Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Administracinė teisė>Lietuvos Respublikos (LR) prokuratūros sistema ir funkcijos

Lietuvos Respublikos (LR) prokuratūros sistema ir funkcijos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įžanga. Kursiniame darbe vartojamų sąvokų žodynas. Lietuvos Respublikos prokuratūra 1918 – 1940 metais. Lietuvos Respublikos prokuratūros sistema. Lietuvos Respublikos Generalinė prokuratūra. Apygardos prokuratūros. Apylinkės prokuratūros. Prokuratūros funkcijos. Pradeda ir vykdo baudžiamąjį persekiojimą. Kvotos organų veiklos kontrolė. Parengtinio tardymo atlikimas; valstybinio kaltinimo palaikymas. Apeliaciniai skundai. Kasaciniai skundai. Nuosprendžių vykdymo kontrolė. Kardomoji priemonė. Veiksmų prieš nusikalstamumą derinimas. Prokuroras civiliniame procese. Civilinis ieškinys baudžiamojoje byloje. Kitos prokurorų teisės ir pareigos. Išvados.

Ištrauka

"Iš to, kad vis daugiau žmonių, ieškodami teisybės bei teisnės pagalbos, praveria prokuratūros duris, galima spręsti, kad prokuratūra yra svarbi ir žinoma visos teisinės sistemos dalis ".
Ši citata apibūdina kodėl aš pasirinkau būtent šią kursinio darbo temą.
Prokuratūros darbas yra labai svarbus. Pats žodis "prokuratūra" daugeliui žmonių skamba grėsmingai, nes ne visi supranta, kad prokuratūros darbuotojai turi ir nori padėti žmonėms, o ne jiems pakenkti. Jei žmogus niekuo nėra nenusižengęs įstatymams, tai jam ir nėra ko bijoti.
Dauguma paprasyų eilinių žmonių dažnai painioja prokuratūrą, teismą ir policiją, priskirdami jas prie tos pačios teisėsaugos institucijos. Tačiau taip nėra. Visos šios trys institucijos yra atskiros.
Renkant literatūrą iškilo nemažai problemų. Aš gyvenu provincijoje, todėl mieto bibliotekoje tinkamos kursiniam darbui literatūros neradau. Teko naudotis literatūra, kurią pati turėjau, taip pat literatūra, kuri yra mano darbovietėje (prokuratūroje). Deja, šiais Lietuvai nelabai lengvais laikais, prokuratūroje literatūra gaunama labai retai, todėl ji nėra visiškai nauja.
Darbe naudojausi Lietuvos Respublikos Konstitucija, kurioje įtvirtintos pagrindinės žmogaus teisės ir laisvės, kurių nepaisymas prokuratūros darbe yra neleistinas.
Naudojausi 1994 metų spalio 13 dienos "Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymu" Nr.1 – 599, kuriame įtvirtinti prokuratūros uždaviniai, svarbiausieji prokuratūros veiklos teisiniai pagrindai ir svarbiausieji principai, prokuratūros sistema, prokurorų kompetencija bei jų teisės ir pareigos. Šį įstatymą gauti nebuvo sunku, nes kiekvienoje prokuratūroje kiekvienas prokuroras be jo ‘kaip be rankų".
Kadangi pereiname prie naujos teisinės sistemos, yra intensyviai kuriami ir priimami nauji įstatymai. Juos taikant dažnai paaiškėja trūkumai ir jie keičiami naujais, todėl yra leidžiami metodiniai raštai. Juose spausdinami įvairaus turinio ir tematikos metodiniai straipsniai, kurie padeda prokurorams jų nelegvame darbe geriau orientuotis naujuose įstatymuose. Metodiniuoswe raštuose analizuojamos įstatymų klaidos ir pateikiamos rekomendacijos, kaip jas pašalinti.
Savo darbe vadovavausi Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodeksu, kuris nustato baudžiamųjų bylų proceso tvarką. Ši tvarka yra vienoda ir privaloma visose baudžiamosiose bylose ir visiems teismams, prokuratūros, tardymo ir kvotos organams bei advokatūrai, taip pat su šia tvarka susijusioms įmonėms, organizacijoms, įstaigoms ir piliečiams. Baudžiamojo proceso kodeksu prokuroras naudojasi kiekvieną dieną, kad priimtų tinkamus sprendimus šioje ar kitoje situacijoje.
Civilinio proceso kodeksu prokuroras vadovaujasi, kai iškyla būtinybė paduoti ieškinius į teismą ar baudžiamojoje byloje pareikšti ccivilinį ieškinį.
Taip pat naudojausi Lietuvos Respublikos įstatymuose vartojamų sąvokų žodynu, nes teisiniuose terminuose susigaudyti tikrai nėra lengva, nors mano darbe su jais susiduriu praktiškai kiekvieną dieną.
Taigi, pabandysiu išdėstyti savo mintis apie prokuratūros sistemą ir darbą, aišku, ne be literatūros pagalbos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasAdministracinės teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Administracinė teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis31.01 KB
AutoriusRūta
Viso autoriaus darbų18 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos Respublikos prokuraturos sistema ir funkcijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 17 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą