Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Veiksnumas ir teisnumas. Jų apribojimai

Veiksnumas ir teisnumas. Jų apribojimai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Įvadas. Fiziniai asmenys. Fizinių asmenų veiksnumas. Civilinis veiksnumas. Socialinis veiksnumas. Fizinių asmenų teisnumas. Fizinių asmenų veiksnumas ir teisnumas darbo teisėje. Fizinių asmenų veiksnumo apribojimai. Fizinio asmens pripažinimas neveiksniu. Fizinių asmenų veiksnumo ir teisnumo ypatumai komercinėje teisėje. Juridiniai asmenys. Juridinio asmens veiksnumas ir teisnumas. Juridinio asmens samprata ir požymiai. Juridinio asmens veiksnumo ir teisnumo apibūdinimas. Juridinių asmenų veiksnumo ir teisnumo apribojimai. Juridinių asmenų veiksnumo ir teisnumo ypatumai komercinėje teisėje. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos teisinėje sistemoje visi asmenys yra skirstomi į fizinius ir juridinius asmenis, kurių veiklą reglamentuoja įvairūs teisiniai aktai, kodeksai, įstatymai ir pagrindinis LR įstatymas – Konstitucija.
Civilinių teisinių santykių dalyviai yra vadinami civilinės teisės subjektais. Jais yra laikomi fiziniai ir juridiniai asmenys, kurie dalyvauja įvairiuose teisiniuose santykiuose.
Šiame darbe bus kalbama būtent apie fizinių ir juridinių asmenų veiksnumą ir teisnumą, jų apribojimus bei vietą komercinėje veikloje. Visi asmenys LR teritorijoje turi savo teises, pareigas ir laisves, kurias koordinuoja įvairūs LR įstatymai. Svarbu yra žinoti, kokį veiksnumą ir teisnumą turi fiziniai asmenys, kadangi susidurdami su kasdieninėmis situacijomis, reikia žinoti, ką ir kaip daryti, kad nebūtų pažeidžiami LR įstatymai. Tas pats liečia ir juridinius asmenis. Jie, vykdydami savo veiklą, privalo atitikti visas LR reikalaujamas normas.
Kadangi darbe bus kalbama apie fizinių ir juridinių asmenų veiksnumą ir teisnumą, bendrai galima apsibrėžti šias dvi sąvokas, kad jos būtų aiškios. Taigi bendrai teigiant veiksnumas yra fizinio asmens galėjimas savo veiksmais savarankiškai įgyti civilines teises ir susikurti civilines pareigas. Antroji sąvoka teisnumas reiškia, kad tai yra asmens gebėjimas turėti civilines įstatymų suteikiamas teises ir pareigas. Tai abstrakti teisinė kategorija, kuri nusako asmens teisinį statusą ir reiškia galimybę būti subjektu tų teisių ir pareigų, kurias numato įstatymai.
Darbo tikslas: išanalizuoti Lietuvos fizinių ir juridinių asmenų veiksnumą ir teisnumą bei kokie paribojimai jiems yra taikomi.
Darbo uždaviniai:
1. išanalizuoti fizinių asmenų veiksnumo ir teisnumo sampratą Lietuvos Respublikoje;
2. išanalizuoti, kaip yra apibrėžiamas fizinių asmenų veiksnumo ir teisnumo apribojimai Lietuvos Respublikoje;
3. panagrinėti juridinių asmenų veiksnumą ir teisnumą Lietuvos Respublikoje;
4. paanalizuoti Lietuvos Respublikos juridinių asmenų veiksnumo ir teisnumo apribojimus;
5. išnagrinėti fizinių ir juridinių asmenų vietą komercinėje teisėje, remiantis fizinių ir juridinių asmenų veiksnumu ir teisnumu.
Darbo objektas: Lietuvos Respublikos fiziniai ir juridiniai asmenys.
Darbo metodai: darbas bus rašomas, remiantis Lietuvos Respublikos Civiliniu, Civilinio proceso ir darbo kodeksais, teisės knygomis. Darbas bus skirstomas į dvi pagrindines dalis, kuriose bus išskiriami atskirai fiziniai ir juridiniai asmenys. Pirmoje dalyje bus kalbama apie fizinius asmenis: jų veiksnumą ir teisnumą, apribojimus, taip pat apie fizinių asmenų vietą komercinėje teisėje. Antroji dalis skirta juridiniams asmenims: jų veiksnumą ir teisnumą, apribojimus ir taip pat vietą LR komercinėje veikloje. Išvadose bus apibendrinama visa darbe pateikta medžiaga ir atsakoma į išsikeltus uždavinius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis38.47 KB
Autoriusvaida
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Veiksnumas ir teisnumas. Ju apribojimai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą