Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Prokuratūros statuso vystymasis Lietuvos valstybėje

Prokuratūros statuso vystymasis Lietuvos valstybėje

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Prokuratūros statuso vystymasis Lietuvos valstybėje. Prokuratūros vieta teisėsaugos institucijų sistemoje. Prokuratūros sistema ir struktūra. Lietuvos respublikos prokuratūros funkcijos. Prokuroras – ir valstybinio kaltinimo palaikymas. Prokuroras ir ikiteisminis tyrimas, valstybinis kaltinimas, nuosprendžių vykdymo kontrolė. Prokuroras ir ikiteisminis tyrimas. Prokuroras ir ikiteisminių tyrimų įstaigų koordinavimas tiriant nusikalstamas veikas. Generalinė prokuratūra. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos prokuratūra yra savarankiška teisminės valdžios dalis. Įstatymų nustatyta tvarka atstovaudama valstybei, ji padeda vykdyti teisingumą bei siekia užtikrinti teisėtumą šalyje. Lietuvos Respublikos Prokuratūros įstatyme numatyti jos uždaviniai, sistema, prokurorų teisės ir pareigos, socialinės garantijos bei kitos normos sėkmingai vykdyti funkcijas.
Šiuo savo darbu pasistengsiu truputi giliau panagrinėti prokuratūrą kaip instituciją, jos funkcijas bei naudą visuomeniniame gyvenime.
Darbo tikslas: išnagrinėti prokuratūros funkcijas.
Darbo uždaviniai: plačiau panagrinėti prokuratūros statuso vystymąsi Lietuvos valstybėje, prokuratūros vietą teisėsaugos institucijų sistemoje ir Lietuvos Konstitucijoje, išanalizuoti 2003 m. gegužės prokuratūros funkcijas, Generalinės prokuratūros statusą ir funkcijas Lietuvos respublikoje.
Lietuvos Respublikos prokuratūros teisinio statuso raida susijusi su Lietuvos visuomenės ir jos sukurtos valstybės organizacijos istorija. Žvelgiant istoriškai į šiuolaikinį prokuratūros teisinį statusą, yra prielaidų teigti, kad šis atspindi ne tik optimalios teisinės tvarkos paieškos problemas dabartyje, tačiau ir tuos klausimus, kurie buvo sprendžiami 1918 – 1940 m. Lietuvos Respublikoje.
1918 – 1940 m. Lietuvos Respublikoje prokurorų veiklos teisiniai pagrindai buvo ne įtvirtinti konstitucijose, o nustatyti teismų veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose. Prokurorai ir jų padėjėjai buvo prie apygardų teismų, Apeliacinių rūmų ir Vyriausiojo Lietuvos tribunolo. Apeliacinių rūmų prokuroras vadovavo apygardų teismų prokurorams, o Vyriausiojo Lietuvos tribunolo prokuroro jurisdikcijai priklausė apygardų teismų prokurorai ir Apeliacinių rūmų prokurorai bei Klaipėdos krašto teismų prokurorai. Teisingumo ministras buvo vyriausias Respublikos prokuroras. Prokurorų statusas, kuris šiuo metu įtvirtintas Lietuvos Respublikos Konstitucijoje, brendo laipsniškai, atsižvelgiant ne tik į istorinį teisinį paveldą, bet ir į aktualijas, kurias nulėmė patirtis, įgyta organizuojant teisėtvarką. Reikšmingas veiksnys apibrėžiant prokurorų teisinį statusą buvo Konstitucinio Teismo formuluojama koncepcija dl prokurorų vaidmens teisėtvarkoje: prokurorai negali vykdyti teismams priskirtos teisingumo funkcijos, taip pat riboti teisminės veiklos galių; prokurorai, kaip teisėsaugos institucija, privalo reaguoti įteisės pažeidimus, tačiau tai neturi prieštarauti Konstitucijai ir ją atitinkantiems įstatymams; prokurorai turi teisę pareikšti arba palaikyti pareikštą civilinį ieškinį baudžiamosiose bylose, jeigu to reikalauja valstybinių ir visuomeninių interesų arba atskirų asmenų teisių apsauga, tačiau ir šiuo atveju prokuroras negali turėti daugiau teisių, negu įstatymas jų suteikia ieškovui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-06
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis25.31 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Prokuraturos statuso vystymasis Lietuvos valstybeje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą