Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Internetas. Populiarios Interneto paslaugos

Internetas. Populiarios Interneto paslaugos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Internetas. Įvadas. Interneto istorija. Interneto paskirtis. Populiarios Interneto paslaugos. Žiniatinklis. Elektroninis paštas. Rinkmenų siuntimas FTP protokolu. Nuotolinio kompiuterio resursų naudojimas Telnet. Kliento programa telnet suteikia galimybes. Ką būtina žinoti norint pradėti darbą su telnet programa? Pokalbiai IRC (Internet Relay Chat). Radijo ir vaizdo laidų transliavimas. Ko reikia, kad galėtumėte žiūrėti TV Internete?

Ištrauka

Internetas - tai tarptautinis kompiuterių tinklas, apimantis milijonus kompiuterių tinklų visame pasaulyje. (Pav.1)
Interneto atsiradimas įnešė revoliucinius pokyčius kiekvienoje žmogaus veiklos srityje, taip pat ir ryšių technologijose. Šiandien internetas ir su juo susijusios technologijos — tai plačiai išvystyta informacinė infrastruktūra, kuri paliečia beveik visas mūsų gyvenimo sritis. Internetas sudaro sąlygas informacijos perdavimui, sąveikai tarp kompiuterių ir jų naudotojų, prijungia mūsų kompiuterius prie pasaulinių informacijos lobynų bei sujungia mus vienus su kitais nepriklausomai nuo geografinės buvimo vietos.
Kad ir kaip keista, bet Internetas buvo kurtas ne tokiems tikslams kaip dabar naudojamas. JAV reikėjo patikimos kompiuterinės sistemos, kuri išliktų gyvybinga net branduolinio smūgio atveju, kai sunaikinus vieną valdymo centrą, jo valdymą perimtų kitas ir t.t. Tokia sistema įgavo pirmąjį veikiantį pavidalą 1969 m. ir vadinosi Arpanetas. 1971 m. per kompiuterių tinklą buvo pasiųsta pirmoji elektroninio pašto žinutė. Po poros metų R. Metkalfas sukūrė technologiją Elthernet, skirtą palaikyti ryšiui tarp atskirų kompiuterių, ir sukonstravo pirmąsias tinklo kortas. Vėliau, praėjus didžiausiam karo pavojui, rinkos jėgos išstūmė šią sistemą iš vyriausybės glėbio. Tačiau ji, kaip pagrindinis Interneto kamienas, veikė tik iki 1990m. Specialaus tinklinio protokolo TCP/IP sukūrimas žymi, jog atsirado Internetas. Tais pačiais 1990m. Šveicarijoje buvo sukurtas WWW (pasaulinio voratinklio) prototipas. Prasidėjo masinis Interneto serverių augimas. Šiuo metu Interneto populiarumas įgavo pakankamą pagreitį, jo net nebereikia reklamuoti.


Internetas yra informacijos paieškos, mainų, perdavimo, bendravimo, mokymo ir mokymosi priemonė. Informacijos mainai internetu tampa vis įprastesni, nes tai yra pigesnė, greitesnė alternatyva:
• paštui
• tarpmiestiniams telefono pokalbiams
• faksams
• kurjeriams
Internetas atveria naujas verslo galimybes, nes šiandien tiesiog būtina savo verslui suteikti visapusę reklamą, taip pat ir reklamą internete. Tūkstančiai organizacijų leidžia nemokamai naudoti jų informaciją, siekdamos populiarinti savo veiklą. Kasdien augančios interneto galimybės ir komercinės informacijos paslaugos daro labai didelį poveikį mūsų informacinės visuomenės formavimuisi. Pramogų, produktų ir bankinių paslaugų pardavimas per internetą, galimybė virtualiai mokytis bei dirbti paskatino ir el. valdžios idėjos atsiradimą ir plėtrą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-23
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis83.35 KB
Autoriusigne
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Maričenko
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas. Populiarios Interneto paslaugos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J. Maričenko
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą