Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Demokratijos plėtra viešajame administravime

Demokratijos plėtra viešajame administravime

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Viešasis administravimas ir piliečių dalyvavimas demokratiniame valdyme. Viešasis administravimas ir demokratinės vertybės. Demokratijos ir efektyvaus administravimo suderinimas. Administracinė teorija ir demokratinis valdymas. Administracinė teorija. Demokratinis valdymas. Demokratijos plėtojimas. Išvados.

Ištrauka

Nors demokratinio valdymo procesų analizei specialistai skyrė ir skiria nemažai dėmesio, tačiau administracinių struktūrų vietos demokratinėje sistemoje tyrimų atliekama nepakankamai. Žymiai išaugus viešojo sektoriaus veik¬los, biurokratinio personalo kiekybinių ir kokybinių dimensijų vertinimui, organizacinių pokyčių struktūrinės analizės tyrimams skiria itin daug profesionalių ekspertų, teoretikų darbų. Tačiau ne itin dažnai minėta informacija buvo ir yra siejama su principiniais demokratijos aspektais.
Viešojo administravimo teoretikai, politologai ir vadybos specialistai dažnai išskiria nemaža kategorijų, leidžiančių nuodugniau suprasti administracinės valdžios, jos sistemų vietą ir vaidmenį demokratinėje valstybėje. Dažniausiai minėtos kategorijos yra atskaitomybė, efektyvumas, atvirumas, atsakingumas, atitikimas procesualinėms normoms ir valdžios padalijimas. Šios principinės viešojo administravimo kategorijos leidžia aptarti įvairius teorinius ir praktinius sprendimų rengimo, priėmimo bei įgyvendinimo principus ir metodus, viešųjų institucijų veiklos reguliavimo demokratinėje visuomenėje aspektus, įvertinti kurios nors šalies demokratijos lygmenį. Nepretenduojant į išsamią anksčiau minėtų kategorijų analizę (kiekviena kategorija reikalauja atskirų tyrimų), pabandysime aptarti jų vaidmenį viešojo administravimo teorijoje bei praktikoje. Visų pirma pažymėtina, kad minėtų kategorijų klasifikavimą galima susieti su trimis pagrindiniais demokratinės valstybės kriterijais. Demokratinėje valstybėje valdžia turi būti konstitucinė, efektyvi ir siekti reikšti visos visuomenės interesus. Valdžios konstitucionalizmas suprantamas kaip konstitucinių nuostatų įgyvendinimas, formuojant valdžios struktūras ir reglamentuojant jų veiklą, suprantant valdžią kaip reguliavimo objektą ir išskiriant funkcinę paskirtį.
Aptariant viešojo sektoriaus efektyvumo turinį, ganėtinai svarbu suvokti, ko reikia demokratinei valstybei, valdymo - viešojo administravimo - struktūros. Šis klausimas įdomus tiek bendruoju, tiek praktiniu valstybės darbų organizavimo požiūriu. Neabejotinai skirtingus atsakymus rasime tarp turtingą demokratinę patirtį turinčių Vakarų civilizacijai priklausančių valstybių regiono bei valstybių, priklausančių naujajai demokratijos bangai. Tie skirtumai gan akivaizdūs tiek politinių, tiek administracinių procesų lygmeniu.
Darbo tikslas – išsiaiškinti demokratijos plėtrą viešajame administravime.
Darbo uždaviniai, panaudojant literatūros šaltinius:
Ištirti piliečių dalyvavimą demokratiniame valdyme;
Išsiaiškinti kokios yra demokratinės vertybės;
Išanalizuoti demokratijos ir efektyvaus administravimo suderinimą;
Išanalizuoti administracinę teoriją ir demokratinį valdymą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis32.86 KB
AutoriusAurelija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Petrauskienė
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Demokratijos pletra viesajame administravime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Petrauskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą