Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Policijos sistema, uždaviniai ir funkcijos

Policijos sistema, uždaviniai ir funkcijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Policijos raidos istorija. Policijos sistema. Policijos departamentas. Teritorinės policijos įstaigos. Policijos profesinio ugdymo įstaigos. Specializuotos policijos įstaigos. Policijos uždaviniai. Bendrieji policijos uždaviniai. Respublikinė policija ir jos uždaviniai. Savivaldybių policija ir jos uždaviniai. Policijos funkcijos. Policijos pareigūnas ir jo teisės. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikinėje visuomenėje vyrauja įvairios konfliktinės situacijos, kurių sprendimams dažnai tenka ieškoti pagalbos iš šalies, net iš Teisėsaugos institucijų. Todėl manau, jog mano nagrinėjama tema yra taip pat aktuali ne tiek Lietuvos, tiek kitų šalių gyventojams.
Vienas iš Teisėsaugos institucijų elementų – Policija. O naujasis Lietuvos Respublikos policijos raidos etapas susijęs su Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo priėmimu. Būtent šis įstatymas dabar reglamentuoja šiame mano darbe trumpai bandomą aptarti Lietuvos policijos sistemą, uždavinius bei funkcijas, o pati policija suprantama kaip asmens, visuomenės saugumą ir viešąją tvarką užtikrinanti policijos įstaigų ir pareigūnų visuma. Todėl galima teigti, jog tinkamas visuomenės vystymasis yra paremtas įstatymų pagrindu.
Darbe naudojau specialiosios bei norminės literatūros šaltinius, informaciją bandžiau susieti įstatymu ir aktų pagalba.


Policija – tokia pat sena institucija, kaip ir pati valstybė. Kiekvienai tautai, sukūrusiai valstybę, neišvengiamai kyla būtinybė įsteigti ir ypatingą instituciją, kuri prievartos priemonėmis kovotų su teisės pažeidimais. Tokios institucijos egzistavo visose valstybėse nuo antikos laikų ir buvo šiuolaikinės policijos prototipu.
Antikos valstybėse teisėtvarkos užtikrinimo funkciją dažniausiai įgyvendindavo kariuomenė, gynusi ne tik nuo išorės priešų, bet ir kovojusi už valstybės vidaus saugumą. Vystantis civilizacijai, didėjo valstybės institutų specializacija ir policija pamažu atsiskyrė nuo kariuomenės, tapo savarankiška valstybės institucija, turinčia specialią kompetenciją, valdingus įgaliojimus organizaciškai nepavaldiems jai subjektams, savarankišką struktūrą ir valdymo sistemą, naudojančią specifinius darbo metodus.
Policija yra laikoma valstybės vykdomosios valdžios " jėgos" institucija, skirta teisėsaugos funkcijoms įgyvendinti. Dažniausiai ji yra pavaldi Vidaus reikalų ministerijai, o kitose šalyse, pavyzdžiui, Švedijoje, - Teisingumo ministerijai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis24.13 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasG. Balbieris
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos sistema uzdaviniai ir funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • G. Balbieris
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-2
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą