Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Psichologiniai gynybos būdai

Psichologiniai gynybos būdai

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Gynybos būdai: Išstūmimas, atvirkštinis reagavimas, projekcija. Identifikavimas, kompensacija, racionalizacija. Neigimas, sublimacija. Perkėlimas, regresija, konversija, izoliacija. Išvados.

Ištrauka

Psichinė gynyba tai žmogaus nesąmoningas savęs apgaudinėjimas, kuriuo siekiame išspręsti prieštaravimus tarp esamo AŠ ir jo neatitinkančių savo paties potraukių, norų, motyvų, minčių, asmenybės bruožų. Gynybinių mechanizmų paskirtis — padėti žmogui išvengti instinktų įsisąmoninimo. Patys būdami nesąmoningi, jei iškreipia, neigia ar falsifikuoja realybę. Kiekvienas žmogus turi savo gynybinių mechanizmų rinkinį.
Išstūmimas — jo esmė neįsileisti į sąmonę su instinkto patenkinimu susijusių vaizdinių( minčių, vaizdų, prisiminimų, fantazijų). Tai vyksta nesąmoningai, o išstumtasis turinys ir toliau egzistuoja Id. Taip atsitinka tuomet, kai patenkinus instinktą dėl visuomenės ir sąžinės nuostatų ar draudimų gali atsirasti nepasitenkinimas. Pats instinktas nesunaikinamas, o tik blokuojamas.Tačiau jis prasiskverbia aplinkiniais keliais, pavyzdžiui, sapnuojant arba ištariant ne tą žodį. Išstūmimas kartais pasireiškia ir konkrečios informacijos (datos, telefono numerio ar vardo), susijusios su neigiamais išgyvenimais,užmiršimu.Pavyzdžiui, žmogus gali pamiršti bičiulio gimtadienį, nes tas neseniai jį buvo įžeidęs.
Atvirkštinis reagavimas — žmogus jaučia ir elgiasi visiškai priešingai savo tikriems, bet nepriimtiniems jausmams ir norams. Atvirkštinę reakciją sukelia ypač griežti Superego principai, jai būdingas perdėtai akcentuojamas netikrasis motyvas.Pvz., agresyvumas slepiamas po padidintu draugiškumu, atlaidumu, fanatišku atsidavimu taikos idėjai. Arba motina, liguistai pergyvenanti dėl vaiko saugumo, į pasąmonę gali būti išstūmusi neigiamus jausmus jo atžvilgiu. Po moterų medžiotojo kauke gali slėptis stipresni nei įprasta homoseksualiniai impulsai.
Projekcija — kitiems žmonėms priskiriame savo pačių dažniausiai nepriimtinus asmenybės bruožus, jausmus, potraukius, motyvus, savyje juos neigdami. Gelbėdamasis nuo savigarbos pažeidimo ir kaltės jausmo, žmogus dažniausiai pats to nesuvokdamas, perkelia šį nepasitenkinimą savimi į kitus, "įžvelgdamas" savo klaidas kituose. Tačiau manoma, kad tokį elgesį sąlygoja išorinės aplinkybės, o ne vidinės paskatos. Ištyrus žmones paaiškėjo, kad karo metu priešams priskiriami nusikaltimai ir ydos — neigiama išankstinė nuomonė apie priešus, užsieniečius ar kitos odos spalvos žmones bei daugelis prietarų ir religinių įsitikinimų dažnai visiškai arba iš dalies yra nesąmoningas mūsų pačių norų ir potraukių rezultatas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-24
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis16.98 KB
Autoriusjustina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasMotiejūnas
Švietimo institucijaLietuvos Kūno Kultūros Akademija
FakultetasSporto edukologijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Psichologiniai gynybos budai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Lietuvos Kūno Kultūros Akademija / 1 Klasė/kursas
  • Motiejūnas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą