Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Interneto atsiradimo istorija, vystymas

Interneto atsiradimo istorija, vystymas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Interneto istorija. Internetas Lietuvoje. Apklausos "Internetas ir mes" rezultatai. Internetas: pasaulis ir Lietuva.

Ištrauka

Evoliucijos nuo brūkšnelių ir taškelių iki skaitmeninių nuliukų ir dvejetukų etapai – telefonas, radijas, televizija. Galutinis evoliucijos kreivės taškas – kompiuteris.
Kompiuteriai apglėbė visą pasaulį ir nutiesė tiltus tarp tolimiausiuose pasaulio kampeliuose esančių žmonių. Milijonai Žemės rutulio gyventojų įsiliejo į elektroninę erdvę. Tarpusavyje sujungtų informacinių tinklų sudaroma virtuali, rankomis neapčiuopiama kibernetinė visata, sunkiai aprašoma ir apibrėžiama. Internetas stumia gyvenimą už senų fizikinių laiko ir erdvės ribų, įgalina klajoti po pasaulį neišeinant iš namų, susipažinti su naujais žmonėmis, keistis mokslinių tyrimų rezultatais su kolegomis visame pasaulyje, skaityti ką tik pasirodžiusius straipsnius ir t.t.
Internetas, ko gero, yra didžiausias šio šimtmečio išradimas, bent jau daugelis mūsų taip mano ir tuo tiki. Jis dar vadinamas "abstrakčia vieta" ir šis pavadinimas jam nepaprastai tinka. Tai didžiausia pasaulyje biblioteka, ir telefonų knyga, ir enciklopedija, ir žemėlapiai, ir tūkstančiai kitų gerų bei naudingų dalykų vienoje vietoje.
Neįmanoma tiksliai apibrėžti, kur Internetas yra, tačiau galima paaiškinti, kas tai yra.
Internetas – tai nuolat besikeičiantis milžiniškas pasaulinis prisijungusių kompiuterių tinklas.
Įvairios apklausos apie interneto panaudojimo tikslus tik įrodo, kad sunku būtų rasti internautą, kuris nebūtų sukurpęs elektroninio laiškelio, parašęs žinutės kuriai nors neakivaizdinei konferencijai ar nesinaudotų kokia nors tiesioginio bendravimo paslauga.
Taigi visi matome kaip sparčiai šiuo metu plinta ir tobulėja informacinės technologijos. Nuo pirmųjų raštų, rašytų ant papiruso, iki spausdinimo mašinos išradimo praėjo net 3400 metų. O dabar viskas tobulėja milžinišku greičiu. Todėl XXI amžius tikriausiai bus kompiuterių ir ryšių, informacinių technologijų revoliucijų amžius. Mes prie to artėjame ir sunku įsivaizduoti, kur ateinančios informacinės technologijos mus nuves. Ir niekas nežino kokie tinklai seks po Interneto.

Didžiausią perversmą ryšių technologijose padarė Interneto atsiradimas. Kad ir kaip keista, bet jis buvo kurtas ne tokiems tikslams kaip dabar naudojamas.
Internetas - pasaulinė kompiuterių tinklų sistema, apimanti milžinišką kiekį duomenų, programų, dokumentų bei kitokios informacijos ir įgalinanti naudoti asmeninį kompiuterį tos informacijos paieškai. Internetas teikia daugybę paslaugų, iš kurių populiariausios: hipertekstinių dokumentų skaitymas - pasaulinis Voratinklis, keitimasis laiškais - elektroninis paštas, informacijos siuntimas bylomis, konferencijos bei pokalbiai Internete.
Internetas - tai ne atskiras didelis tinklas, tai tinklų tinklas. Tūkstančiai vietinių tinklų jungiasi į didesnius tinklus, pastarieji vėl susieti su kitais ir t. t.
Interneto nieks nevaldo, jis remiasi grynų gryniausia elektronine savitvarka. Vienintelis susitarimas - tinklai vienas su kitu palaiko ryšius laikydamiesi tam tikrų taisyklių - protokolų
( TCP ir IP ).
Tam, kad galėtume naudotis Internetu, turime prijungti savo kompiuterį prie vieno iš Internetą sudarančių tinklų, o tai galima padaryti naudojantis įprastinėmis telefono linijomis ( šis prisijungimo būdas labiausiai paplitęs tarp privačių asmenų), skirtinėmis linijoms, radijo ryšiu ir panašiai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-26
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis102.69 KB
AutoriusDana
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Interneto atsiradimo istorija vystymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą