Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Internetas. Interneto prisijungimo būdai

Internetas. Interneto prisijungimo būdai

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Interneto raida. Interneto paplitimas. Jo reikšmė. Naudojimasis internetu Lietuvoje. Prisijungimas prie interneto. ISDN. Bevielis ryšio sistemos. Bevielio interneto privalumai.

Ištrauka

Prieš penketą metų apie Internetą buvo girdėję tik saujelė fizikų. Šiandien juo naudojasi kas antras išsivysčiusių šalių gyventojas, o Interneto tinkle esančių duomenų kiekis padvigubėja kas 100 dienų. Pagal savo vystymosi tempą istorijoje nerasime jam prilygstančio išradimo. Išradus radiją jo besiklausančių žmonių skaičius pasiekė 50 milijonų tik po 38 metų. Tokį pat skaičių žiūrovų televizija susilaukė praėjus 13 metų po jos išradimo, asmeninių kompiuterių vartotojų skaičius 50 mln. pasiekė tik per 16 metų. Internetas šį etapą įveikė greičiau nei per ketverius metus. Dabar juo kasdien naudojasi virš 150 mln., o dar po penkerių metų šis skaičius pasieks milijardą. Naudojimasis Internetu tampa ne tik populiaresnis, bet ir paprastesnis. Vartotojas dabar gali pasirinkti net sau patogiausią būdą prie jo prisijungti.


Interneto pradžia siekia "šaltojo karo" laikus. JAV prezidento Eizenhauerio įkurta agentūra ARPA (Advanced Research Project Agency) 6 dešimtmečio pabaigoje pradėjo kurti kompiuterines telekomunikacijas. Ši agentūra turėjo sukurti kompiuterių tinklą, kuris dirbtų patikimai atominio karo atveju. Pradinės sąlygos: bomba gali pažeisti bet kurią ryšio liniją, bet kurį mazgą. Užduoties sprendimas: jungti kompiuterius taip, kad informacija galėtų keliauti bet kuria iš daugelio ryšio linijų ir nėra tokio mazgo, į kurį eitų visa informacija. Siunčiamas pranešimas skaidomas į daugelį paketų, kiekvienas paketas "aplipdomas" adresine informacija ir keliauja savarankiškai iki paskirties taško, kur jis vėl sulipdomas. Kiekviename tarpiniame mazge turi veikti kompiuteris su programa-maršrutizatorium, kuri parenka tolesnį paketo kelią, apeidama neveikiančius segmentus. Šie informacijos siuntimo susitarimai pavadinti TCP/IP protokolu. 1969 metais 50 Kbps (Kbps - kilobitas per sekundę) greičio linija buvo sujungtas keturių mazgų tinklas: Los Anželo universitetas, Stanfordo tyrimų institutas, Santa Barbaros ir Jutos universitetai. Pagal laikraščio "Knight-Rider" straipsnį":

Profesorius Kleinrokas ir grupelė diplomantų iš Los Anželo sugalvojo beprecedentinį planą: užsiregistruoti Stanfordo instituto kompiuteryje ir pabandyti nusiųsti ten duomenų porciją. Jie turėjo parašyti "logwin" ir žiūrėti, ar raidės atsiranda tolimame ekrane. Kleinrokas pasakojo:
"Mes parašėme "L" ir telefonu paklausėme "Ar matote L?"
"Taip, mes matome L", išgirdome atsakymą.
"Mes parašėme "O" ir paklausėme "Ar matote O?"
"Taip, mes matome O".
"Tada mes parašėme G ir ryšys nutrūko"…
Taip prasidėjo revoliucija.

Pradžioje tai buvo uždaras kelių universitetų ir Gynybos ministerijos kompiuterių tinklas. Jis pavadintas ARPANET. Pirma vieša tinklo demonstracija įvyko 1972 metais Kompiuterinių komunikacijų konferencijoje. Iš konferencijoje įrengto terminalo (Bobas Kanas) buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. 1983 metais ARPANET pasidalijo į du tinklus: MILNET - karinių užduočių vykdymui ir ARPANET - civilinių. Abu tinklai buvo tarpusavyje sujungti. Šis naujas darinys pavadintas Internet. Lygiagrečiai atsirado nepriklausomi švietimo ir kiti tinklai: BITNET, CSNET. Vėliau jie prisijungė prie Interneto. 1985 metais Internete buvo virš 2000 mazgų. Svarbus Interneto vystymo etapas yra 1986 metai, kada Nacionalinis mokslo fondas (NSF, JAV) sukūrė superkompiuterių tinklą NSFNET, kuris tapo pagrindine Interneto arterija. Interneto tolesnį augimą charakterizuoja diagramaPav1. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-30
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis75.56 KB
AutoriusAgne
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Mamčenko
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas. Interneto prisijungimo budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J. Mamčenko
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą