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Kupstienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą