Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Prokuratūra, jos struktūra, uždaviniai, funkcijos

Prokuratūra, jos struktūra, uždaviniai, funkcijos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Prokuratūra. Lietuvos prokuratūros istorija. Norminiai aktai. Struktūra. Generalinė prokuratūra. Apygardos ir apylinkės prokuratūros. Skyrimo ir atleidimo tvarka. Prokuroro teisinis statusas. Prokurorų ir prokuratūros ypatumai. Bendradarbiavimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Prokuratūra yra Generalinė prokuratūra ir teritorinės prokuratūros. Prokuroras įstatymo nustatytais atvejais gina asmens, visuomenės ir valstybės teises bei teisėtus interesus. Šiame darbe nusakoma Lietuvos Prokuratūros istorija, supažindinama ir paaiškinama kokiais norminiais aktais vadovaujasi prokuratūra, nupasakojama institucijos struktūra, prokurorų skyrimo ir atleidimo tvarka. Supažindinama su Apylinkės, Apygardos ir Generaline prokuratūromis, jų skirtumais, pateiktas prokuroro teisinis statusas, jo teisės ir pareigos. Taip pat prokuratūros bendradarbiavimas su kitomis teisinėmis institucijomis. Nurodomi esminiai prokuratūros ir prokurorų uždaviniai ir funkcijos. Bei pateikiamos darbo išvados.
Nepriklausomos Lietuvos prokuratūros įsikūrimo data galėtų būti 1919 m. sausio 16 d.. Tą dieną oficialiai buvo paskelbtas Laikinasis Lietuvos teismų ir jų darbo sutvarkymo įstatymas. Jame parašyta, kad prie apygardos teismo ir Vyriausiojo Tribunolo yra Valstybės Gynėjai (Prokuratoriai) ir jų padėjėjai". Pats teisingumo ministras Petras Leonas skelbė, kad "daugelis teisminės valdžios institucijų, iš pradžių, iki gyvenimas parodys jų reikalingumą, nekuriamos". 1919 m. vasario mėn. valstybės gynėju buvo paskirtas teisininkas Kazys Samajauskas. Šias pareigas jis ėjo kiek ilgiau nei mėnesį. 1919 m. kovo 6 d. valstybės gynėju prie Kauno apygardos teismo paskirtas Rapolas Skipitis. R. Skipitis Valstybės gynėju buvo iki 1920 m. birželio 18 d., tai yra iki tol, kol buvo paskirtas vidaus reikalų ministru. Šis laikotarpis buvo pats sunkiausias prokuratūros organizavimosi periode. Vyriausiojo Tribunolo Prokuratūra pradėjo savarankiškai veikti nuo 1921 m. vasario. Tuomet Vyriausiojo Tribunolo valstybės gynėju buvo paskirtas Jurgis Kalvaitis. Tarpukario Lietuvoje, valstybės gynėjo institucija 1933 m. Teismų santvarkos įstatymu buvo pavadinta Prokuratūra.
1990 m. kovo 30 d. šalies prokurorai susirinko į Vilnių, A. Smetonos g. 4, esantį Generalinės prokuratūros pastatą, ir vieningai pareiškė savo ištikimybę Lietuvos įstatymams. Buvo ryžtingai atsisakyta svetimos valstybės – SSRS asmenų, atvykusių į Vilnių, mėginimus klasta ir smurtu susigrąžinti Lietuvos prokurorų paklusnumą bei priklausomybę Maskvai. Ši data dabar kasmet minima kaip Prokuratūros diena. Lietuvos Respublikos prokuroru 1990 m. kovo 22 d. paskiriamas Artūras Paulauskas. 1990 m. liepos 27 d. parlamentui priėmus įstatymą "Dėl Lietuvos Respublikos Laikinojo Pagrindinio Įstatymo pakeitimo ir papildymo". Prokuratūros vadovas vadinamas Lietuvos Respublikos generaliniu prokuroru. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-11-14
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.62 KB
AutoriusMatas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Pranskūnas
Švietimo institucijaŠiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prokuratura jos struktura uzdaviniai funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija / 2 Klasė/kursas
  • D. Pranskūnas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą