Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Internetas. Populiarios paslaugos internete

Internetas. Populiarios paslaugos internete

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Internetas - "tinklų tinklas". Interneto istorija. Informacijos paieška. Interneto protokolai ir adresacija. Interneto reikšmė šiuolaikiniam žmogui. Interneto paslaugos. Interneto vartotojai. World Wide Web (WWW) samprata. Duomenų kodavimas. Universalus informacijos šaltinio adresas (URL). Hipersaitas (angl. Hiperlink). Interneto paslaugų teikėjai - ISP. FTP. Telnet. IRC (Internet Realy Chat). Pokalbių retransliavimas internete . Interneto adresai ir vardai. Informacijos saugykla. Paieškos įrankiai. Interneto adresų katalogai. Išvados.

Ištrauka

Bendrąja prasme internetas (iš anglų Interconnected Networks, sutr. Internet) - tai kompiuterinis tinklas, jungiantis kelis tinklus, tačiau dabar internetas, visų pirma, suprantamas kaip tarptautinė, viešai prieinama tarpusavyje sujungtų kompiuterių visuma, naudojanti TCP/IP protokolą (TCP/IP (Transmission control protocol/Internet Protocol) – standartinis duomenų perdavimo protokolų rinkinys, kurio pagrindu veikia internetas bei daugelis privačių komercinių tinklų).
. Tai pats didžiausias pasaulinis tinklas, jungiantis dešimtis tūkstančių kompiuterių tinklų visame pasaulyje. Kompiuterių tinklai jungiami įvairiomis ryšio linijomis ir maršrutizatoriais (spec. įrenginiais arba kompiuterio programomis, pvz. OS Windows NT), kurie iš vieno tinklo gautus duomenų paketus modifikuoja ir nukreipia į kitą tinklą. Naudotojo kompiuteris prie interneto gali būti jungiamas per modemą, ISDN įrangą, DSL įrangą arba skirtinę liniją (kai interneto paslaugą tiekia telefoninio ryšio bendrovė), kabelinį modemą (kai interneto paslaugą tiekia kabelinė televizija), radijo ryšį. Interneto vartotojo kompiuteryje turi būti įtaisyta tinklo plokštė, įdiegta speciali programinė įranga. Interneto niekas nevaldo ir neadministruoja, tačiau jo veikla turi būti koordinuojama, plečiama ir tobulinama. Tuo užsiima specialios organizacijos, kurios "tvarko" tinklą: atnaujina, "valo" ir pan.
Interneto vartojimo tikslai šiandien labai įvairūs: ne tik mokymasis, pirkimas, darbas, bet ir laisvalaikis. Daugelis iš mūsų negalėtų net įsivaizduoti šiuolaikinio gyvenimo be interneto. Milijonai prie jo prijungtų kompiuterių kimšte prikimšti programų, dokumentų, knygų, piešinių ir kitokios informacijos, kuri specialių technologijų dėka yra lengvai pasiekiama bet kuriam vartotojui.


Interneto istorija prasideda 1957 metais. Tačiau maždaug iki 1972 metų tai dar nebuvo internetas, kuriuo mes naudojamės šiuo metu. 1972 spalio mėnesį, pirmojoje tarptautinėje kompiuterių ir ryšių konferencijoje Vašingtone mokslininkai pirmą kartą viešai pademonstravo veikiančią sistemą , kuri apjungė 40 skirtingų vietovių kompiuterių. Iš konferencijoje įrengto terminalo buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. Šis tinklas buvo pavadintas ARPANET. 1983 metais ARPANET pasidalijo į du tinklus: MILNET - karinių užduočių vykdymui ir ARPANET - civilinių. Abu tinklai buvo tarpusavyje sujungti. Šis naujas darinys pavadintas Internet. Lygiagrečiai atsirado nepriklausomi švietimo ir kiti tinklai: BITNET, CSNET. Vėliau jie prisijungė prie Interneto. 1985 metais Internete buvo virš 2000 mazgų.
Tikrasis interneto "prosenelis" gimė tik 1984 metais, kada Nacionalinis mokslo fondas (NSF, JAV) sukūrė superkompiuterių tinklą NSFNET, kuris tapo pagrindine Interneto arterija. Jį sudarė penkių, tuo metu labai galingų, superkompiuterių centrai. Šie centrai veikė lyg telefono stotys. Superkompiuteriai vienas kitam galėjo perduoti bet kokią informaciją, o prie kiekvieno iš jų galėjo prisijungti kitų universitetų bei mokyklų kompiuteriai ar netgi jų tinklai. Taip informacija iš vienos mokyklos kompiuterio galėjo būti perduodama superkompiuteriui, o iš jo nusiunčiama į bet kurį kitą prie vieno iš superkompiuterių prijungtą kompiuterį. Interneto tolesnį augimą charakterizuoja diagrama: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-28
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis186.31 KB
AutoriusAsia
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas. Populiarios paslaugos internete [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą