Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologijos mokslo atsiradimas

Psichologijos mokslo atsiradimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Psichologijos, kaip savarankiško mokslo atsiradimas. Psichologijos krypčių atsiradimas. Psichologija Lietuvoje. Kas yra psichika ir kada, kaip ji atsirado? Išvados.

Ištrauka

Šiame savo darbe nagrinėsiu psichologijos atsiradimą, kuris lietuviškai yra vadinamas "sielos mokslu". Jos istorija prasideda nuo eksperimentinės psichologijos atsiradimo ir ji jau nuo senovės tiria psichikos reiškinius. Na, o pagrindinis jos tikslas yra aiškinti ir prognozuoti psichikos ir žmonių elgsenos ypatybes. Na ir kas iš tiesų yra ta psichologija? Išsamiau į šį klausymą atsakysiu taip, kad psichologija, tai yra mokslas apie psichikos reiškinius, jų dėsnius ir mechanizmus.O pats žodis psichologija yra kilęs iš graikų kalbos žodžių: psyche – siela ir logos – mokslas, taigi, kaip ir minėjau, lietuviškai iš yra vadinamas "sielos mokslu‘. O mokslas, koks jis bebūtų, visuomet reiškia žinių sistemą apie tam tikrą tikrovės sritį. Psichologija – tai žinių sistema apie psichikos reiškinius. Lietuviškai šiuos reiškinius galėtume vadinti ir sielos, dvasios, vidinio gyvenimo reiškinius. Psichikos reiškiniais mes juos vadiname, todėl, kad jie jau senai yra paplitę pasauliniame psichologijos moksle.
Taigi, ilga ir sudėtinga psichologijos istorija yra tapusi atskira psichologijos mokslo šaka. Jau senių seniausiai, prieš tūkstančius metų žmonės stebėjo gyvybės ir mirties, haliucinacijų, sapnų ir kitus paslaptingus reiškinius ir visokiausiais būdais mėgino jų esmę ir priežastis.
Apie 427 – 347 metais, tai yra V amžiuje prieš Kristaus gimimą pradėjo formuotis psichologija ir ji pradėjo formuotis senovės Graikijos filosofų darbuose. Taigi, paminėsiu kelis filosofus kurie prisidėjo prie psichologijos atsiradimo.
Vienas jų yra Aristotelis, jis yra žinomiausias iš senovės Graikijos filosofų ir būtent jis parašė pirmąją knygą "Apie sielą" , skirtą sielos reiškiniams aiškinti. Ši jo knyga XVI - XVII amžiuje buvo nagrinėjama ir Lietuvoje, Vilniaus universitete.
D.Hartlis. D Hiūmas ir kiti plėtodami Dž.Loko mokymą apie patyrimo savitarpius ryšius, paskatino atsirasti asociacinei psichologijai. Ji suklestėjo XIX amžiuje Anglijoje ir Vokietijoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-16
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis11.91 KB
Autoriussandra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasDoc. Dr. Vylius Leonavičius
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologijos mokslo atsiradimas [speros.lt].DOC
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Doc. Dr. Vylius Leonavičius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą