Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Neigiamas policijos įvaizdis visuomenės akyse ir sprendimo būdai šiai problemai spręsti

Neigiamas policijos įvaizdis visuomenės akyse ir sprendimo būdai šiai problemai spręsti

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Neigiamas policijos įvaizdis visuomenės akyse. Visuomenė nepasitiki policija. Priežastys lemiančios neigiamą požiūrį į policiją. Sprendimo būdai didinti neigiamą policijos įvaizdį. Visuomenės pasitikėjimas – bendromis pastangomis. Priemonės, daromos kelti visuomenės pasitikėjimo policija. Pasiūlymai, siekiant didinti visuomenės pasitikėjimą policija. Išvados. Išnašos.

Ištrauka

Šiandien vis dažniau girdime visuomenės neigiamus atsiliepimus apie dabartinę mūsų Lietuvos policijos sistemą. Kalbant tiksliau, visuomenė nepasitiki mūsų policijos pareigūnais. Liudna dabartis ir šių dienų aktualijos rodo, kad Lietuvos policija, bei jos vadovais nepasitiki didžioji dalis mūsų piliečių. Lietuvos policijos kompetencijai tenka svarbūs uždaviniai – užtikrinti viešąją tvarką ir garantuoti visuomenės saugumą. Tam, kad visuomenė jaustųsi saugiai, ji turi pasitikėti policija.
Policijos įvaizdis visuomenėje turi rūpėti ne tik policijos pareigūnams, bet ir visai valstybei, jos vadovybei, juk nuo to priklauso ir kitų valstybių nuomonė apie šalies teisėsaugą. Nusprendžiau suformuluoti būtent tokią temą, nes man svarbi Lietuvos visuomenės nuomuonė apie mūsų teisėsaugos institucijų darbo kokybę bei kokie veiksmai yra daromi, kad pasitikėjimas policijos pareigūnais augtų. Ar mūsų šalis kovoja su šia viešojo sektoriaus problema?.
Mano darbo objektas – priežastys lemiančios visuomenės nepasitikėjimą policija ir sprendimo būdai, priemonės bei pasiūlymai siekiant didinti visuomenės pasitikėjimą policija. Ar tikrai visuomenė nepasitiki policija? Ką reikia daryti, kad policijos įvaizdis kiltų visuomenės akyse? Kaip kovoti su šiuo neigiamu įvaizdžiu?
Taigi, šio referato tikslas – aptarti pagrindines visuomenės nepasitikėjimo Lietuvos policija priežastis, įrodyti, kad visuomenė nepasitiki ja bei išnagrinėti svarbiausius šios problemos sprendimo būdus, koncentruojant dėmesį į įgyvendinimo procesus.
Darbe keliami uždaviniai:
1) sužinoti visuomenės nuomonę apie policijos veiklos efektyvumą;
2) įrodyti, kad visuomenė tikrai nepasitiki Lietuvos policija;
3) susipažinti, apibūdinti ir įvardinti visuomenės nepasitikėjimo policija priežastis;
4) aptarti sprendimo būdus pasitikėjimui didinti ( įgyvendinimo procesai)
5) pateikti pasiūlymus ką daryti, kad policijos neigiamas įvaizdis pasikeistų.
Norėdama atsakyti į iškeltus uždavinius šiame darbe naudojausi policijos veiklą reglamentuojančiais teisės aktais, įvairiais mokslinio ir kitokio pobūdžio straipsniais, internetinių tinklapių surengtų apklausų duomenimis.

Visuomenės pasitikėjimas savo teisėsauga labai svarbus veiksnys, nuo kurio priklauso visos valstybės įvaizdis. Mes gyvename mažoje valstybėje, tačiau norėtųsi pasigirti, kad jaučiames saugūs bei ramūs ne tik dėl savęs, bet ir dėl mūsų ateities kartos.
Prieš šešerius metus savo veiklą pradėjo Visuomeninė konsultacinė policijos tarnyba (BKPT), kurios tikslas yra patarti policijos generaliniam komisarui priimant sprendimus dėl policijos sistemos tobulinimo ir veiklos gerinimo, taip pat teikti siūlymus ir konsultacijas, kaip gerinti policijos įvaizdį, stiprinti visuomenės ir policijos tarpusavio supratimą bei pasitikėjimą, didinti visuomenės saugumą.
Visuomenės ir policijos ryšys yra gana glaudus, kadangi policijos veiklos veiksmingumas labai priklauso nuo visuomenės paramos. Juk viešosios tvarkos palaikymas ir priežiūra mūsų demokratinėje visuomenėje tiesiogiai priklauso nuo policijos pareigūnų, ir labai svarbu, kad visuomenė savo valstybėje jaustųsi saugiai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis29.04 KB
AutoriusTania
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDr. K. Antanaitis
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasPolitikos mokslų ir diplomatijos institutas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Neigiamas policijos ivaizdis visuomenes akyse ir sprendimo budai siai problemai spresti [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Dr. K. Antanaitis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-3
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą