Išplėstinė paieška
 
 
 

Internetas

  
 
 
12345
Aprašymas

Pažintis su internetu. Darbo su internetu pradžia. Naršymas. Paieškos sistemos. Kas yra FTP. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Internetas — pasaulinė kompiuterių tinklų sistema, apimanti milžinišką kiekį duomenų, programų, dokumentų bei kitokios informacijos ir įgalinanti naudoti asmeninį kompiuterį tos informacijos paieškai. Internetas teikia daugybę paslaugų, iš kurių populiariausios: hipertekstinių dokumentų skaitymas — pasaulinis žiniatinklis (WWW — World Wide Web), keitimasis laiškais — elektroninis paštas, informacijos siuntimas bylomis, konferencijos bei pokalbiai internete.

Pažintis su internetu
Šiandien internetas jau tapo įprasta informacijos gavimo priemone. Tačiau neretai iškyla klausimas: o kaip veikia internetas? Kas jį valdo, reguliuoja? Juk tai milžiniška struktūra, apipynusi visą Žemės rutulį...
Internetas — tai ne atskiras didelis tinklas, tai tinklų tinklas. Tūkstančiai vietinių tinklų jungiasi į didesnius tinklus, pastarieji vėl susieti su kitais ir t.t. — tikra tinklų raizgalynė (1 pav.).
Reikia įsidėmėti ir suvokti pagrindinį principą: joks asmuo, grupė, įstaiga ar organizacija nekoordinuoja internete. Internetas remiasi grynų gryniausia elektronine savitvarka. Vienintelis susitarimas — tinklai vienas su kitu palaiko ryšius laikydamiesi tam tikrų taisyklių — protokolų. Kasdien vis daugiau įvairių organizacijų tinklų bei pavienių kompiuterių įsijungia į interneto tinklą. Kaskart mokykloje ar namuose prisijungę prie interneto padidiname pasaulinį tinklą — mūsų kompiuteris arba mokyklos tinklas tampa visuotinio tinklo dalimi.


Iš tikrųjų sunkiai suvokiama mintis, kad internetas neturi cent¬ralizuotos struktūros, kad jį sudaro tūkstančiai įvairių organizacijų tinklų bei pavienių kompiuterių, kurių kiekvienas veikia savaran¬kiškai.

Darbo su internetu pradžia
Paprastai vartotojui neturėtų rūpėti, kaip patekti į interneto tinklą — tai atlieka tam tikros tarnybos. Juk, pavyzdžiui, nusipirkę skalbimo mašiną, išsikviečiame meistrą ir jis prijungia prie vandens vamz¬dyno. Tačiau šiek tiek išmanyti reikia ir pačiam (kad žinotum, ko nori paprašyti).
Tam, kad galėtume naudotis internetu, turime prijungti savo kompiuterį prie vieno iš internetą sudarančių tinklų. Tai galima padaryti naudojantis įprastinėmis telefono linijomis, skirtinėmis li¬nijomis, radijo ryšiu ir pan. Kiekvienas pasirenka jam patogiausią būdą — priklausomai nuo poreikių ir galimybių.
Tinklų tarnybos, teikiančios paslaugas kitiems norintiems prisi¬jungti prie interneto, vadinamos interneto paslaugų teikėjais.
Norint prisijungti prie interneto, reikia:
1) interneto paslaugų teikėjo;
2) modemo, jei jungsitės telefono linija, arba tinklo plokš¬tės, jei naudojatės skirtine linija;
3) programinės įrangos, kuri leistų įsijungti į internetą ir juo naudotis.
Interneto paslaugų teikėjų pasaulyje yra tūkstančiai. Kai kurie iš jų tik suteikia galimybę jungtis prie interneto bei duoda prog¬raminę įrangą prisiskambinti artimiausiu telefonu, kiti —aprūpina pagrindinėmis darbui su internetu reikalingomis programomis: žiniatinklio naršykle, elektroninio pašto ir pan. Paslaugų kainos yra įvairios. Dauguma teikėjų Lietuvoje ima pradinį stojamąjį mokestį, o vėliau — už laiką, praleistą įsijungus į tinklą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-10-03
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis1.73 MB
AutoriusJolanta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 1 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą