Išplėstinė paieška
 
 
 

Internetas (11)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Interneto atsiradimo istorija. Interneto adresai ir kompiuterių vardai. Prisijungimas prie interneto. Interneto ryšio paslaugos. Interneto informacijos paslaugos. Išvados.

Ištrauka

Darbo tema labai aktuali šių laikų visuomenei. Internetas - pasaulio kompiuterinių tinklų sistema, kurios žinioje yra didžiulis duomenų, programų, dokumentų ir kitokios informacijos kiekis, ir kuri leidžia asmenį kompiuter įnaudoti tos informacijos paieškai, tiesiogiai bendrauti su daugiau nei 35 milijonais šio milžiniško tinklo vartotojų.
Tyrimo objektas – internetas.
Tyrimo tikslas: išsiaiškinti interneto funkcijas.
Tyrimo uždaviniai:
• Interneto atsiradimo istorija
• Interneto adresai ir kompiuterio vardai
• Prisijungimas prie interneto
• Interneto ryšio paslaugos
• Interneto informacinės paslaugos


Internetas - pasaulio kompiuterinių tinklų sistema, kurios žinioje yra didžiulis duomenų, programų, dokumentų ir kitokios informacijos kiekis ir kuri leidžia asmeninį kompiuterį naudoti tos informacijos paieškai.
Interneto pradžia siekia "Šaltojo karo" laikus. Maždaug prieš trisdešimt metų RAND korporacija, viena šaltojo karo mąstymo gigantų, iškėlė strateginę problemą, kaip JAV valdžios galės palaikyti ryšį po atominio karo?
Poatominei Amerikai reikia sukurti valdomą ir kontroliuojamą kompiuterinį tinklą, kuris sujungtų miestą su kitu miestu, valstiją su kita valstija. Kaip šis tinklas gali būti apsaugotas nuo atominės bombos griaunamojo ir elektromagnetinio smūgio, kai jo Jungtys ir elektriniai kabeliai yra svarbiausia
ryšio priemonė? Kaip tinklas pats savaime gali būti valdomas ir kontroliuojamas, jei bet koks centrinis valdžios aparatas, bet kokia centrinė tinklo tvirtovė taptų akivaizdžiu priešo taikiniu?RAND pradėjo ieškoti sprendimo. Viešai jis buvo paskelbtas 1964 metais.
Svarbiausia priimto sprendimo idėja ta, kad "nėra centrinio valdymo", t. y. decentralizuoto tinklo sukūrimas. Dar daugiau, darbas suprojektuotas įvertinus sudraskytą tinklą į gabalus". Visi tinklo mazgai turi būti lygūs išsiunčiant, praleidžiant ir gaunant pranešimus. Pranešimai turi būti dalijami į paketus. Kiekvienas jų pažymėtas adresu. Kiekvienas paketas išeina iš kažkurio šaltinio mazgo ir eina į paskirties mazgą savuoju keliu. Ypatingai triuškinantis dalykas tas, kad patys paketai nėra svarbūs. Tiktai jų galutinis rezultatas yra svarbi informacija. Paketai yra mėtomi iš mazgo į mazgą, daugiau ar mažiau reikalinga tikslo kryptimi, kol jį pasiekia. Jeigu staiga didelė tinklo dalis būtų sunaikinta, tai kitų mazgų darbas nenutrūktų. Nepasiekę tikslo paketai "pakibtų ore", vėliau apsuktų reikalingą ratą ir pasiektų tikslo mazgą, kuris vis tiek egzistuotų.
Šitą pristatymo sistemą galima vadinti "nepakenkiama".
Septintajame dešimtmetyje šita intriguojanti decentralizavimo koncepcija buvo paruošta RAND ir MIT (Massachusetts Institutc of Technology) bei UCLA (University ofCalifornia, Los Angeles) tyrinėjimo laboratorijų.
1968 m. Didžiosios Britanijos nacionalinė fizikos laboratorija sukūrė pirmą testą šiems principams. Pentagono išplėstų tyrimų agentūra nusprendė skirti lėšų dar ambicingesniam projektui įgyvendinti. Tinklo mazgai - tai didelio greičio superkompiuteriai - tais laikais reti ir labai galingi.
1969 m. pabaigoje pirmas toks mazgas buvo įdiegtas UCLA. Gruodžio mėn. keturi mazgai buvo sujungti "vaikišku" tinklu, kuris pervadintas Pentagono sponsoriaus ARPANET vardu. Per jį keturi kompiuteriai galėjo siųsti duomenis dideliu greičiu. 1971 m. ARPANET tinkle buvo penkiolika mazgų. 1972 m. - trisdešimt septyni. Antraisiais metais tapo aišku, kad prasidėjo nauja informacijos apdorojimo era. Ilgainiui ARPANET tinklas tapo ne skaičiavimo resursų pasiskirstymu vartotojams, o valstybės remiamu didelio greičio elektroniniu paštu. Tyrinėtojai naudodavo ARPANET bendradarbiaudami projektuose, skleisdami sveikinimus, komercinę informaciją, ir žinoma, apkalbas. Entuziastai užsimojo padaryti šitą tinklą ypač greitą ir skirtą tolimiems ryšiams.
Aštuntajame dešimtmetyje ARPANET tinklas smarkiai išaugo. Decentralizuota ir anarchiška jo koncepcija išplito. Atsirado naujų kompiuterių, taip pat naujų tinklų. Kitokio tipo tinklai privalėjo suprasti savo pirmtako bendravimo kalbą. ARPANET ryšio standartas buvo NCP (Network Control Protocol). Bet laikui bėgant ir vystantis technikai, NCP buvo pakeistas į aukštesnio lygio ir sudėtingesnį standartą, žinomą kaip TCP (Transmission Control Protocol), skaidantį pranešimus į simbolių eilutes, kitaip vadinamus paketus, kurie vėl surenkami atgal į pranešimą paskirties punkte. IP (Internet Protocol) tikrina adresus ir organizuoja, kad paketai, apkeliavę daugybę mazgų, daugybę tinklų su įvairiais protokolais, pasiektų adresatą.
Iki 1977-ųjų TCP/IP buvo naudojamas pranešimams permesti į kitus tinklus. ARPANET tapo labai apkrautas, todėl 1983 metais ARPANET pasidalijo į du tinklus: MILNET - karinėms uždLiotims vykdyti ir ARPANET - civilinėms. Abu tinklai buvo tarpusavyje sujungti. Šis naujas darinys pavadintas Internetu. Lygiagrečiai atsirado nepriklausomi švietimo ir kiti tinklai: BITNET, CSNET. Vėliau jie prisijungė prie Interneto. 1985 metais Internete buvo virš 2000 mazgų. Svarbus Interneto vystymosi etapas yra 1986 metai, kada Nacionalinis mokslo fondas (NSF JAV sukūrė superkompiuterių tinklą NSFNET, tapusi pagrindine Interneto arterija. Šiandien maždaug 20 milijonų vartotojų naudoja šią gigantišką elektroninio pašto sistemą. Ypatingai Internetas yra populiarus tarp mokslininkų. Pastarieji turi galimybę neišeidami iš laboratorijų susirasti tyrinėjimo kolegų visame pasaulyje. Interneto augimo tempai įspūdingi. Jo plitimas didesnis negu telefonų ar fakso aparatų! Internetas išeina iš karinių ir tyrinėjimo institucijų globos. Jis jau naudojamas bibliotekose, komerciniame sektoriuje, gydymo įstaigose ir kitur. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-10
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis23.98 KB
Autoriussss
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas (11) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą