Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Fiziniai asmenys kaip civilinės teisės subjektai

Fiziniai asmenys kaip civilinės teisės subjektai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Civilinės teisės pagrindai. Civilinės teisės santykis ir jos subjektai. Fizinio asmens teisnumo samprata. Fizinio asmens veiksnumas. Fizinio asmens veiksnumo apribojimas. Fizinio asmens pripažinimas nežinia kur esančiu. Fizinio asmens paskelbimas mirusiu. Išvados.

Ištrauka

Tema: Fiziniai asmenys kaip civilinės teisės subjektas.
Potėmė: Fizinių asmenų teisnumas, veiksnumas, pareigybes civilinėje teisėje ir teismų praktikoje.
Aktualumas: Kaip fiziniai asmenys sugeba vygdyti visus civilinės teisės objektus, pareigas. Kokie yra pagrindinės teisės fizinių asmenų civilinėje teisėje.
Problema: visuomenė per mažai skiria dėmesio fizinių asmenų pareigų tobulėjimui.
Tikslas: apibūdinti fizinius asmenius kaip civilinės teisės subjektus.
Objektas: Civilinė teisė

Civilinė teisė laikoma kaip subjektinė, tai yra, jos laikomos prigimtinėmis. Visos teisės subjektinis tikslas – sudaryti sąlygas žmogui naudotis savo subjektinėmis teisėmis. Civilinė teisė reglamentuoja asmenų turtinius santykius ir su jais susijusius asmeninius neturtinius santykius, taip pat šeimos santykius. Turtinis santykis – tai santykis tarp asmenų, kuris atsiranda dėl turto valdymo, naudojimo, disponavimo, tai kai turtas perėmimas iš vienų asmenų kitiems. Taip pat dėl darbų , paslaugų atlikimo, pinigų mokėjimo. Turtas – tai daiktai, kurie žmogui turi vertę. Neturtiniai santykiai – visuomeniniai santykiai, kurie atsiranda dėl nematerialių dalykų, neatskiriamų nuo žmonių - tai neliečiamybė (būsto, piliečių asmeninio gyvenimo...). Santykių reguliavimo metodas – dominuoja kaip leidimas teisės subjektui savo iniciatyva ir savo noru naudotis savo teisėmis. Civilinė teisė išlaisvina žmonių iniciatyvą, bet tuo pačiu užtikrina kad ji skleistųsi teisės ribose.
Civilinės teisės požymiai:
teisinių santykių lygybė;
asmenų iniciatyva formuojant civilinius teisinius santykius;
dispozityvumas įgyvendinant sau priklausančias teises;
turtinė civilinių teisių pažeidėjų atsakomybė siekiant atstatyti pažeistas teises;
riškininė pažeistų teisių gynimo tvarka.

Civ teisės funkcijos: atlieka reguliacinę funkciją, teisiškai veikia susiklosčiusius turtinius ir neturtinius santykius, sudaro vienas kitam nepavaldžių subjektų. Civilinė teisė apibrėžia teisės padėtį, priskiria asmenius, vardą, pavadinimą, reglamentuoja asmens turtines ribas, suteikia galimybę tas ribas keisti.
Kuriant civilinės teisės kodeksą, naudojami civilinės teisės santykiai reglamentuojami vadovaujantis lygiateisiškumo, nuosavybės neliečiamumo, sutarties laisvės, nesikišimo į privačius santykius, teisinio apibrėžtumo, neleistinumo piknaudžiauti teise. Civilinės teisės santykiai gali būti apriboti tik įstatymais, jei toks apribojimas būtinas viešąjai tvarkai palaikyti, žmogaus sveikatai, gyvybei , turtui apsaugoti. Civilinės teisės subjektai ir teismai vadovaujasi teisingumo, protingumo, sąžiningumo principais. Teisingumo principas – tai šalių patiriama nauda ir žala turi būti ekvivalentiška. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-05
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis17.16 KB
Autoriusasta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniai asmenys kaip civilines teises subjektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą