Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetas>Elektroninis paštas

Elektroninis paštas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Elektroninio pašto istorija. Pagrindinės elektroninio pašto savybės. Trumpi patarimai kaip rašyti elektroninį laišką. Elektroninio pašto veikimo principai. Elektroninio pašto adresas. Failų prijungimas. Elektroninio pašto paslaugos. Klasikinio ir elektroninio pašto palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Elektroninis paštas daug pažangesnis ir geresnis už tradicinius informacijos teikėjus – telefoną, faksą ir telefaksą, neskaitant pasenusios laiškų pašto formos. Elektroninis paštas yra labai operatyvus, taupantis laiką ir popierių.
Elektroninis paštas yra būdas kurti, siųsti ir gauti žinutes per elektronines komunikavimo (ryšio) sistemas. Informacija gavėjui dažniausiai siunčiama ne tiesiogiai, bet per tarpines grandis, kuris laiškus nugabena į serverį, atsakingą už pašto dėžutes.
Yra daug įvairių elektroninio pašto kliento programų, skirtų įvairių tipų kompiuteriams. Kad galėtume tinkamai pasirinkti vieną iš jų, aptarsime pagrindines elektroninio pašto galimybes, adresų sudarymo principus, paaiškinsime, kaip elektroninis paštas veikia. Trumpai apžvelgsime elektroninio pašto atsiradimo istoriją. Taip pat, aptarsime pagrindines elektroninio pašto savybes.

Elektroninis paštas (angliškai – Electronic Mail, sutrumpintai – email) yra labiausiai prieinama ir dažniausiai naudojama interneto ir kitų kompiuterinių tinklų paslauga. Tai informacijos perdavimas pasinaudojant ne popieriumi, o elektroniniais nešėjais ir telefonu. Informacija gaunama ne kaip įprastinis dokumentas, o faksograma, kurią priima telefakso aparatas, arba kaip duomenų failas kompiuterio atmintyje arba disketėje. Šitaip siunčiant informaciją, vietoj adreso nurodamas numeris telefono, prie kurio prijungtas kompiuteris su modemu.
Pagrindiniai šio pašto įrenginiai yra personalinis kompiuteris ir modemas, kuris jungiamas tarp kompiuterio ir įprastinės telefono linijos. Modemas kompiuterio signalus paverčia į telefoninė ryšių linijos signalus.
Informacija elektroniniu paštu gali būti siunčiama dviem būdais. Pirmas – tiesioginio kontakto, t.y. informacijos siuntėjas ir jos gavėjas susijungia kompiuteriais, per kuriuos apsikeičia informacija. Tai analogiška įprastam telefono ar fakso ryšiui, kai viename linijos gale informacija išsiunčiama, o kitame – ji gaunama.
Antrasis būdas yra pigesnis ir labiausiai pasaulyje paplitęs. Tai informacijos siuntimas į specialų elektroninio pašto kompiuterį – "koncentratorių". Jis primena lyg pašto dėžutę, į kurią įmetami išsiuntimui paruošti laiškai. Toks kompiuteris angliškai vadinamas "Bulletin board system" (BBS) – elektroninė skelbimų lenta. Šiuo atveju visi BBS abonentai turi savo e-mail, t.y. elektroninio pašto adresus, kurie yra unikalūs ir galioja visame pasaulyje. Informaciją galima pasiųsti arba vienam konkrečiam asmeniui arba "visiems", tada ją skaitys visi BBS abonentai, esantys tolimiausiose pasaulio šalyse.
Pirmasis elektroninio pašto laiškas kompiuteriu buvo pasiųstas 1970 m. pradžioje iš Kalifornijos universiteto Los Andžele.
1990 m. lapkričio mėn. buvo sukurta speciali Baltijos valstybių elektroninė skelbimų lenta – Balt – L. Čia renkama operatyvi informacija iš viso pasaulio apie visuomeninius, politinius, ekonominius ir kultūrinius įvykius visose trijose Baltijos šalyse.
1991 m. vasario 2 d. Vilniuje pradėjo veikti pirmasis BBS – "Amber Way" t.y. Gintarinis kelias. Jis veikia didžiausio pasaulyje nekomercinio kompiuterinio tinklo Fido-Net pagrindu. Per jį galima išeiti į visus pasaulinius kompiuterių tinklus. Tačiau šį tinklą draudžiama naudoti komerciniams tikslams.
1991 m. vasaros pabaigoje elektroninio pašto sistema buvo sukurta tarp apskričių ir miestų savivaldybių ir Lietuvos vyriausybės. 1993 m. pradžioje elektroniniu paštu Lietuvoje naudojosi ryšių įstaigos, biržos, valstybinės ir privačios įmonės, mokslo institucijos, verslininkai.
Elektroniniu paštu Lietuvoje susidomėjo ir jį diegė privati bendrovė "Aiva system". Elektroninio pašto abonentai iš savo personalinio kompiuterio į bet kurią pasaulio šalį gali siųsti įvairią informaciją: laiškus, skelbimus, lenteles, diagramas, brėžinius, formules, net laikraščius. Visa tai galima pasiųsti iš karto šimtais adresų.
Trumpai tariant, elektroninis paštas (e-mail) – tai asmeninio ryšio priemonė internete. Elektroninis paštas išsiskiria savo terminais, kaip:
elektroninis laiškas (message) - (trumpa žinutė, pranešimas, laiškas, tarnybinis raštas ir kt.);
priedas prie elektroninio laiško (attachment) - prijungta prie elektroninio laiško duomenų byla pažymėta sąvaržėle;
gauti laiškai - pirmas aplankas į kurį patenka visi naujai gauti laiškai;
skaityti laškai - antras aplankas į kurį automatiškai patenka perskaityti laiškai iš pirmo aplanko;
išsiųsti laiškai ( Copy to self )- aplankas išsiųstų laiškų kopijoms saugoti. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInterneto referatas
KategorijaInformatika >  Internetas
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis86.01 KB
AutoriusVita
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai0 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasTechnikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroninis pastas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą