Išplėstinė paieška
 
 
 

Internetas (4)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įžanga. Globaliniai kompiuterių tinklai. Internetas. Globalinių tinklų tarnybos. Interneto istorija. Interneto valdymas. Internetas padeda mokytis. Interneto mazgų adresai. Interneto paslaugos.

Ištrauka

Internetas - pasaulinė kompiuterių tinklų sistema, apimanti milžinišką kiekį duomenų, programų, dukumentų bei kitokios informacijos ir įgalinanti naudoti asmeninį kompiuterį tos informacijos paieškai. Intenetas teikia daugybę paslaugų, iš kurių populiariausios: hipertekstinių dokumentų skaitymas - pasaulinis voratinklis, keitimasis laiškais - elektroninis paštas, informacijos siuntimas bylomis, konferencijos bei pokalbiai internete.
Internetas - tai ne atskiras didelis tinklas, tai tinklų tinklas. Tūkstančiai vietinių tinklų jungiasi į didesnius tinklus, pastarieji vėl susietii su kitais ir t. t.

Sujungus kelis kompiuterius laidais, labai patogu naudotis bendrais jų resursais – spausdintuvais, diskine atmintimi, kai kuriais atvejais – ir svetimu procesoriumi. Tačiau toks sujungimas tampa per daug brangiu malonumu, kai kompiuteriai labai toli vienas nuo kito – kitoje šalyje ar mieste. Keistis duomenimis su toli esanciu kompiuteriu galima ir naudojantis ne kompiuterinės prigimties ryšio linijomis: telefono, radijo. Radijaas ir telefonass atsirado anksčiau nei kompiuteriai, ir informacija, paversta elektros signalais, šio ryšio linijomis perduodama tolydžiai (analoginiai signalai), o kompiuterio viduje – diskrečiai. Skitingus informacijos perdavimo būdus suderina modemas. Kai norite nusiųsti kokią nors informaciją į savo draugo kompiuterį, pirmiausia paskambinate telefonu ir susitariate, kuriuo laiku jis įjungs modemą ir į savo kompiuterį įkels komunikacinę programą, įgalinčią siuntinėti duomenis modemu. Po to, sutartu laiku jūs įjungiate savo modemą (vidinio modemo junginėti nereikia), įkeliate komunikacinę programą, kuriai nurodote draugo telefono numerį ir liepiate skambinti. Atsiliepus modemui kompiuteriai susijungia tiesiogiai. Tada galima siųsti ir priimti duomenis, o kai kurios ryšio programos leidžia valdyti ir nutolusį kompiuterį (Norton PCAnywhere, Dial-Up Server iš Windows 95). Tiesioginis sujungimo būdas nėra visada patogus: gal jūsų draugas tuo metu negali prisijungti, gali būti nesuderintos laiko juostos (pvz.: Vilnius ir Londonas). Net ir paprastam ryšiui naudojatės ne vien telefonu: dar rašote laiškus, siunčiate banderoles, t.y. savo informacijai perduoti naudojatės tarpininkų paslaugomis. Panašias paslaugas teikia ir globalinių kompiuterių tinklų operatoriai.
Lokal Area Network, LAN vasdiname tiesiogiai laidais sujungtus kompiuterius tame pačiame pastate, įstaigoje ar keliuose netoli vienas kito esančiuuose pastatuose.
Global Network gali jungti labai tolimus, skirtingų klasių ir galimybių kompiuterius. Jei norite savo informaciją pardavinėti į kitus, toli nuo jūsų esančius kompiuterius, nebūtina su jais tiesiogiai susijungti, užtenka tapti kurio nors globalinio tinklo nariu. Tada turėsite rūpintis tik informacijos perdavimu iki artimiausiio mazgo.
Lietuvoje labiausiai paplitę Interneto (dominuojantis visame pasaulyje), UUC ir Fidoneto tinklai, valstybinės organizacijos dar naudojasi užrašu cc:Mail tinklu. Nuo 1995 metų pab. liko trys tarpusavyje susiję tinklai: Internetas (beveik 180 šalių), UUC (virš 140 šalių) ir Fidonetas (apie 100 šalių).
Mėgėjiško tinklo Fidoneto mazgų (BBC) buvo kiekviename dideliame Lietuvos mieste. Tačiau jų mažėja, nes visi vartotojai pereina prie Interneto. Interneto paslaugas Lietuvoje teikia kelios organizacijos, turinčios savarankišką ryšį su pagrindinėmis Interneto magistralėmis: mokslo ir studijų tinklas Litnet (linija iki Stokholmo), Taidė (linija iki Stokholmo), LirTelia (linija iki Stokholmo), Omnitel (linija iki Niujorko), Bitė, Tele 2, Delfi. Yra keletas Interneto paslaugų tiekėjų, nuomojančių ryšio kanalus iš turinčių savarankišką: Atviros Lietuvos fondas (ALF), Aiva, 5 kontinentai, Baltnet (belaidis ryšys), Infostruktūra, Voras Internet bei kabelinės televizijos ir kt. Atviros Lietuvos fondas dabar teikia nemokamas Interneto paslausgas kikvienam Lietuvos piliečiui, ribodamas tik nemokamo naudojimo laiką.
Kai jūs įgyjate teisė naudotis kurio nors mazgo paslaugomis, galite keistis informacija su kitais šio (ir kai kurių kitų) tinklo vartotojais, nepriklausomai nuo to, kur jie yra. Su savo "gimtuoju" mazgu galite susijungti, nutiesė savo kabelį, naudodamiesi radijo ryšio įranga ar telefono linija. Pigiausias, bet, deja, lėčiausias būdas yra nusipirkti modemą ir prisijungti telefono laidą. Mazgo operatorius pasakys jums, kokį telefono numerį turi surinkti surinkti jūsų modemas, kad susijungtų su mazgo kompiuteriu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis42.82 KB
Autoriusmrx
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą