Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Kognityvinė psichoterapija

Kognityvinė psichoterapija

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įžanga. Psichoterapija. Kognityvinė terapija. Filosofiniai-teoriniai rėmai. "Automatinės" ir "neprotingos" mintys. Kognityvinė psichoterapija. Racionalioji emocijų psichoterapija (kognityvinės psichoterapijos kryptis). Kognityvinė psichoterapija. Gydymas. Terapeuto ir paciento sąveika. Pabaigai.

Ištrauka

Pasaulyje yra didžiulė psichoterapijos krypčių ir metodikų įvairovė: įvairiausi interviu stiliai, nevienodas psichoterapeuto vaidmuo ir kliento dalyvavimo mastas bei trukmė ir pan. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriama ne tik psichoterapijos metodui ir filosofijai, bet ir jų taikymo trukmei.
Kognityvinė psichoterapija, kuri pasaulyje laikoma viena iš pačių veiksmingiausių šiuolaikinės psichoterapijos krypčių. Daugybė mokslinių tyrimų patvirtino, kad kognityvinė psichoterapija padeda įveikti depresiją, nerimą, asocialų elgesį, psichosomatinius negalavimus, valgymo bei miego sutrikimus, fobijas, paniką, potrauminio streso sindromą, seksualinių ir socialinių santykių, darbo bei savęs vertinimo problemas. Net tiems, kurie neturi psichologinių sunkumų, kognityvinė psichoterapija gali padėti gyventi kokybiškesnį, energingesnį, džiaugsmingesnį gyvenimą.
Terminas psichoterapija yra graikiškos kilmės: psiche - "siela", therpeia - "gydymas". Psichoterapija – tai gydymo metodai, kuriuos taikant suvokiami ir keičiami jausmai, mintys ir elgesio motyvai, trukdantys asmeniui gerai jaustis. Psichoterapijos tikslas yra išmokyti pacientą rasti tinkamesnius, geresnius nei jis taikė problemų sprendimo būdus. Psichoterapija – palyginti jauna sritis, vienas intensyviausių jos raidos etapų prasidėjo atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. . Psichoterapiją gali taikyti tik specialiai parengti gydytojai ar psichologai. Tik nedidelė dalis psichiatrų ar psichologų turi reikiamą išsilavinimą. Šiuo metu Lietuvoje psichoterapeutų profesionalų rengimas yra pasaulinio lygio, o daugelis specialistų rengimo programų atitinka Europos psichoterapijos asociacijos reikalavimus. Mūsų šalyje dirba daugiau nei du šimtai psichoterapeutų. Daugeliu atvejų, gydant medikamentais ir kartu taikant psichoterapiją, pasiekiama geresnių rezultatų nei gydant tik vaistais. Psichoterapija siūlo metodus, kuriais remdamiesi galime susigaudyti savyje, sunkiuose klausimuose, kylančiuose mūsų psichikoje (sieloje) - mūsų jausmuose, emocijose, atmintyje, taip pat dėl negebėjimo sutelkti dėmesį ir pan.
Visas individualios ir grupinės psichoterapijos rūšis galima būtų skirstyti pagal šiuos kriterijus:
Direktyvumas. Jis priklauso nuo psichoterapeuto aktyvumo ir autoritariškumo psichoterapijos proceso metu. Pavyzdžiui, tradicinė, klasikinė hipnozė - metodas, kurio metu pacientas yra pasyvus, o psichoterapeutas aktyvus. Nedirektyvios psichoterapijos pavyzdys - taip vadinama į klientą orientuota psichoterapija pagal Rodžersą (humanistinės psichologijos orientacija) - jos metu psichoterapeuto elgesys yra nedirektyvus; akcentas - leisti pacientui pasijusti priimamu, išklausytu ir palaikytu emociškai.
Psichoterapinės mokyklos orientacija ir psichoterapijos tikslai. Yra daug psichoterapijos mokyklų, kurios kelia ir skirtingus tikslus psichoterapijai. Dažniausiai minimos literatūroje psichoterapinės mokyklos: psichoanalizė, egzistencinė psichoterapija, Adlerio psichoterapija, Jungo analizė, racionalioji-emocinė terapija, elgesio terapija, į klientą orientuota terapija, eklektinė psichoterapija ir kt.
Taikymo trukmė. Psichoterapija gali būti trumpalaikė ir ilgalaikė. Jei psichoterapija yra orientuota psichodinamiškai, tai trumpalaike ji vadinama, kai trunka iki 40 sesijų. Ilgalaikė psichoterapija gali trukti ir kelis metus. Tradicinis psichoterapinių susitikimų dažnumas - maždaug vienas kartas per savaitę.
Specialūs, arba pagalbiniai, metodai ir technikos. Atskirai, prie specialių psichoterapijos metodų galima būtų priskirti krizių įveikimo terapiją meno terapiją, psichodramą. Pagalbiniais psichoterapijos metodais gali būti socialinės treniruotės, biblioterapiją, psichogimnastika ar kiti iš įvairių psichoterapijos mokyklų ar specialių metodų į psichoterapijos procesą integruoti metodai ir technikos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis15.34 KB
Autoriusguova
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaLietuvos sveikatos mokslų universitetas
FakultetasSlaugos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kognityvine psichoterapija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos sveikatos mokslų universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą