Išplėstinė paieška
 
 
 

Internetas (6)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Sąvoka. Interneto sukūrimas. Šiandieninis internetas. Interneto protokolai. Interneto struktūra. ICANN. Interneto kultūra. Pasaulinis tinklas. Nuotolinis priėjimas. Bendradarbiavimas. Rinkmenų dalijamasis. Transliuojama medija. VoIP. Kalba. Internetas ir darbo vieta. Cenzūra. Interneto prieinamumas.

Ištrauka

Internetas – viešai prieinama tarpusavyje sujungtų kompiuterių visuma, kuri perduoda duomenys paketų apsikeitimu, naudojant standartizuota interneto protokolą (IP). Jis sukurtas iš tūkstančių mažesnių komercinių, akademinių, vidinių ir vyriausybinių tinklų. Jame laikoma įvairi informacija ir paslaugos, tokios kaip elektroninis paštas, tiesioginis pokalbis (chat), ir sujungti tasrpusavyje interneto tinklalapiai bei kiti žiniatinklio dokumentai.

INTERNETO SUSIKŪRIMAS

Sovietų Sąjungos Sputniko paleidimas, paskatino, 1958 metų, vasario mėnesį, Jungtines Valstijas sukurti Pažangia tyriamają gynybos agentūrą (DARPA, toliau gynybos departamentas), kad atgauti technologinį pirmavimą. Gynybos departamentas sukūrė Informacijos Apdorojimo Technologijų (IPTO) kontorą, tolimesniems pusiau automatinių aplinkos programų (Semi Automatic Ground Environment) tyrimams, kurie pirmą kartą buvo sujungti su antžeminių radarų sistema. J.C.R.Licklider buvo išrinktas IPTO aukščiausiuoju vadovu, ir jis įžvelgė universaliame tinkle potencialą revoliucingai suvienijanti žmoniją. Licklider nusamdė Lawrence Roberts vadovauti tinklų įgyvendinimo projektui, ir Roberto pagristai technologijai, kuri pagrista Paul Baran darbais, kuriuose nuodugniai aprašytas Jungtinių Valstijų Oro Pajėgų siūlymas, paketų pasikeitimo sistemą padaryti labai tvirta ir atsparia. Po daug darbo, pirmas taškas buvo įgyvendintas 1969, lapkričio 29, jis buvo pavadintas ARPANET, tai šiuolaikinio interneto pradininkas. 1970 gruodžio mėnesį, Charles A.Petrik susisiekė su Jungtinių Valstijų laivynų ir pasiūlė specialių susisiekimo tinklą, kuri Gynybos Departamentas buvo sukūręs, apsisaugojimui nuo atominio išpuolio, kuris (tinklas) gali būti naudojamas ir taikos metu. Petrik reikalavo, kad kariuomenė susijungtu kompiuterius su Jungtinių Valstijų Nacionaline Biblioteka, mokslinių bandymų galimybėms padidinti, ir leisti greičiau ir saugiau laboratorijoms susisiekti tarpusavyje.

Pirmas TCP/IP tinklas, buvo pradėtas naudoti 1983 sausio 1, kai Jungtinių Valstijų Nacionalinė Mokslo Įstaiga (NSF), sukonstravo universiteto tinklo pagrindą, kuris vėliau tapo NSFNet. ( Ši data techniškai gali būti laikoma interneto atsiradimo diena). Vėliau, 1995 metais, buvo atidarytas tinklas skirtas komerciniams interesams. Svarbus atskiri tinklai, susijungė (Usenet, Bitnet) komerciniai bei edukaciniai, ir suformavo Internetą. TCP/IP protokolo galimybe dirbti su šiais tinklais suteikė palankias plėtimosi galimybes. Tuo metu atsirado Interneto kaip frazes panaudojimas, apibudinant TCPIP tinklą.

Tinklas viešą veidą įgijo 1990-aisias. 1991 Rugpjūčio mėnesi, Europos Atominių Bandymų Organizacija (CERN) paskelbė apie naują Žiniatinklio (World Wide Web) projektą. Po dviejų metų Tim Berners-Lee pradėjo kurti HTML, HTTP, ir pirmam CERN puslapiui. 1993-aisiais National Center for Supercomputing Applications, Illinojos Universitete išleido naršyklę Mosaic web browser 1.0, ir 1994-ųjų gale buvo augantis visuomenės suinteresavimas ankstesnių akademinių/techninių internetų. 1996-aisiais žodis "internetas" publikai buvo gerai žinomas. Tuo tarpu, po kelių dekadų, Internetas sėkmingai sujungė daugumą ankščiau egzistavusių tinklų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis2.53 MB
Autoriusleo
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD. Nenartavičienė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas (6) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 1 Klasė/kursas
  • D. Nenartavičienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą