Išplėstinė paieška
 
 
 

Internetas (16)

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Interneto istorija. Kas yra internetas. Interneto paslaugos. Žiniatinklis. Interneto naršyklės. Elektroninis paštas. Microsoft Outlook. Failų perdavimas. Telekonferencijos. Naujienų laiškai. Naujienų grupės arba konferencijos. Paieška internete. Paieška paieškos sistemose. YAHOO! AltaVista. RAGING. Google. MSN. ASK. Lycos. Paieškos sistemos Lietuvoje. Interneto adresų katalogai. Elektroninės bibliotekos. Išvados.

Ištrauka

Internetas – tai pasaulinis kompiuterinis tinklas, jungiantis įvairias vyriausybines organizacijas, mokslo įstaigas, komercines firmas, pavienius kompiuterio vartotojus. Jo vartotojų skaičius kasmet didėja. Interneto tinklo vartotojai gali naudotis įvairiomis jo teikiamomis paslaugomis, kurias atlieka aptarnaujančios ir pagalbinės programos. Šios programos padeda prisijungti prie reikiamų interneto resursų, pasiekti norimus teksto, vaizdo, garso duomenis ir kt.
Internetas – neišsenkantis informacijos šaltinis. Jame kaupiami įvairiausi duomenys iš viso pasaulio. Reikalingos informacijos suradimą palengvina paieškos sistemos. Jos leidžia ieškoti reikalingos informacijos pagal įvestus raktažodžius arba pasirenkant dominančią sritį. Norint rasti tikslią ieškomą informaciją, reikia žinoti tam tikrus tikslinamuosius ženklus bei specialią sintaksę, kurie padeda susiaurinti paiešką.
Galiausiai internetas – bendravimo priemonė. Ja naudojantis galima susirašinėti su žmonėmis elektroniniais laiškas, skaityti kitų ir išreikšti savo nuomonę telekonferencijose ar bendrauti realiame laike naudojantis IRC tipo programomis.
Darbo tikslas – sužinoti, kas yra internetas ir kokios yra jo teikiamos paslaugos.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti interneto atsiradimo istoriją.
2. Aptarti interneto teikiamas paslaugas.
3. Paanalizuoti paieškos internete ypatumus.
Darbo metodas: mokslinės literatūros apžvalga.


Nuo 1960-ųjų metų JAV mokslo tyrimų institutai greitesniam ir efektyvesniam mokslinių tyrimų rezultatų apsikeitimui kompiuterius pradėjo jungti tarpusavyje. Iš čia kilo kompiuterinio tinklo sąvoka – kompiuteriai, sujungti tarpusavyje ir galintys apsikeisti duomenimis, sudaro kompiuterinį tinklą. Mokslo institutų darbą, tiriant tinklo funkcionavimą ir jo galimybių išplėtimą, finansavo ir rėmė JAV gynybos ministerija. 1970 m. šios ministerijos padalinys Advanced Research Project sukūrė tinklo projektą, kurį pavadino ARPAnet. Iš pradžių ARPAnet tinklas jungė tik karines ir mokslo organizacijas. 1970 m. pabaigoje į ARPAnet pradėjo jungtis ne tik karinės organizacijos, bet ir mokymo įstaigos – labai išaugo vartotojų skaičius. Todėl buvo sukurtas naujas duomenų perdavimo tinkle protokolas TCP/IP, kuris neribojo vartotojų kiekio ir užtikrino ryšį tarp skirtingą konfigūraciją turinčių kompiuterių. Tuomet į tinklą pradėjo jungtis ne tik JAV, bet ir įvairios organizacijos iš viso pasaulio. Vėliau Nacionalinis mokslinis fondas (Nacional Science Foundation) pagal ARPAnet modelį sukūrė NFSnet. (Leonavičienė, 2001, psl. 7)
1980 m. pradėjo funkcionuoti dar du dideli tinklai USENET ir BITNET. USENET – diskusijų (naujienų) grupės, o BITNET – mokslo įstaigų kompiuterinis tinklas.
1983 m. JAV gynybos ministerijos ryšių agentūra priėmė sprendimą duomenų perdavimui naudoti TCP/IP protokolą visuose ARPAnet tinklo mazguose, todėl daugelis 1983 m. laiko Interneto pradžia.
Šiuo metu Internetas jungia tokius stambius tinklus, kaip: NFSnet, AARNet (Australian Academic and Research Network) ir dešimtis tūkstančių kitų didesnių bei mažesnių, komercinių, mokslinių tiriamųjų tinklų.
Lietuvoje Interneto pradžia siejama su LITNET (Lietuvos mokslo ir studijų kompiuterinis tinklas) veiklos pradžia, kai 1991 m. buvo įrengtas X.25 palydovinio ryšio kanalas tarp Oslo universiteto ir Matematikos ir informatikos instituto Vilniuje. (Leonavičienė, 2001, psl. 8) Tačiau tik 1994 metų kovo mėnesį Lietuva prisijungė prie Interneto tinklų. 1995 m. pradžioje visos tinklo valdymo ir aptarnavimo funkcijos buvo perkeltos į Lietuvą. Tais metais prasidėjo spartus Interneto plitimas Lietuvoje. (R. Kuncaitis, M. Mimienė, D. Muraškienė, I. Tamošaitytė, 1999, psl. 4) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-29
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis37.16 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas (16) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą