Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Psichologijos mokslo istorinė raida

Psichologijos mokslo istorinė raida

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Psichologijos mokslo istorinė raida. Psichologija iki vidurinių amžių. Psichologija viduramžiais. Psichologija naujaisiais amžiais. XIX amžiaus pabaigos psichologija. Šių dienų psichologija. Psichologijos mokslo istorinė raida Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Žymus vokiečių psichologas H.Ebbinghausas yra pasakęs, kad psichologijos mokslas turi seną praeitį, bet trumpą istoriją (1,9). Psichikos reiškiniais domėtasi jau gilioje senovėje, kai psichologija dar nebuvo savarankiška mokslo sritis. Jos šaknis galima rasti medicinoje ir filosofijoje. Jau senovės mokslininkai atkreipė dėmesį į žmonių elgesio, jausmų išgyvenimo, tarpasmeninių santykių skirtumus ir bandė juos paaiškinti kūno sandaros ir fiziologinių procesų ypatybėmis.
Psichologija, kaip mokslas, kūrėsi ne vieną šimtmetį. Savarankišku mokslu ji tapo tik XIX amžiuje, kai empiriniais metodais buvo pradėta fiksuoti ir matuoti psichikos reiškinius, tirti fizikinio pasaulio ir suvokimo sąsajas. Psichologija – tai mokslas apie psichikos faktus, dėsnius ir mechanizmus. (5,7)
Psichologijos kaip mokslo susikūrimas yra žymimas 1879 metais, kai atsiskyrė nuo filosofijos. Šiam mokslui formuoti sąlygas sudarė XIX a. medicinos, biologijos ir fiziologijos mokslų pasiekimai.
Darbo tikslas – trumpai aptarti psichologijos mokslo istorinę raidą.
Darbo objektas – psichologija.
Darbo dalykas – psichologijos mokslo istorinė raida.
Darbo metodas – mokslinės literatūros analizė.
Darbo uždaviniai:
1. Apibūdinti psichologijos mokslo raidos ypatumus aptariant jos raidos specifiką skirtingais istoriniais periodais: iki vidurinių amžių, viduramžiais, naujaisiais amžiais, XIX a. pabaigoje bei šių dienų.
2. Trumpai aptarti psichologijos mokslo raidos ypatumus Lietuvoje.
Ilga ir sudėtinga psichologijos istorija yra tapusi atskira istorijos mokslo šaka. Žymus vokiečių psichologas H.Ebbinghausas (1,9) yra pasakęs, kad psichologijos mokslas turi seną praeitį, bet trumpą istoriją, nes savarankišku mokslu ji tapo tik XIX amžiuje, kai empiriniais metodais buvo pradėta fiksuoti ir matuoti psichikos reiškinius, tirti fizikinio pasaulio ir suvokimo sąsajas. (E.H.Veber, G.H.Fechner, H.Helmholtz).
Sekančiuose šio skyriaus poskyriuose aptariami skirtingų istorinių periodų psichologijos mokslo ypatumai.
Pirminis požiūris apie sielą atsirado prieš tūkstančius metų, kai žmonės, stebėdami gyvybės ir mirties, sapnų, haliucinacijų ir kitus paslaptingus reiškinius, mėgino aiškintis jų esmę ir priežastis. Apie aiškinimų turinį mes žinome iš senovinių religinių raštų ir šiuo metu dar išlikusių mažai civilizuotų tautų tyrimų. Beveik visų rasių ir tautų religijose randama požiūrių, kad žmogaus siela yra atskira būtybė, o, kūnui mirus, persikeliant į kitą pasaulį (graikų, romėnų religijos, krikščionybė, islamas, senovės lietuvių mirusių vėlių garbinimas ir kt.) arba į kitas būtybes (senovės indų, budistų ir kitos religijos). Praėjo daug šimtmečių, kol šalia religinių aiškinimų išsiskyrė filosofijos mokslas, davęs postūmį įvairių specialių mokslų raidai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-30
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis15.66 KB
Autoriusgiedre
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasKruminienė
Švietimo institucijaKauno "Aušros" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word psichologijos mokslo istorine raida [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno "Aušros" gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • Kruminienė
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą