Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Viešasis administravimas>Policija visuomenės akyse: nepasitikėjimo Lietuvos policija problemos sprendimo būdai

Policija visuomenės akyse: nepasitikėjimo Lietuvos policija problemos sprendimo būdai

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Policijos sistemos struktūra ir uždaviniai. Visuomenės nepasitikėjimo policija priežastys. Nepasitikėjimo policija problemos sprendimo būdai. Išvados.

Ištrauka

Ryšys tarp policijos ir visuomenės yra labai svarbus demokratinėje visuomenėje. Tokioje bendruomenėje policija yra atsakinga ne tik valstybei, bet ir visuomenei, o policijos veiklos veiksmingumas labai priklauso nuo visuomenės paramos. Visuomenė demokratinės valstybės valdymą organizuoja taip, kad laikydamasi teisės viršenybės principo užsitikrintų maksimalią laisvę. Analogiškai plėtojama ir kriminalinės justicijos sistema – siekiant maksimaliai užtikrinti asmens laisvę ir saugumą. Demokratinėje visuomenėje, kurioje įsigalėjusi teisės viršenybė, policija atlieka tradicinės prevencijos, kovos su nusikalstamumu, nusikaltimų tyrimo, visuomeninės rimties, pagarbos įstatymui bei viešosios tvarkos užtikrinimo ir pagrindinių asmens teisių apsaugos funkcijas. Taip pat policija, atlikdama kitas jai priskirtas funkcijas, teikia socialinio pobūdžio paslaugas visuomenei. Policijai suteikiama didelė veiksmų laisvė. Demokratinėse valstybėse policija prisideda prie demokratijos vertybių išsaugojimo ir kartu ji pati yra perėmusi šias vertybes. Paprastai visuomenė teigiamai priima ir netgi pritaria policijos veiksmams įgyvendinant teisės viršenybės principą tada, kai policija atlieka savo funkcijas etiškai priimtinai bei siekdama teisingų demokratinių tikslų. Kai policija laikosi visų šių principų, ji sulaukia visuomenės pasitikėjimo ir paramos.
Lietuva, nors ir būdama demokratinė, teisinė valstybė, besivadovaujanti teisės viršenybės principu, kol kas negali pasigirti dideliu visuomenės pasitikėjimu policijos institucija. Tam yra begalė priežasčių: piliečiai jaučiasi nesaugūs, būdami aukomis patys patiria policijos pareigūnų smurtą, pati policijos sistemos veikla nėra itin efektyvi, o tai sukelia visuomenės abejones policijos pareigūnų kompetencija ir kita.
Taigi šio mano darbo tyrimo objektas – visuomenės nepasitikėjimo policija priežastys ir priemonės šiai problemai spręsti.
Darbo tikslas – aptarti pagrindines visuomenės nepasitikėjimo policija priežastis ir svarbiausius šios problemos sprendimo būdus.
Siekiant šio tikslo darbe keliami šie uždaviniai:
1) trumpai aptarti Lietuvos Policijos sistemos struktūrą ir pagrindinius jos uždavinius;
2) įvardinti ir apibūdinti svarbiausias visuomenės nepasitikėjimo policija, visuomenės ir policijos destruktyviosios sąveikos priežastis;
3) suformuoti keletą visuomenės nepasitikėjimo policija problemos sprendimo, konstruktyviosios visuomenės ir policijos sąveikos stiprinimo būdų.
Įgyvendinant iškeltus uždavinius, šiame darbe naudojausi policijos veiklą reglamentuojančiais teisės aktais, įvairiais mokslinio ir kitokio pobūdžio straipsniais, apklausų duomenimis.
Prieš pradedant ieškoti visuomenės nepasitikėjimo policija priežasčių ir pateikiant pasiūlymus, kaip pagerinti visuomenės ir policijos santykius, pirmiausiai reikėtų trumpai aptarti policijos, kaip asmens, visuomenės saugumą bei viešąją tvarką užtikrinančios policijos įstaigų ir pareigūnų visumos, struktūrą.
Taigi, pagal LR Policijos veiklos įstatymą (2000 m.) policijos sistemą Lietuvoje sudaro:
• Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos;
• teritorinės policijos įstaigos – komisariatai;
• policijos profesinio ugdymo įstaigos;
• specializuotos policijos įstaigos.
Policijos departamentui vadovauja policijos generalinis komisaras. Jį vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu penkerių metų kadencijai skiria ir atleidžia Respublikos Prezidentas. Policijos generalinis komisaras yra tiesiogiai pavaldus Vidaus reikalų ministrui ir atskaitingas Respublikos Prezidentui. Policijos departamentas yra policijos įstaiga, padedanti policijos generaliniam komisarui formuoti policijos veiklos strategiją ir kontroliuoti jos įgyvendinimą, taip pat organizuoti ir įgyvendinti policijos įstaigų valdymą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasViešojo administravimo referatas
KategorijaViešasis administravimas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis69.36 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojasdr. Jonas Vaičenonis
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Policija visuomenes akyse nepasitikejimo Lietuvos policija problemos sprendimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • dr. Jonas Vaičenonis
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą