Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Fiziniai asmenys, jų teisnumas ir veiksnumas (5)

Fiziniai asmenys, jų teisnumas ir veiksnumas (5)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Fiziniai asmenys. Fizinių asmenų teisnumas. Fizinių asmenų civilinio teisnumo atsiradimas ir išnykimas. Fizinio asmens gimimo ir mirties momentas. Fizinių asmenų civilinio teisnumo turinys. Fizinių asmenų civilinis veiksnumas. Neleistinumas apriboti fizinių asmenų civilinį teisnumą ar veiksnumą įstatymuose nenumatytais pagrindais. Nepilnamečių iki keturiolikos metų civilinis veiksnumas. Nepilnamečių nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų civilinis veiksnumas. Nepilnamečių pripažinimas veiksniais (emancipacija). Fizinio asmens pripažinimas neveiksniu ar ribotai veiksniu. Fizinių asmenų civilinio veiksnumo apribojimas. Išvados.

Ištrauka

Civilinės teisės subjektai civiliniuose santykiuose atlieka įvairias funkcijas. Jie gali būti teisių turėtojai ir tada jau vadinami aktyviais subjektais. Taip pat jie gali turėti pareigas ir tada vadinami pasyviais subjektais. Tačiau labai dažnai civilinio teisinio santykio dalyviai turi teises ir pareigas, todėl yra aktyvūs ir pasyvūs subjektai.Vienas iš civilinio teisinio santykio subjektų yra fizinis asmuo.
Šiame darbe aprašysiu fizinio asmens sąvoką, jo gebėjimą turėti civilines teises ir pareigas-civilį teisnumą, fizinio asmens galėjimą savo veiksmais įgyti civilines teises ir sukurti civilines pareigas-veiksnumą.
Darbo tikslas yra išanalizuoti fizinio asmens veiksnumo sąlygas, jo atsiradimą ir išnykimą, fizinio asmens veiksnumą, aptariant nepilnamečių veiksnumą, veiksnumo praradimą, apribojimą. Darbo uždaviniai - išsiaiškinti, kas turi veiksnumą ir teisnumą, kuo šios sąvokos skiriasi, išanalizuoti jų rūšis bei savybės.

Civilinio teisinio santykio subjektai yra tie asmenys, tarp kurių susidaro civilinis teisinis santykis. Kiekviename civiliniame teisiniame santykyje dalyvauja mažiausiai du subjektai (santykio dalyviai): vienas turintis teisę, o kitas - teisinę pareigą. Pirmasis turi subjektinę teisę veikti (elgtis) pagal civilinės teisės normą ir reikalauti tam tikro veiksmo (elgesio) iš kito - įpareigotojo santykio subjekto, o šis privalo įvykdyti tam tikrą teisinę pareigą pirmojo naudai. Teisiniame santykyje vieno subjekto teisę turi atitikti kito subjekto pareiga. Kartu reikia pažymėti, kad civiliniame santykyje vieną arba kitą šalį gali sudaryti ne vienas, o keletas asmenų.
Civilinio teisinio santykio subjektai yra:
1) fiziniai asmenys (CK 2.1-2.32 str.);
2) juridiniai asmenys (CK 2.33-2.131 str.);
3) valstybė ir savivaldybė (CK 2.34-2.37 str.).
Civilinės teisės subjektų sistemos pagrindas yra žmogus – natūralus subjektas.Visi kiti civilinės teisės subjektai yra sukurti žmogaus remiantis viešosios ir privatinės (civilinės) teisės normomis, kurie gali būti pripažinti juridiniais asmenimis arba tokiais nelaikomi. Pvz. iki naujojo LR civilinio kodekso priėmimo ūkinės bendrijos nebuvo juridiniai asmenys, o jį priėmus tapo juridiniais asmenimis. Fizinio asmens terminas civilinėje teisėje atsirado, siekiant žmogų, kaip subjektą, atriboti nuo juridinio asmens.Jau Romos šaltiniuose buvo teigiama, kad teisė egzistuoja tik dėl žmogaus, kuris ir yra tikrasis bei natūralus jos subjektas (hominum causa ius constitutum est).
Civilinė teisė anksčiau vartojo ne "fizinio asmens.Socialistinės civilinės teisės doktrina šio termino nepripažino ir vartojo "piliečio" terminą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-09-27
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai13
Dydis38.08 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniai asmenys ju teisnumas ir veiksnumas (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą