Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Internetas: istorija, paslaugos ir technologijos

Internetas: istorija, paslaugos ir technologijos

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Interneto istorija. Nuo pradžių. Svarbiausieji įvykiai interneto istorijoje. Interneto paslaugos. Interneto technologijos. Ką internete veikia Lietuviai? Išvados. Priedas (1).

Ištrauka

Internetas (iš anglų Interconnected Networks, sutr. Internet)- pasaulio kompiuterių tinklas, jungiantis visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus. Jis gali apimti iki 160 pasaulio šalių. Interneto tinkle yra didžiulis duomenų, programų, dokumentų ir kitokios informacijos kiekis, kuris leidžia asmeninį kompiuterį naudoti tos informacijos paieškai, tiesiogiai bendraujant su daugiau nei 50 milijonų šio milžiniško tinklo vartotojų. Kompiuterių tinklai jungiami įvairiomis ryšio linijomis ir mašrutizatoriais (spec. įrenginiais arba kompiuterio programomis, pvz. OS Windows NT), kurie iš vieno tinklo gautus duomenų paketus modifikuoja ir nukreipia į kitą tinklą. Kiekvienas kompiuteris turi savo identifikacijos numerį (ID), todėl prie interneto gali prisijungti ribotas skaičius kompiuterių. Ryšiui tarp kompiuterių palaikyti naudojamas TCP/IP protokolas. Naudotojo kompiuteris prie interneto gali būti jungiamas per modemą, ISDN įranga, DSL įranga arba skirtinę liniją (kai interneto paslaugą tiekia telefoninio ryšio bendrovė), kabelinį modemą (kai interneto paslaugą tiekia kabelinė televizija), radijo ryšį. Interneto vartotojo kompiuteryje turi būti įtaisyta tinklo plokštė, įdiegta speciali programinė įranga.
Internetas- tai platus pasaulis, kuris draugiškai priima visus be išimties, nes kiekvienas čia suranda kažka naudingo: nuo grožinės literatūros iki naujausių pasaulio spaudos naujienų, nuo kompiuterinio žaidimo iki profesionalios programos, nuo populiarių dainų tekstų iki rimtų mokslinių straipsnių. Internete yra kompiuterių, kurie pateiks automobilių ar namų kainoraštį, padės išsirinkti į kokį filmą, spektaklį ar koncertą eiti, galima net užsisakyti kambarį viešbutyje kitam žemės kampelyje ar išsinuomuoti filmo kasetę. Čia galima pakeliauti po pasaulio meno ir mokslo muziejus, aplankyti įvairius miestus be jokių pinigų ar vizų. Taip pat prie jo prisijungęs vartotojas gali naudotis elektroniniu paštu, iš tinklo kompiuterių atsisiųsti failų, juos naujinti, kopijuoti, šalinti (FTP), dalyvauti diskusijų grupėse, kreiptis į interneto žiniasklaidą, interaktyviai bendrauti pokalbių kambariuose (IRC) ar net tiesiogiai kalbėtis su draugu iš kito žemyno (SKYPE), pirkti ir parduoti įvairias prekes, kurti tinklalapius ir daug kitų dalykų... Taigi šis pasaulinis tinklas vieniems- smagi pramoga, kitiems- greita ir pigi ryšio priemonė, tretiems- didžiulis informacijos lobynas.
Laikui bėgant, pasaulinis tinklas vis auga, plečiasi, tobulėja ir įgyja vis daugiau informacijos. Internetu naudojasi milijonai žmonių, už savo pinigus prisijungę prie tinklo namuose. Dauguma žmonių prisijungia prie Interneto servisų savo įstaigoje, kur jie dirba, ar universitete, kur mokosi. Viešosios bibliotekos turi greitaeigius ryšius internete, todėl bibliotekos lankytojai gali taip pat jungtis prie interneto servisų per viešo naudojimo terminalus ar asmeninius kompiuterius. Nuo 1995 metų ir Lietuvoje kiekviena save gerbianti organizacija stengiasi pateikti informaciją internete (taip vadinami "namų puslapiai"- home pages). Interneto veiklą koordinuoja, plečia ir tobulina specialios organizacijos.

Pirmieji kompiuterius pradėjo naudoti JAV aviacijos ir karybos specialistai. Dar 1944 metais sukurtas pirmasis kompiuteris buvo skirtas apskaičiuoti raketų skridimo trajektorijoms. Kompiuteriai sparčiai tobulėjo. Neužilgo jie buvo pradėti naudoti universitetuose ir mokyklose. Tačiau kompiuteriai dar daugelį metų dirbo lyg kokie vienišiai. Tai, kas sukuriama vienu kompiuteriu, buvo išsaugoma tik jo vieno atmintinėje. Tam, kad prie kitų kompiuterių dirbantys žmonės galėtų pasinaudoti šia informacija, ją reikėdavo išsaugoti specialiuose išoriniuose įrenginiuose. Po to, nugabenus šiuos įrenginius prie kito kompiuterio, informaciją vėl reikėdavo specialiai perkelti į jo atmintinę. Tuo metu informacijai perkelti naudoti prietaisai taip pat buvo nepalyginamai didesni už dabar dažnai naudojamas kompaktines plokšteles. Todėl taip dirbti buvo labai nepatogu.
1969 metais Gynybos pažangių tyrimo projektų agentūroje (DARPA – Defense Advanced Research Projects Agency) dirbęs darbuotojas sugalvojo sujungti laidais kelis kompiuterius, kad jie galėtų "pasišnekėti" vienas su kitu. Tai buvo labai panašu į mažą vietinį telefono tinklą. Tik laidais "bendravo" ne žmonės, o kompiuteriai ir informacija buvo perduodama ne balsu, o specialiai tam sukurta ženklų kalba. Ji vadinama duomenų perdavimo ir valdymo protokolu (TCP/IP). Tokia keturių kompiuterių grupė buvo pavadinta duomenų perdavimo tinklu (network). Tinklas buvo pavadintas DARPANET vardu. Netrukus kitos organizacijos taip pat suskubo jungti laidais savo kompiuterius į panašias atskiras kompiuterių grupeles. Vėliau buvo sugalvota tokiu pat būdu sujungti tarpusavyje kelių institucijų kompiuterius. Tokia kompiuterių sujungimo idėja greitai plito ir vardas buvo sutrumpintas "ARPANET". 1983 metais buvo sukurtas dar vienas - MILNET tinklas, o po metų - NSFNET tinklas, kurį sukūrė JAV Nacionalinis mokslo fondas. Jį sudarė penki sujungti superkompiuterių centrai. Šie centrai veikė lyg telefono stotys. Superkompiuteriai vienas kitam galėjo perduoti bet kokią informaciją, o prie kiekvieno iš jų galėjo prisijungti kitų universitetų bei mokyklų kompiuteriai ar netgi jų tinklai. Taip informacija iš vienos mokyklos kompiuterio galėjo būti perduodama superkompiuteriui, o iš jo nusiunčiama į bet kurį kitą prie vieno iš superkompiuterių prijungtą kompiuterį. Šis tinklas labai išpopuliarėjo. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-18
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis38.22 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas istorija paslaugos ir technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą