Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Policijos sistema. Policijos sistemos sudėtinių dalių darbo organizavimas

Policijos sistema. Policijos sistemos sudėtinių dalių darbo organizavimas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Policijos sistema, jos sudėtinių dalių darbo organizavimas. Įvadas. Policijos sistema iki policijos sistemos optimizavimo programos įgyvendinimo pradžios. Policijos sistemos optimizavimas kaip viena iš esminių policijos sistemos organizavimo prielaidų. Policijos sistemos optimizavimo programos bendrosios nuostatos. Policijos sistemos optimizavimo programos tikslai. Programos uždaviniai ir jų įgyvendinimas. Policijos departamento ir Tardymo departamento reorganizavimas - vienas iš policijos sistemos optimizavimo programos įgyvendinimo etapų. Darbo organizavimo policijos sistemoje bendrieji ypatumai. Policijos departamentas kaip pagrindinė policijos sistemos dalis. Teritorinės policijos įstaigos – policijos komisariatai. Policijos profesinio ugdymo įstaigos ir jų vykdoma veikla rengiant policijos pareigūnus. Išvados. Summary. Išnašos.

Ištrauka

Lietuvos policija ir jos sistema formavosi ne vieną dešimtmetį, todėl jos formavimosi procesui įtakos turėjo tiek ekonominiai, tiek politiniai veiksniai.
Kalbant apie dabartinę Lietuvos policiją, būtina pažymėti, kad ji, skirtingai nuo tarpukario Lietuvos policijos, susiformavo sovietinės milicijos pagrindu, todėl iš savo pirmtakės paveldėjo nemažai totalitarizmo sistemos bruožų. Jau milicijos reorganizavimo į policiją proceso metu buvo pastebėta, kad tuo pačiu reikės keisti dar totalitarizmo sistemos laikais įgytus pareigūnų įpročius, ugdyti naują, teisinei demokratinei valstybei ir atvirai visuomenei priimtiną, mąstyseną ir elgseną, atgaivinti moralinių vertybių svarbą pareigūnų darbinėje veikloje.
Vertinant Lietuvos policijos formavimąsi istoriniu požiūriu, galima pastebėti, kad Lietuvos policijos užuomazgos buvo pastebimos prieš 1924 metus, kuomet Lietuvoje buvo įkurta milicijos organizacija, kurioje dirbo milicininkai savanoriai. Štai jau 1924 m. sausio 1 d. milicija oficialiai buvo pervardinta į policiją ir jos veiklą reglamentavo Lietuvos įstatymai ir statutai. Vieni iš pagrindinių Lietuvos įstatymų, reglamentavusių policijos veiklą, buvo: laikinai galiojantis 1920 m. gegužės 14 d. priimtas Milicijos įstatymas; 1935 m. gegužės 19 d. Valstybinio saugumo departamento statutas; "Policijos aplinkraščių sąvados"; "Instrukcija policijos tarnautojams" ir kiti įstatymai bei statutai.
Pastebima, kad nuo 1924 m. policijos sistema ne kartą buvo keičiama. Nors pradžioje policijos funkcijas vykdė Vidaus reikalų ministerijos Piliečių apsaugos departamentas, vėliau jis buvo reorganizuotas ir 1935 m. sausio 1 d. jo pagrindu buvo įkurtas Policijos departamentas. Policijos departamento sudėtyje buvo įsteigta viešoji (tvarkos), geležinkelio, pasienio, privatinė ir vandens kelių policija, policijos rezervas bei policijos mokykla. Kriminalinė policija (kartu ir politinis sekimas) kaip atskiras padalinys liko Piliečių apsaugos departamento sudėtyje.
Pastebima ir tai, kad Lietuvos milicija, jos reorganizavimo į policiją metu, dirbdama nepaprastai sudėtingomis sąlygomis, 1990-1991 m. sugebėjo išlaikyti visuomenės rimtį ir viešąją tvarką, apginti valstybės saugumą. Nepasiduodama nei poimperinių TSRS jėgų spaudimui, nei vietinių politinių jėgų įtakai, ji nuosekliai tarnavo įstatymui ir žmogui bei tuo pačiu įnešė didžiulį indėlį į Lietuvos nepriklausomybės įtvirtinimą.
Taiki, neprievartinėms priemonėmis paremta lietuvių tautos kova dėl valstybingumo atkūrimo, 1990 m. pavasarį pasiekė pergalę. Naujai išrinkta Aukščiausioji Taryba 1990 m. kovo 11d. priėmė aktą "Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo". Atkūrus Lietuvos valstybę, reikėjo pertvarkyti visas gyvenimo sritis, tarp jų ir teisėsaugą bei iš pagrindų keisti ir kurti naują teisėtvarkos sistemą. Milicijos reorganizavimo į policiją kelyje vienas pirmųjų žingsnių buvo naujos teisinės bazės, reglamentuojančios Lietuvos policijos veiklą, parengimas. Vienas iš pagrindinių tuo metu parengtų dokumentų buvo Lietuvos Respublikos policijos įstatymas (toliau – LR Policijos įstatymas), kurį rengė šiam tikslui sudaryta Aukščiausios Tarybos Prezidiumo darbo grupė. 1990 m. spalio 30d. įstatymo projektas buvo įteiktas Aukščiausiajai Tarybai, o jį priėmus - paskelbtas spaudoje. Prasidėjęs milicijos reorganizavimas į policiją laikinai buvo sustabdytas dėl 1991 m. sausio 13d. Lietuvoje įvykusių tragiškų įvykių. Po sausio įvykių netrukus vėl buvo atnaujintas reorganizavimo darbas.
Atsižvelgdama į LR Policijos įstatymą, Lietuvos Vyriausybė 1991 m. sausio 30 d. priėmė potvarkį, kuriuo vidaus reikalų sistemos dalys miestuose ir rajonuose buvo pervadinti į policijos komisariatus. Pagal to meto LR Policijos įstatymo 12 straipsnį policijos sistemą sudarė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Policijos departamento vadovaujamos respublikinė ir savivaldybių policija. Savo ruožtu respublikinė buvo dar skirstoma į keturias atskiras rūšis: viešąją, kriminalinę, transporto ir kelių policiją. Vadovaujantis į LR policijos įstatymo 14 straipsniu, viešojoje policijoje buvo sukurti savarankiški padaliniai, tiesiogiai pavaldūs Policijos departamento generaliniam komisarui. Tai: specialiosios paskirties dalinys "Aras" bei valstybinių įstaigų ir kitų svarbių objektų apsaugos rinktinė "Skydas". Besiplečiant Lietuvos policijos tarptautiniams ryšiams, Policijos departamente buvo įsteigtas Interpolo Lietuvos nacionalinis biuras.
Labai svarbi milicijos reorganizavimo į policiją sudėtine dalimi buvo nacionalinių aukštos kvalifikacijos policijos kadrų rengimo problemos išsprendimas. Lietuvos Respublikos Vyriausybė 1990 m. balandžio 27 d. nutarimu įsteigė Vilniaus milicijos (policijos) akademiją. Kiek vėliau 1990 m. liepos 13 d. LR Aukščiausioji Taryba priėmė Lietuvos policijos akademijos laikinąjį statutą, kuriuo įsteigė Lietuvoje pirmąją aukštąją policijos mokyklą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis24.17 KB
AutoriusGintare
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasA. Kilas
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policijos sistema. Policijos sistemos sudetiniu daliu darbo organizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • A. Kilas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą