Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Baudžiamoji teisė>Fiziniai asmenys, jų teisnumas ir veiksnumas (2)

Fiziniai asmenys, jų teisnumas ir veiksnumas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Įvadas. Fizinių asmenų civilinis teisnumas. Fizinių asmenų civilinio teisnumo samprata. Fizinių asmenų civilinio teisnumo atsiradimas ir išnykimas. Fizinio asmens gimimo ir mirties momentas. Fizinių asmenų civilinio teisnumo turinys. Užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės civilinis teisnumas. Fizinių asmenų civilinis veiksnumas. Fizinių asmenų civilinio veiksnumo samprata ir atsiradimas. Neleistinumas apriboti fizinių asmenų civilinį teisnumą ir veiksnumą įstatymų nenumatytais pagrindais. Nepilnamečių iki keturiolikos metų civilinis veiksnumas. Nepilnamečių nuo keturiolikos metų civilinis veiksnumas. Nepilnamečių pripažinimas veiksniais (emancipacija). Užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės civilinis veiksnumas. Fizinio asmens pripažinimas neveiksniu arba ribotai veiksniu. Fizinio asmens pripažinimas neveiksniu. Fizinių asmenų civilinio veiksnumo apribojimas. Išvados.

Ištrauka

Fiziniai asmenys – tai teisinių santykių subjektai, turintys teisnumą ir veiksnumą. Fiziniais asmenimis laikomi: piliečiai, asmenys, neturintys pilietybės, asmenys, turintys dvigubą pilietybę ir užsieniečiai. Referate aptariamas fizinių asmenų civilinis teisnumas ir veiksnumas. Referatas sudarytas iš trijų dalių:
Pirmoje referato dalyje apžvelgiamas fizinių asmenų civilinis teisnumas, jo atsiradimas ir išnykimas, turinys.
Antra dalis platesnė, čia apžvelgiamas civilinis veiksnumas, jo atsiradimas ir išnykimas, emancipacija, jos procesas.
Trečioji referato dalis taip pat susijusi su veiksnumu, tačiau čia aptariamas fizinio asmens pripažinimas neveiksniu arba ribotai veiksniu.
Šio referato tikslas – susipažinti, kas yra civilinis teisnumas ir veiksnumas, kokios teisės normos reglamentuoja jų įgijimą, panaikinimą.
Referato uždaviniai:
1. Civilinio teisnumo samprata, atsiradimas bei išnykimas, jo turinys, teisnių normų taikymas užsienio piliečiams bei asmenims be pilietybės.
2. Civilinio veiksnumo samprata, nepilnamečių iki keturiolikos bei nepilnamečių nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų civilinis veiksnumas, emancipacija, teisnių normų taikymas užsienio piliečiams bei asmenims be pilietybės.
3. Neleistinumas apriboti fizinių asmenų civilinį teisnumą ar veiksnumą įstatymuose nenumatytais pagrindais.
4. Fizinio asmens pripažinimas neveiksniu, veiksnumo apribojimas.
Fizinių asmenų teisnumas yra galėjimas turėti civilines teises ir pareigas (civilinis teisnumas) pripažįstamas visiems fiziniams asmenims.
Teisnumas yra bendroji teisės kategorija, apibūdinanti asmens teisinį statusą. Teisinių santykių subjektu gali būti tik teisnus asmuo, nes teisės požiūriu neteisnus asmuo negali turėti teisių ir pareigų. Civilinis teisnumas negali būti atimamas ar perleidžiamas, nes tik teisnus asmuo gali tapti teisinių santykių subjektu. LRCK komentare pabrėžiama, kad teiginys, jog asmuo pasižymi civiliniu teisnumu dar nereiškia, kad jis turi konkrečių civilinių teisių ir pareigų. Jų įgijimas priklauso nuo kitų teisinių aplinkybių. Civilines teises ir pareigas galima įgyti, pavyzdžiui, sandorių pagrindu. Be to, tam tikrų civilinių teisių ar pareigų asmuo gali įgyti tik teisės normų numatytomis sąlygomis arba tik teisės normų nustatyta tvarka. Šias sąlygas gali nustatyti tiek privatinės tiek viešosios teisės normos.
Civilinis teisnumas pripažįstamas tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsienio valstybių piliečiams ir asmenims be pilietybės be jokių skirtumų (CK 1.15 str.). Tačiau įstatymai gali numatyti išimtis, kai užsienio piliečių ir asmenų be pilietybės civilinis teisnumas gali būti ribojamas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasBaudžiamosios teisės referatas
KategorijaTeisė >  Baudžiamoji teisė
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis27.1 KB
AutoriusNERIJUS
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniai asmenys ju teisnumas ir veiksnumas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą