Išplėstinė paieška
 
 
 

Internetas (2)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Interneto istorija. WWW (World Wide Web). Svarbiausieji įvykiai interneto istorijoje. Interneto augimas. Ar žinai, kad. Internetas Lietuvos įmonėse. 50 šalies tinklalapių tyrimas. Bendravimas internete.

Ištrauka

Užgriuvęs mus visus informacijos ir bendravimo galimybių gausa, "Internetas", šis naujas, unikalus modernios dabarties reiškinys, per neįtikėtinai trumpą laiką jau spėjo tapti neatsiejama daugelio mūsų gyvenimo dalimi. Vakar atsiradęs iš nieko, o šiandien prieinamas beveik kiekvienam studenčiokui, pasaulinis tinklas gana daugeliui gali pasirodyti visiškai nevaldomu, neturinčiu nei įstatymų, nei elgesio taisyklių. Dar daugiau: kai kam "Internetas" tampa savotiška arena, kurioje galima pasirodyti "visame gražume", įrodyti savo pranašumą prieš aplinkinius, užmiršti kasdienio gyvenimo nesėkmes, o gal už jas kam nors (dažnai - pirmam pasitaikiusiam) atkeršyti. Ir taip deja būdinga ne tik jaunimui.


Internetas [inter... + angl. Net – tinklas] - pasaulinė kompiuterių tinklų sistema, jungianti visuotinius ir vietinius kompiuterių tinklus.
1969 metais Gynybos pažangių tyrimo projektų agentūroje (DARPA – Defense Advanced Research Projects Agency) dirbęs darbuotojas sugalvojo sujungti laidais kelis kompiuterius, kad jie galėtų "pasišnekėti" vienas su kitu. Vienu kompiuteriu parašytą žinutę gavo kiti prijungti kompiuteriai. Tokia keturių kompiuterių grupė buvo pavadinta duomenų perdavimo tinklu (network). Tinklas buvo pavadintas DARPANET vardu. Tokia kompiuterių sujungimo idėja greitai plito ir vardas buvo sutrumpintas "ARPANET". 1983 metais buvo sukurtas dar vienas - MILNET tinklas, o po metų - NSFNET tinklas, kurį sudarė penki sujungti superkompiuterių centrai. Šis tinklas labai išpopuliarėjo. Reikėjo prijungti vis daugiau kompiuterių, tačiau užuot jungus naujus kompiuterius į pirmąjį tinklą, buvo sukurti nauji tinklai ir tada sujungti į vieną tinklą. Jie pavadinti INTER – NET – NETWORK – "Internetu". Šiandien "Internetas" dar labiau išpopuliarėjo, nes daug žmonių įsigijo kompiuterius.

WWW (World Wide Web)
(World Wide Web) - populiariausia internet paslauga. Bet kuri tekstinė, grafinė, vaizdo, garso, ar kita informacija, tinkama saugoti kompiuteryje, pasiekiama tik pelės paspaudimu. Galima vykdyti informacijos paiešką pasaulio ir Lietuvos duomenų bazėse. Taip pat Jūs galite patalpinti informaciją (reklamą) apie save arba apie savo firmą, kuri bus prieinama bet kuriam internet vartotojui.
Prie interneto prisijungęs vartotojas gali naudotis elektroniniu paštu, pasaulinio informacijos tinklo [WWW] duomenų masyvais, iš tinklo kompiuterių atsisiųsti failų, juos naujinti, kopijuoti, šalinti, dalyvauti diskusijų grupėse, kreiptis į interneto žiniasklaidą, interaktyviai bendrauti pokalbių kambariuose, pirkti ir parduoti įvairias prekes, kurti tinklapius ir kita.
Interneto veiklą koordinuoja, plečia ir tobulina specialios organizacijos. Internete yra virš 3000 skirtingų konferencijų temų: nuo kulinarijos iki kosminių technologijų. Jūs galite pasyviai (skaitydami) arba aktyviai (skaitydami ir rašydami laiškus) dalyvauti bet kurioje iš jų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-31
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis20.87 KB
AutoriusNatalija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą