Išplėstinė paieška
 
 
 

Policija

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Policijos struktūra. Policijos generalinis komisaras. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas. Policijos generalinio komisaro pavaduotojas. Policijos departamento kriminalinės policijos valdyba. Policijos departamento štabas. Policijos departamento viešosios policijos valdyba. Policijos funkcijos. Išvados.

Ištrauka

Policija – tokia pat sena institucija kaip pati valstybė. Kiekvienai tautai, sukūrusiai valstybę, neišvengiamai kyla butinybė įsteigti ir ypatingą instituciją, kuri prievartos priemonėmis kovotų su teisės pažeidimais. Tokios institucijos egzistavo visose valstybėse nuo antikos laikų ir buvo šiuolaikinės policijos prototipu.
Tarnauti Lietuvai, Įstatymui, žmogui - kilnus policijos pareigūnų pašaukimas, atsakinga jų pareiga. Svarbiausias jų darbo tikslas - rimtis Tėvynėje ir žmonių saugumas.
Šiame darbe trumpai apžvelgsime policijos struktūra ir aptarsimi policijos funkcijas.


Pateiktoje valdymo scemoje svarbiausios pareigos yra policijos generalinio komisaro. Policijos departamentui vadovauja policijos generalinis komisaras, kurį vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu penkerių metų kadencijai skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas. Policijos generalinis komisaras yra tiesiogiai pavaldus vidaus reikalų ministrui bei atskatingas Respublikos Prezidentui. Policijos generaliniu komisaru gali būi ne jaunesnis ne 35 metų asmuo, įgijęs teisės magistro kvalifikacinį laipsnį arba vienpakopį aukštąjį teisinį ar jam prilygintą išsilavinimą ir paprastai ne mažiau kaip trejus metus dirbantis vyriausiuoju ar vyresniuoju komisaru. Policijos departamentas yra policijos įstaiga, padedanti policijos generaliniam komisarui formuoti policijos veiklos strategiją ir kontroliuoti jos įgyvendinimą, organizuoti ir įgyvendinti teritoriniį policijos įstaigų valdymą. Policijos departamentą steigia Vyriausybė. Pagrindinės Policijos departamento funkcijos numatytos Policijos veiklos įstatymo 13 straipsnyje: užtikrinti departamentui priskirtų policijos uždavinių įgyvendinimą; kontroliuoti ir koordinuoti pavaldžių policijos įstaigų veiklą ir teikti joms rekomendacijas bei nurodymus; formuoti bendrą pavaldžių policijos įstaigų veiklos strategiją ir personalo politiką; užtikrinti valstybinių programų įgyvendinimą policijos įstaigose, organizuoti policijos generalinio komisaro sprendimų vykdymą ir jų kontrolę.
Teritorinės policijos įstaigose yra policijos komisariatai, vykdantys teisės aktais jiems pavestas funkcijas nustatytoje teritorijoje. Policijos komisariatai yra aukštesnės ir žemesnės pakopų. Aukštesnės pakopos policijos komisariatai steigiami apskričių centruose ir užtikrina policijos uždavinių įgyvendinimą visoje apskrities teritorijoje. Šie policijos komisariatai yra atsakingi ir atskaitingi policijos generaliniam komisarui. Žemesnės pakopos komisariatai steigiami savivaldybių administraciniuose centruose atitinkamų savivaldybių teritorijai aptarnauti. Šie policijos komisariatai atskaitingi atitinkamam aukštesnės pakopos policijos komisariatui, savivaldybės merui ir savivaldybės bendruomenei. Bendru policijos komisariatui vadovaujančio policijos pareigūno ir savivaldybės mero sprendimu atskiroms savivaldybių teritorijos dalims aptarnauti gali būti steigiamos policijos nuovados. Savivaldybių teritorijos dalims aptarnauti taip pat gali būti steigiami policijos komisariatai kaip aukštesnės pakopos policijos komisariatų struktūriniai padaliniai. Policijos nuovados ir kiti padaliniai gali būti steigiami ir tam tikriems policijos uždaviniams bei funkcijoms vykdyti.
Policijos komisariatams vadovauja policijos pareigūna, juos skiria ir atleidžia iš pareigų policijos generalinis komisaras. Policijos komisariatų vadovų kandidatūros derinamos su atitinkamos apskrities viršininku ar savivaldybės meru.
Policijos profesinio ugdymo įstaigos yra policijos generalinio komisaro steigiami profesinio ugdymo padaliniai, užtikrinantys nuolatinį policijos pareigūnų profesinį tobulėjimą. Policijos pareigūnų rengimas apima policijos pareigūnų mokymą Švietimo ir mokslo ministerijos mokymo įstaigose ir policijos pareigūnų profesinį ugdymą policijos įstaigose – kvalifikacijos kėlimo centruose. Mokymo įstaigos, rengiančios policijos pareigūnus pagal nustatyta tvarka patvirtintą studijų programą, suteikia atitinkamą išsilavinim ą ir profesinių žinių, būtinų policijos uždaviniams vykdyti. Policijos pareigūnų profesinį ugdymą policijos įstaigose – kvalifikacijos kėlimo centruose - organizuoja Policijos departamentas pagal specialias profesinio ugdymo programas.
Specializuotos policijos įstaigos yra neteritoriniu principu steigiami policijos padaliniai, vykdantys teisės aktais jiems pavestas tam tikras policijos funkcijas.
Kalbant apie policijos sistemą, atskirai reikia aptarti mokesčių policijos statusą, kuris dabar yra gana specifinis. Mokesčių policija įsteigta 1997 metais ir buvo policijos sistemos sudedamoji dalis. Remiantis Policijos įstatymu mokesčių policijai buvo pavesta išsiaiškinti ir tirti finansų srities nusikaltimus ir teisės pažeidimus, atlikti jų prevenciją, vykdyti priemones, leidžiančias išieškoti mokesčius, tirti mokesčių administratorių bei Valstybinio socialinio draudimo fondo įstaigų darbuotojų piknaudžiavimu tarnyba, tarnybos įgaliojimų viršijimo, pareigų neatlikimo, kitus nusikaltimus ir teisės pažeidimus, susijusius su mokesčiais ir valstybinio socialinio draudimo įmokomis. Įsigaliojus policijos veiklos įstatymui, policijos įstatymo straipsniai, reglamentavę mokesčių policijos veiklą, neteko galios
Keletą valdybų ir pareigų aptarsime smulkiau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-05-11
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis53.63 KB
Autoriussawlike
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą