Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Informacijos paieška internete (2)

Informacijos paieška internete (2)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Interneto istorija. Interneto samprata ir struktūra. Interneto techniniai aspektai. Prieiga prie interneto pavieniams vartotojams. Interneto kontrolė. Naršymo internete pagrindai. WWW paslaugos. Elektroninis paštas. Elektroninė konferencija. Naujienų pokalbių grupės. Pokalbiai. Interneto telefonija. Web 2.0. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Su interneto atsiradimu yra susijusi mokslininkų grupė bei JAV Gynybos tyrimų projektų agentūra (ARPA).
1957 m., šaltojo karo metu, Sovietų Sąjunga paleido pirmąjį dirbtinį žemės palydovą "Sputnik". JAV pajuto grėsmę dėl savo komunikacijos sistemos. Saugumo sumetimais JAV labai svarbi buvo karinės informacijos apsauga.
1964 m. Paul Baran pateikė pasiūlymą dėl interneto pagrindų, kurį pavadino "Baran’s packet–switching network". Pasiūlymo esmė – kompiuterinis tinklas be jokios centrinės įtakos. Paprasčiausiai nėra jokio centro, todėl nėra ir centralizuotos kontrolės. Kompiuterinio tinklo struktūra leidžia dingus vienam tinklui, surasti kitą informacijos siuntimo kelią.
Pirmasis interneto prototipas – ARPANET tinklas – 1969 m. sukurtas Los Andželo Kalifornijos universitete. Tai buvo pirmasis kompiuterių tinklas. 1971 m. jau buvo 15 kompiuterinių tinklų. Tačiau daugelis kompiuterių turėjo skirtingas operacines sistemas, todėl jie buvo nesuderinami. 1972 m. buvo nuspręsta naudoti vieningą, visų operacinių sistemų suprantamą protokolą. Vėliau buvo sukurta sistema, galinti įvykdyti įvairias kompiuteriais perduotas užduotis, net jei skiriasi jų operacinės sistemos (Telnet, specifikacija RFC 318).
1973 m. prie JAV interneto prisijungė Anglija ir Norvegija. 1973 m. buvo sukurtas pirmasis bylų perdavimo protokolas (RFC 454).
Pirmasis elektroninis laiškas buvo išsiųstas apie 1971 m. 1976 m. karalienė Elžbieta II-oji išsiuntė pirmąjį elektroninį karališkąjį laišką.
1981 m. ARPANET praaugo pats save. Kol ginkluotosios pajėgos rūpinosi sistemos apsauga, ARPANET buvo padalintas į du tinklus: MILNET – tik karinės informacijos tinklas ir ARPANET, kuris apėmė likusią tinklo dalį (ypatingai universitetų kompiuterius). Užtikrinto ryšio palaikymui tarp šių dviejų tinklų buvo sukurtas tarpinis kompiuterių tinklas DARPA Internet, dažnai vadinamas tiesiog internetu. Pagrindiniai DARPA interneto protokolai – tai TCP (Transmission Control Protocol) ir IP (Internet Protocol). Jie ir šiomis dienomis yra pagrindiniai interneto protokolai, vadinami TCP/IP.
1982 m. buvo įvesti domenų pavadinimai, nes vartotojams buvo sudėtinga prisiminti ilgus IP numerius.
Europoje buvo įkurtas EUnet (europinis UNIX tinklas). Viena iš jo funkcijų – bendravimas tarp šalių (Olandijos, Danijos, Švedijos, Didžiosios Britanijos).
1986 m. JAV buvo sukurtas akademinis tinklas NSFNnet (angl. National Science Fuondation, liet. k. Nacionalinis mokslo fondas). Juo naudotis galėjo JAV švietimo institucijos, besilaikydamos TCP/IP protokolų. Bendravimui buvo naudojamas telefono ryšys. Pagrindiniai interneto principai leido pakankamai lengvai ir nebrangiai telefonų kabelių pagalba į tinklą įtraukti likusią pasaulio dalį.
Prie interneto jau buvo galima prisijungti elektroniniu paštu, USENet, Telnet, Gopher archyvais. Tai buvo pakankamai sudėtinga žmonėms, neturintiems kompiuterių pagrindų. Interneto plitimui buvo būtina paprastesnė ir lengvesnė prieiga. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-21
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis413.76 KB
AutoriusPlaukai
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasZinaida Manžuch
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos paieska internete (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Zinaida Manžuch
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą