Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Civilinė teisė>Fizinių asmenų civilinis teisnumas

Fizinių asmenų civilinis teisnumas

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Fizinio asmens teisnumo turinys. Civilinio teisnumo atsiradimas ir išnykimas. Fizinių asmenų civilinis veiksnumas. Fizinių asmenų klasifikacija pagal veiksnumą. Nepilnamečių iki keturiolikos metų civilinis veiksnumas. Nepilnamečių nuo keturiolikos iki aštuoniolikos metų civilinis veiksnumas. Fizinių asmenų civilinio veiksnumo apribojimas. Fiziniai asmenys. Fizinio asmens paskelbimas mirusiu (bendrosios sąlygos). Fizinio asmens paskelbimas mirusiu (specialiosios sąlygos). Paskelbto mirusiu fizinio asmens atsiradimo pasekmės. Specifinės fizinių asmenų civilinės teisės. Civilinės būklės akto sąvoka ir rūšys. Išvados.

Ištrauka

Pilietis yra tam tikros valstybės narys, o civiliniame teisiniame santykyje subjektas gali būti atitinkamos valstybės pilietis, kitos valstybės pilietis ir žmogus be pilietybės. Pilietybė – politinis ir teisinis individo ryšys su valstybe, kuris sukuria abipuses teises ir pareigas. Jį tiksliau apibūdina "fizinio asmens" terminas. Fiziniai asmenys – tai teisinių santykių subjektai, turintys teisnumą ir veiksnumą. Civilinės teisės subjektai yra fiziniai ir juridiniai asmenys, dalyvaujantys civiliniuose teisiniuose santykiuose. Fiziniais asmenimis vadinami žmonės, o juridiniais asmenimis žmonių sukurti teisiniai dariniai, turintys įstatymų tvarka suteiktą teisinį subjektiškumą. Šiuolaikinė teisė teisinį subjektiškumą pripažįsta kiekvienam žmogui. Teisinėja literatūroje vyrauja nuomonė, kad fizinių asmenų teisinį subjektiškumą sudaro civilinis teisnumas ir civilinis veiksnumas.

Fiziniai asmenys dažniausiai civilinių teisinių santykių subjektai. Jų kaip civilinės teisės subjektų, teisinę padėtį lemia jų teisnumas ir veiksnumas. Civilinis teisnumas – tai teisės normomis nustatytas teisės subjekto galimybė turėti subjekto teises ir pareigas. Pagal mūsų įstatymus pripažįstamas lygus civilinis teisnumas, kuris nepriklauso nuo lyties, rasės, tautybės, socialinės kilmės ir t.t. Tai yra fizinis teisnumas pripažįstamas visiems fiziniams asmenims. Teisnumas atsiranda asmens gimimo momentu ir išnyksta jam mirus. Teisnumui neturi įtakos nei žmogaus amžius, nei jo sveikatos būklė. Antai kątik gimęs kūdikis gali paveldėti turtą, jam priklauso teisė į gyvenamąjį plotą ir kt. teisės subjektas. Teisnumą gali apriboti tik teismas.
Bendra taisyklė, kad užsienio piliečiai ir asmenys be pilietybės Lietuvos Respublikoje turi tokį patį civilinį teisnumą kaip ir Lietuvos Respublikos piliečiai, numatyta CK 1.15 straipsnyje. Šis straipsnis leidžia išimtis užsienio piliečiams ir asmenims be pilietybės nustatyti tik Lietuvos Respublikos įstatymuose.
Žinome, jog teisnumo sąvoką apibrėžia tai, ką gali turėti teisės subjektas. Civilinio teisnumo turinį sudaro teisių ir pareigų, kurias gali turėti Lietuvoje gyvenantys asmenys, visuma, numatyta įstatymuose. Fizinio asmens teisnumo turinį nustato LRCK 2.4 str. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-05-24
DalykasCivilinės teisės referatas
KategorijaTeisė >  Civilinė teisė
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis23.02 KB
Autoriusdovile
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Fiziniu asmenu civilinis teisnumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2005-12-16 IP: 80.240.2.90
    Lina sako

    Darbas tinkatis "neteisininkui".

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą