Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Psichologija>Socialinė psichologija>Socialinio konflikto samprata

Socialinio konflikto samprata

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įžanga. Konfliktų rūšys pagal subjektus. Bendros konfliktų priežastys. Konflikte dalyvaujančių asmenybių tipai. Elgesys konfliktinėse situacijose. Konfliktų sprendimas. Išvados.

Ištrauka

Žmogus, gyvendamas visuomenėje, nuolat yra tarp žmonių, su kuriais pastoviai bendrauja. Bendravimas atlieka daug svarbių funkcijų. Visų pirma, bendraudamas žmogus išreiškia savo esmę ir tampa asmenybe. Tačiau individai ne visą laiką bendrauja tobulai, humaniškai, nuolankiai, kadangi nuolat atsiranda atskiri individai ar jų grupės, kurie yra kažkuo nepatenkinti. Jie tarsi maištininkai, kurie konfliktuoja su savo konkurentais kiekviename žingsnyje. Konfliktai tai natūrali, svarbi, neišvengiama visuomenės ir mūsų pačių gyvenimo dalis, todėl sunku būtų juos vienareikšmiškai apibrėžti. Ir apskritai, kaip galima konfliktus įsprausti į vieną vienintelį apibrėžimą, kai jų yra tiek daug ir tokių įvairių. Pateikiu tik keletą konflikto apibrėžimų:
Konfliktas – tai priešprieša tarp dviejų priklausomų pusių (žmonių, žmonių grupių, organizacijų ir pan.), skirtingai suvokiančių tikslus, jų siekimo būdus. (T.Bitinas)
Socialinis konfliktas – tai įvairių neigiamų socialinių sąveikų, tokių kaip diskusijos, kritiškų pastabų ar įvertinimų, priešiškumo bei nepageidaujamų reikalavimų, padarinys.
Tai labiausiai paplitusi konfliktų rūšis. Susidūrimas žmonių, kurie siekia skirtingų tikslų, laikosi skirtingų požiūrių, vertybių ir normų. Šie konfliktai pasireiškia praktiškai visose žmogaus santykių sferose: šeimoje, organizacijoje, darbovietėje ir kitur. Tarpasmeniniai konfliktai yra labai emocionalūs, kadangi priešininkai susiduria akis į akį.
Konfliktai asmuo – grupė
Jie kyla tada, kai susiduria asmeniniai ir grupiniai interesai. Taip atsitinka dėl to, kad išsiskiria individo ir grupės požiūriai, vertinimai. Dažnai tokie konfliktai kyla, kai žmogus nepaiso grupės normų.
Tarpgrupiniai konfliktai
Konfliktuose susiduria grupių interesai, vertybės ir tikslai. Tai gali būti konfliktai tarp mokyklos administracijos ir mokytojų kolektyvo, tarp klasių, tarp grupelių klasės viduje ir visos klasės.
Turbūt pats grėsmingiausias, didesnis nei visi kiti kartu paėmus, konfliktų šaltinis yra nenoras tiesiai ir atvirai reaguoti į konfliktą. Ir kadangi daugelis žmonių nežino, kaip reaguoti į iškilusią konfliktinę situaciją, jie pridaro daugybę klaidų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-06-05
DalykasSocialinės psichologijos referatas
KategorijaPsichologija >  Socialinė psichologija
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis20.88 KB
Autoriusona
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasI.Urbonavičiūtė
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Socialinio konflikto samprata [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • I.Urbonavičiūtė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą