Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) funkcijos ir uždaviniai

Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (VRM) funkcijos ir uždaviniai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Policija kaip teisėsaugos institucija. Policijos departamento sistema, uždaviniai ir funkcijos. Pagrindiniai policijos departamento uždaviniai. Policijos departamento darbo organizavimas. Policijos funkcijos užtikrinant eismo saugumą. Saugaus eismo teisinis reglamentavimas ir policijos veikla. PD viešosios tvarkos priežiūros funkcija. Policijos pareigūnų teisės užtikrinant saugu eismą. Autoįvykių priežastys ir profilaktika. Išvados.

Ištrauka

Spartus autoįvykių dažnėjimas rodo, kad jų priežastys menkai žinomos, profilaktinės prie¬monės neadekvačios ir dėl to neefektyvios. Spaudoje, pasisakymuose, statistinėje ana¬lizėje pagrindine autoįvykių priežastimi įvardija¬mas vairuotojų nedrausmingumas. Todėl for¬muojamos ir įgyvendinamos profilaktinės prie¬monės, skirtos vairuotojams drausminti. Draudimas ir bausmės autoįvykių profilak¬tikai turi didelę reikšmę. Tačiau pervertinti šias priemones yra itin žalinga, nes be pagrindo ir nau¬dos baudžiant griežtomis bausmėmis, nuobauda tik piktina eismo dalyvius. Be to, autoįvykiu profilaktikos problemą sprendžiant bausmėmis, ji suprantama vienpu¬siškai. Dėl to nusišalinama nuo vienpusiško au¬toįvykių priežasčių tyrimo, pagrįstų profilaktikos priemonių komplekso sudarymo ir jo įgyvendini¬mo.
Pagal Lietuvos Respublikos saugaus eismo įstatymo 3 str. saugus eismas - eismo būklė, atspindinti jo dalyvių apsaugą nuo kelių eismo įvykių ir jų pasekmių. Saugaus eismo užtikrinimas - veikla, kuria siekiama užkirsti kelią eismo įvykiams ir sušvelninti pasekmes. Lietuvos Respublikos saugaus eismo įstatymo 4 str. nustato, kad valstybės politiką saugaus eismo užtikrinimo srityje formuoja Vyriausybė.
Reikėtų pabrėžti, kad atlikdami saugaus eismo priežiūros funkcijas, policijos pareigūnai dirba viešai ir nesislapstydami. Eismo įvykių tyrimą, ikiteisminį tyrimą, siekiant nustatyti eismo įvykio kaltininką, eismo įvykių bylose atlieka policija. Eismo įvykius, sukėlusius itin sunkių pasekmių, siekiant nustatyti ir pašalinti tokių eismo įvykių priežastis, tiria Komisijos sudaryta speciali ekspertų grupė. Informaciją, susijusią su atliekamu tyrimu, išskyrus įstatymų nustatytus atvejus, ši grupė turi teisę gauti iš visų įmonių, įstaigų, organizacijų ar kitų asmenų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis33.61 KB
Autoriusaidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaRaseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos departamento prie VRM funkcijos ir uzdaviniai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 25 puslapiai 
  • Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą