Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kas yra psichologija?

Kas yra psichologija?

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Šiuolaikinės psichologijos kryptys. Kas yra psichologija. Psichikos struktūra. Psichikos struktūra. Psichologijos tyrimo metodai. Psichologijos raida. Psichologijos raida. Psichologijos šakos. Psichologijos šakos. Psichologijos vieta mokslų sistemoje. Išvados.

Ištrauka

Žmogaus kelias prasideda nuo to, kas arčiausia (nuo artimiausių žmonių daiktų medžių), nuo tėviškės. Jis veda ir tolyn - į pasaulį, ir gilyn į tautą, į jos kalbą kultūrą, į pažinimą. Kelias kyla į viršų (žmogus pasiekia dvasios aukštumas) ir krenta žemyn, kur viešpatauja galingas laikas ir visagalė mirtis. Kelias nėra tiesus, dažnai jis labai vingiuotas, žmogus neišvengiamai susiduria su kalte, nuodėme, blogiu, bausme. Jis pamato ,kad kelyje yra daug užtvarų, kad vieno laisvė susiduria su kito laisve, kad būtinos sutartys, susitarimai, įstatymai.
Psichologija - mokslas tiriantis psichinius reiškinius, jų kilmę, raidą, reiškimosi formas ir mechanizmus. Iš esmės jos pagrindinis objektas yra žmogaus psichika arba elgesys (nors tai labiau priklauso nuo atskirų psichologų teorinės orientacijos). Viena iš psichologijos sričių yra asmenybės psichologija. Šiai sričiai priskiriamos tos psichologinės teorijos, kurios nagrinėja žmogų kaip visumą.
Įvairių šalių psichologinėse laboratorijose gaunami empiriniai psichinių reiškinių tyrimo duomenys buvo nevienodai aiškinami. Dėl to XX a. pradžioje atsirado kelios skirtingos psichologijos kryptys.
Bihevioristinė psichologija atsirado JAV . Jos pradininkas D. Vatsonas (1878 - 1958) siekė psichologiją padaryti tiksliuoju mokslu. Jis pasiūlė psichologijos objektu laikyti nesąmonę, kuri yra neprieinama moksliniam stebėjimui, o elgseną ir stimulus, kurie tą elgseną, kaip reakcijas į stimulus, sukelia.
Biheviorizmas ištobulino psichologinius eksperimentus, pritaikė matematikos metodus duomenims įvertinti, ištyrė išmokimo dėsningumus.
Gelštalistinė psichologija formavosi Vokietijoje. Pradininkai V. Keleris, K. Kofka, M. Vertheimeris. Gelštaltistai tyrimus pradėjo nuo suvokimų, tyrinėdami mąstymą, atrado isaido reiškinius, pasižymėjo reikšmingais asmenybės ir kūrybos psichologijos tyrimais.
Froidistinė psichologija atsirado Austrijos sostinėje Vienoje. Jos pradininkas Z. Foridas (1856 - 1939).
Froidizmas atrado psichoanalitinių metodų, padedančių gydyti sergančius psichinėmis ligomis ligonius. Humanistinė psichologiją šiuo metu yra labiausiai paplitusi. Jos svarbiausi kūrėjai G. Olportas, K. Rodžersas, A. Maslau ir kiti iškėlė asmenybės reikšmę, jos sugebėjimus siekti didelių vertybių, pažinti save, realizuoti žmoguje glūdinčias potencijas. Humanistinė psichologija daug dėmesio skiria pedagoginei ir psichoterapinei praktikai. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis18.86 KB
AutoriusDovilė
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaAlytaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kas yra psichologija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Alytaus kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą