Išplėstinė paieška
 
 
 

Socialiniai konfliktai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Socialiniai konfliktai – imanentinis visuomenės gyvenimo reiškinys. Socialinio konflikto koncepcijų raida. Žmonės ir konfliktai. Konfliktų priežastys. Elgesys konfliktuose: stilių diapazonas. Vengti konfliktų ar spręsti juos? Konfliktų sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame referate bus kalbama apie "socialinius konfliktus". Čia nediskutuojama apie vidinius - psichologinius konfliktus, juos sukeliančias pasirinkimo, įtampos problemas, su kuriomis neįmanoma susidoroti. Taip pat nekalbama apie neturinčius aiškaus objekto agresijos aktus, tokius, kaip futbolo fanų smurtas.
Konfliktas – priešingų, nesuderinamų tendencijų susidūrimas, sukeliantis stiprius, nemalonius išgyvenimus. Dar konfliktą galima apibūdinti kaip dviejų žmonių, grupių ar didesnių socialinių sistemų su nesuderinamais tikslais priešišką elgseną viena kitos atžvilgiu. Jis paprastai suvokiamas kaip keliantis rūpesčių ar net kaip griaunama jėga. Konfliktiškas elgesys gali būti įvairus, pradedant intelektualiniais ginčais ar apkalbomis ir baigiant fizinės jėgos naudojimu, kuris sąlygoja turtinę ar asmeninę žalą.
Kad ir kaip būtų gaila, neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo be konfliktų paprasčiausiai todėl, kad žmonės teikia pirmenybę savo reikalams ir interesams. Todėl galima sakyti, kad konfliktai iki tam tikro laipsnio yra neišvengiami.
Darbo tikslas: išsiaiškinti socialinio konflikto esmę.
Darbo uždaviniai:
1. Išanalizuoti, konfliktas – tai gėris ar blogis?
2. Aptarti konfliktų atsiradimų priežastis, bei jų sprendimo būdus.
Savo ruožtu visi socialiniai konfliktai yra neišvengiamas reiškinys, ypač suaktyvėjantis, kai valstybėje, visuomenėje keičiasi viena socialinių santykių sistema į kitą (pavyzdžiui, iš planinės rinkos į rinkos ekonomiką; iš vienos politinės sistemos į kitą ir pan.). Be to, socialiniai konfliktai yra viena iš varomųjų visuomeninio gyvenimo raidos jėgų. Ten, kur egzistuoja visuomenė, kur žmonės kuria tarpusavio buvimo ir elgesio taisykles, ten visada esti ir socialinis konfliktas, tiksliau – jo užuomazgos, kurios bet kada, susiklosčius atitinkamoms visuomenės gyvenimo aplinkybėms, išauga į konfliktą. Socialinis konfliktas – tai priešingų pozicijų, nuomonių, vertybių ir idėjų susidūrimas, kurį žmonės stengiasi išspręsti pasitelkdami įtikinėjimus arba ima elgtis valdomi emocijų. Kitaip tariant, bet kurio socialinio konflikto pagrindas yra susikaupusios objektyvios arba subjektyvios, realios arba iliuzinės priešingybės. Todėl kartais pakanka mažiausios dingsties, kad konfliktas užsiliepsnotų. Potencialūs konfliktų kilimo šaltiniai visada glūdi bet kurios socialinės grupės, organizacijos ar kito socialinio junginio veikloje. Akivaizdu, kad socialiniams konfliktams ir jų sprendimo būdams ištirti reikia fundamentalaus daugelio mokslo sričių atstovų dėmesio. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-20
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.78 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialiniai konfliktai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą