Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Interneto teikiamos paslaugos (2)

Interneto teikiamos paslaugos (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Interneto atsiradimas. Interneto teikiamos galimybės. World Wide Web (WWW). Elektroninis paštas. Elektroninės konferencijos ir diskusijos UseNet. IRC (Internet Relay Chat) Pokalbių retransliavimas internete. FTP. Gopher. Telnet. Interneto mazgų adresai. Internetas Lietuvoje. Ką internete veikia lietuviai? Kur dažniausiai naudojamasi internetu? Informacijos gavimo forma. Kur sužinoma apie naujienas internete? Reklama internete. Keletas su internetu susijusių įdomių faktų. Išvados.

Ištrauka

Internetas – tarptautinis kompiuterių tinklas, jungiantis keliasdešimt tūkstančių kompiuterių tinklų visame pasaulyje. Ko gero šiomis dienomis jau nėra žmogaus, kuris nėra naudojęsis internetu, ar bent jau apie jį ką nors girdėjęs. Internetas plačiai paplitęs visame pasaulyje ir naudojamas ne tik kaip darbo ar susisiekimo priemonė, bet ir informacijos paieškai, pramogoms.
Internetas ko gero pati didžiausia informacijos saugykla, kurioje gausu ne tik tekstinės, bet ir vaizdinės, grafinės bei garsinės informacijos. Informacijos gausa labiausiai ir žavi interneto vartotojus, kurie gali rasti sau naudingų žinių bet kokia tema, pradedant evoliucija ir mikropasauliu, baigiant karo pramone ir kosmoso tyrimais. Tačiau be informacijos internete gausu kitų paslaugų. Pavyzdžiui, elektroninis paštas, leidžiantis išsiųsti laišką į kitą pasaulio kraštą per kelias sekundes, ar IRC leidžiantis bendrauti su žmonėmis , esančiais už kelių tūkstančių kilometrų, realiu laiku, ar konferencijos internete – UseNet, taip pat labai populiarūs FTP serveriai, kuriuose gausu naujausių filmų ar muzikos kūrinių.
Šiame darbe plačiai aptariama interneto atsiradimo istorija, pagrindinės interneto teikiamos paslaugos, interneto mazgų adresai, internetas Lietuvoje, lietuvių požiūris į internetą ir jo naudojimas darbe ir laisvalaikiu.

Interneto istorija prasideda 1957 metais. Tai buvo Tarptautiniai Geofizikos metai paskirti žemutinių atmosferos sluoksnių intensyviam tyrinėjimui.1955 metais Amerikos mokslininkas Eizenhaueris paskelbė sudėtingą trijų lygių programą, kurios pasakoje turėjo būti paleistas į žemutinius atmosferos sluoksnius nedidelis satelitas. TSRS paskelbė, kad irgi siekia to paties tikslo. Rusų pasirinktas metodas buvo sėkmingesnis ir 1957 metų spalio 4 dieną TSRS paleido pirmąjį dirbtinį žemės palydovą SPUTNIK I, kuris svėrė 70 kg.
Amerikos vyriausybė pasijuto nesaugi, todėl nedelsiant prie gynybos ministerijos buvo įkurta ARPA (Perspektyvių projektų tyrimų agentūra). Jos tikslas buvo sukurti šalies gynybos sistemą, išvengti netikėtų priešų technologinių pasiekimų. ARPA vykdė JAV palydovų programą iki NASA sukūrimo 1958m. ARPA tapo smegenų centru, kuriame dirbo šimtai geriausių amerikos mokslininkų. Svarbiausios ARPA mokslinių tyrinėjimų kryptys buvo - kosmosas, balistinės raketos, atominiai ginklai, nuo pat savo įsikūrimo ARPA labiausiai domėjosi ryšių užmezgimu tarp bazių ir valdymo centrų, ypač pastoviais ryšiais tarp kompiuterių.
1962 metais ARPA pradėjo kompiuterių tyrimo programą, kurios vadovu tapo MIT mokslininkas Džonas Liklideris. Liklideris tuo metu buvo publikavęs pranešimą "Galaktikos ryšiai", kuriame išdėstė futuristinę mintį , kad ateityje kompiuteriai galės tarpusavyje turėti ryšį, nesvarbu , kur jie būtų. ARPOJE dirbo ir Leonardas Klienrokas, kurio tyrimo objektas - pranešimą "sudėti į paketus " ir išsiųsti juos, bei iš gautų "paketų" sudėti pranešimą. Šitoks informacijos perdavimo būdas daug lankstesnis - informaciniai failai negali būti sugadinami ištisai, paprasčiau užtikrinti perduodamos informacijos slaptumą. 1965 metais Berklyje ir MIT buvo sukurta pirmoji eksperimentinė kompiuterio ryšių sistema panaudojant telefono liniją WAN (WIDE AREA NETWORK).
1966-1967 metais tyrimai šiomis kryptimis buvo vykdomi sėkmingai, jie rėmėsi ir naujausiais kompiuterių kūrimo pasiekimais. Leonardas Robertsas paskelbė naują kompiuterių ryšio planą, pavadindamas jį ARPANET. Kai šis planas buvo paskelbtas, tapo aišku, kad nežiūrint to, kad įvairios mokslininkų komandos: MIT, Nacionalinė Fizikos laboratorija (UK), RAND korporacija dirbo atskirai, įvairiomis kryptimis, visos jų geriausios idėjos įeina į ARPATNET projektą. Taip 1968 metais buvo sukurtas projektas, leidžiantis kompiuteriams siųsti ir gauti pranešimus bei duomenis, žinomas kaip IMPs ( interface message processor). Laikas buvo teorines žinias pritaikyti praktikoje.1969 metais IMPs buvo instaliuotas UCLA ir Stanforde. UCLA studentai galėjo "naudotis" Stanfordo kompiuteriais, prieiti prie jų duomenų, siųsti pranešimus. Ekperimentas buvo sėkmingas ir ryšys - "jauniklis" pradėjo egzistuoti. 1969 m. gruodžio mėnesį ARPANET apėmė keturias pagrindines kompiuterių darbo stotis su papildomais tyrimo centrais Santa Barbaroje ir Utahe. Mokslininkai toliau dirbo tobulindami programinę įrangą, kuri išplėtė ryšio galimybes ir dar daugiau kompiuterių apjungė į tinklą. 1971 m. gruodžio mėn. ARPANET tinklas apjungė 23 kompiuterius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-20
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai11
Dydis137.88 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasP. Zaicevas
Švietimo institucijaTarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla
FakultetasVadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Interneto teikiamos paslaugos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2008-12-02 IP: 78.57.91.105
    Asta sako

    neblogas darbas

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • P. Zaicevas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą