Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Individuali psichoterapija

Individuali psichoterapija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Psichoterapijos samprata. Baziniai psichoterapijos principai. Etika. Konfidencialumas. Kada taikoma psichoterapija. Psichoterapinio poveikio galimybės. Psichoterapinė aplinka. Individuali psichoterapija. Kada taikoma individuali psichoterapija. Išvados.

Ištrauka

Psichoterapijos dalykas yra profesinis ir mokslinis išbandymas, psichologiniais būdais paveikti sutrikusį individą, siekiant pašalinti arba sumažinti šį sutrikimą. Psichoterapija yra sąmoninga, kryptinga veikla nuo jos pradžios iki jos pabaigos, tuo ji skiriasi nuo kitų bendražmogiškų santykių, kurie gali atsitiktinai paveikti sutrikusią asmenybę.
Kreipdamasis pagalbos klientas nori sumažinti arba pašalinti nepakeliamus jam simptomus, tačiau pats to nesuvokdamas jis iš tikrųjų nenori, kad jo esamą psichikos pusiausvyra būtų sutrikdyta, todėl ir priešinasi tam. Vienas esminių psichoterapijos užduočių yra priešinimosi suvokimas ir tinkamos psichoterapijos būdų taikymas.
Psichoterapija - tai gydymo metodai, kuriais remdamiesi galime suvokti savo jausmus, mintis ir elgesio motyvus, trukdančius gerai jaustis, bei juos pakeisti.
Psichoterapija (gr. psychotherapía - sielos gydymas) yra psichinių, emocinių ir psichosomatinių sutrikimų bei ligų gydymas psichologinių metodų visuma, taikant verbalinę ir neverbalinę komunikaciją.
Psichoterapija - psichikos gydymas kompleksiniu poveikiu. Gydomi visi psichiniai žmogaus procesai ypač emocijos, mąstymas, savimonė. Psichoterapijoje naudojamos specialios technikos ir metodai.
Psichoterapijos poliuje siekiama giliau analizuoti problemas, orientuotis į pasąmonę, struktūriškai pertvarkyti asmenybę.
Psichoterapija yra būtent toji sritis, kurioje pakankamai autentiškai ir realiai galima kalbėti apie save. Iš arti ir per pakankamą atstumą galima pamatyti netobulumo kilmę, labiau įsigilinti į tai, kas trukdo ir kas padeda, kokios priežastys ir kokios pasekmės. Kaip matome, neužtenka psichoterapiją suprasti kaip gydymą. Psichoterapijos procesas ir jos rezultatas susijęs ir su mokymusi, išmokimu, problemų sprendimu, universalių ir bendražmogiškų klausimų kėlimu bei atsakymų ieškojimu. Vadinasi, psichoterapijos funkcijos neapsiriboja ligonio pasveikimu ar sveikimu, psichoterapija apima pilnesnę, totalesnę realizaciją, ir realizacijos būdus. Skiriama individuali ir grupinė psichoterapija. Psichoterapijos sėkmę lemia psichoterapeuto ir kliento psichoterapinis kontaktas, pagrįstas abipusia pagarba, pasitikėjimu, draugišku bendravimu.
Psichoterapija - stiprus ir įtakingas poveikio metodas žmogaus asmenybei, jos vystymuisi, psichinei paciento būsenai, todėl psichoterapijoje, kaip ir taikant visus gydymo metodus, yra būtina laikytis profesinės etikos taisyklių. Visose šalyse, kuriose taikoma psichoterapija, yra sukuriami psichoterapeuto profesinę veiklą apibrėžiantys profesinės etikos kodeksai. Lietuvos psichoterapijos draugija yra taip pat paruošusi etikos reikalavimus, kurių turi būti laikomasi taikant psichoterapiją. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-09
DalykasPsichologijos referatas
KategorijaPsichologija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis16.77 KB
Autoriusmaryyy
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word individuali psichoterapija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą